• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpi,

fino si to natovaril. Kolika je širina prikolice (kotači_vanjska)? Jel se jako ljulja?
Gurtne imaš u oglasniku.
Ja sam kupil ove i preporodil sam se.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
Hehe svi me to pitaju, imam ih doma al eto neki put se ni ne sjetim a nemam baš ni neko idelano mjesto za uhvatit je barem ove sta ja imam, imaju kuku a na prikolici nemam nigdje oko sa uhvatit :( jbg a lijen sam za to sve ic radit bacim spagu preko i gotovo, ove godine imam puno za vozit jer mi kamon ne može do šume tako da svaki dan vozim imam oko 70-80 metara za dopeljat, al kad završim sa piljenjem ce bit i 100

Širina je 140, ne ljulja opće jer je sve uzbrdica tako da brze od 16-17 ne mogu vozit a tu bi trebalo bit oko 3,5m neki put vise neki put manje jer to prekrcavam iz freze i valpadane, te dve prikolice idu u ovu jednu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala Krumpi. moje gurtne su dugačke 9,5 + 0,5 m. Jednostavno provućem gurtnu ispod prikolice, prikopčam za drugi kraj gurtne i stegnem. Postignuta sila trenja drži drva na mjestu .
To izgleda ovako:


Lanci su zbog ovih kratkih čokov kad nemam stranice.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
Ma drze i spage nema kamo jer se prikolica nema priike ljuljat kad idem sporo, nakon ovoga cu trebat gume na ac mjenjat hehe
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 147

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Pozdrav
Nedavno sam kupio antonio carraro tigrone 5500 91 g. primjetio sam da mi fali ulja u prednjem diferencijalu zna li neko koje ulje da mu dospem
Ako neko ima iskustva koja ulja idu u taj traktor
Hvala
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Prije par dana se debatiralo oko ulij takvog sličnog traktora. Nisam znao,da je model 5500 Tigrone postojijo u godini 91. Ak ose ide za model Tigrone Normal 5500 isto ima sve kao 5400 po mome, od kojeg imam dokumentacijo.
Eto ovdje smoo tome debatirali-malopročitaj:
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16914&page=94
Ulje od prednjeg difa upotrebiva i hidravlika. Zato ga sfalilo. Tu kap, tamo kap i nema ga. Piše, da nek bi tamo unutra bilo viskoznosti motrnog ulja. Pogledaj sam. ja sam stavijo motornog.
 

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Stavicu slike ovo par dana dok stignem pa da vidite o kakvom se traktoru radi
na njemu pise da u prednji diferencijal ide 15w 40 ali koji je proizvodjac ne znam, najvjerovatnije da cu promjeniti kompletno ulje u diferencijalu tako da kad budem dosipao bice ulje od istog proizvodjaca, negdje sam cuo da se ne smije mijesati ulje od razlicitih proizvodjaca
u zadnji diferencijal pise da ide esso torque fluid 56, ovdje mi lokalni maistor predlozio ina transhidrol jd 50
a ne mogu nikako naci gdje da naspem u zadnje reduktore
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
Kako si primjetio da ti fali, ti je hidraulika ostaja bez ulja ili? Meni majstor stavlja ulje tako ta ti na žalost ne mogu pomoć,u mjenjač sam ja osobno stavio hipenol 90 a mislim da se u reduktore ni ne stavlja posebno ulje,barem ne kod mene,jedino ako je tvoj drugačiji jer je fiskni
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam malo tražil po netu ulje 15W-40 za mjenjače i pronašel da se radi o univerzalnim uljima, UTTO ili STOU, kako ih tko naziva. Ta ulja, između ostalih specifikacija, zadovoljavaju specifikaciju GL 4. Ja sam također u potrazi za njim jer mi je ulje blizu minimuma. Do sad sam uspjel pronaći takva ulja samo u gradaciji 10W-30 ili 15W-30, ali ne mogu doći do tehničkih listova da usporedim viskoznosti kod pojedinih temperatura.
 

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Nije mi hidraulika ostala bez ulja nego sam vidio na onom crijevu sa desne strane koje je ujedno i mjerac da mi je pri dnu crijeva
a vjerovatno se i kod mene ne sipa ulje u reduktore jer stvarno nisam mogao naci nikakve sarafe gdje bi moglo da se sipa
ako je kod tebe zglobni koju mast koristis za mazanje zgloba

evo ti tehnicki list ulja koje je meni preporuceno za prednji diferencijal
http://xom.ee/files/8_glxxencvlesesso_unifarm_10w-30_15w-40.pdf
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
Aha a da imam i ja mjerač,al imam veliku kupi na prikolici pa mi pocuca svo ulje tako da i servo ostane bez dok se spustim kipu,pa sam mislio da si po tome skuzio, kazem ti kod mene je tako, i prednji rukavci imaju ulje iz dif jer sam vidio kad je bio na servisu, a i zadnji su isti znaci nema posebno ulje jedino sam ja stavio hipenol u mjenjač, al neznam sta mi mehanicar sipa u prednji dio jer meni dosta ulja potrosi cilindar od prikolice jer pusta tako da cesto dodajem, a za u mjenjac sipat ti je cep isood sica a mjera je vida na polovici sasije, vjerujem da to znas
 

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Danas sam gledao i kod mene je isto ulje u reduktorima kao i u mjenjacu
nazad u mjenjacu ima dovoljno tako da ga necu ni dirati dok ne zafali a vidi se da je novo ulje,a naprijed cu nasuti kako pise na traktoru 15w 40 i gotovo nemam se sta praviti puno pametan
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jesi li obratil pažnju da ulje pripada grupi Super Tractor Oil Universal (STOU) Lubricant
Ovo ulje je predviđeno za moj traktor. Vrlo slično po karakteristikama i specifikacijama.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Krompi, kolega XDSS nema ulja u prednjim reduktorima, jer je to fiksan model i mazan je od ulja diferencijala i hidravlike. Osim ak misli glavčino skretanja kotača. Tamo ja nikad nisam gledao kako ima moj. SLika spodaj kaže, da postoji spredaj bočni reduktor glavčine, al meni se čini, da toga kod moga nema!(slika bočnih reduktora gledaj spodaj)
Ivanhoo priča o odgovarajučem ulju posebnih specifikacij tog ulja 15 W-40, koje je to zaista malo drugčije ulje, nego sasvim obično motorno kao je za motor npr IMT-ja. I mi ne radimo pravo, pošto sipamo svako motorno, koje ide pod ruku. To mi se čini jesu ulja, koje može koristiti tako motor ,kao hidravlika i takva ulja često upotrebivaju sadašnji novi traktori i skuplja su od običnih. Pričao mi oko toga nešto prodavač ulij. Ak se koristi obično ulje, po mome, neče sutra ti sve zablokirati, al samo če ti se skratiti vijek izpravnosti ponekvih lelemenata za par postova. JA koristim obično ulje več 200 sati. Al budem se razpitao ob priliki oko tog ulja.

XDSS imaš dvije različtih tipova bočnih reduktora na tom Tigroneju. Eto, ak ti što pomogne:
http://shrani.najdi.si/?i/10b/3Hpy8imG/scanned-at-26122014-20-0.png
Ljevo je prednji desno zadnji. Al moj zadnji je drugačiji od toga!. ZAto ti pričam,da su dvije verije i svaka ima drugače punjenje ulja. Evo taj je moj stražnji:
http://www.mojalbum.com/reider/antonio-carraro/foto/22356244
Taj moj ima doli i zgoraj vijk za sipanje i izpuštanje. Al kontrole količine ne. Sipao ga ja samo po određenoj količini u katalogu uputstva.
Country-ji imajo opet drugačne reduktore ,al ako toga nema sad smisla debatirati.
Evo i još jedna slika. VIjk na gornjem dijelu reduktora, gdje se sipava ulje unutra:
http://shrani.najdi.si/?2G/Rt/3iNgt74G/fotografija-0012.jpg

Ivanhoo, dal bi ulje motora, koje ima specifikacije od tvornice VM(kakve su na našim dvim traktorima) odgovaralo po specifikacijama?
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Odgovaralo bi onoliko koliko i ulja koja si do sad imal u mjenjaču. Nigdje se ne spominje da zadovoljavaju GL-4. Oznaka G je vjerojatno od engleske riječi za mjenjač (gearbox).

Ovo kaj si napisal za upotrebu motornog ulja je potpuno točno. Ja jedino ne znam jel bi u nedostatku prpisano bilo bolje staviti obično motorno 15W-40 ili Transhidrol 75W-90. Transhidrol je predviđen za mjenjače i hidrauliku. Trebalo bi potražiti tehnički list i usporediti viskoznost.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
vjerujem da bi transhidorl bio puno bolji ali ja do sada nisam ni ovako imo problema,meni hidraulika ne popušta, možda bi nekoliko malo kroz noć da pustim cjepač gore ali drži znači da je i gustoća ok
 

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Danas isao kod maistora i on pregledao karakteristike ulja koje je preporuceno za traktor i rekao mi zamjensko za motor i prednji diferencijal Shell Harvella 15w 40 nije obicno motorno nego je STOU i ima GL-4
a zadnji diferencijal Shell Spirax S4 TXM
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,902
Netrebate dramiti oko ulja.
U tim malim getribicama i motorno je dobra varijanta. Ak na Štoreu ide >30 let, ne vidim zakaj nebi na ovim malcima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh