• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Popirlično sam siguran da sam taj traktor ja gledal pred koju god.
Imal ga je vulkanizer na ulazu u karlovcu iza otpada auto novica
on je inače iz okolice jaske i pričal mi je da ga prevaža s kombijem nekam oko jaske kad ide s njim malčirat itd. Siguran sam iz razloga jer je baš ta oznaka i reverzibilan je...
a možda sam u krivu....
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Zwer mislim da si pomjesao traktore jer paralelno pricamo od dva, ovaj sa cudnim uljem je ac4400 nisam siguran da su reverzibilni a ovaj ac5500 je reverzbilan on nema problema sa uljem
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Nebi trebalo bit na mome je gore pogon prikolice, a i na svima koje znam, ostalom, upali kardan i mora se vrtit u desno dok traktor stoji ako nisi siguran u ono sta sam napisao
 

shejta

Novi član
Tu od
22 Lip 2020
Poruka
14
Pitanje jos jedno, da li je na mom ac5500 zglobnom konstantan pogon 4x4 ili se moze uključiti/ iskljuciti?
 

shejta

Novi član
Tu od
22 Lip 2020
Poruka
14
Pitanje je bilo iz razloga sto mi je proklizao prednji dio. Tek naknadno sam shvatio da je doslo do limita nagiba izmedju prednjeg i zadnjeg djela pa su tockovi dijagonalno na "klackalici". Kako nije nista prikaceno iza to je jos izrazenije kako se to uslovno lako desi kad je teren malo uvrnut. Jer prije ovoga sam imao TV, i kod njega se prednji dio bukvalno mogao prevrnuti a da zadnji ostane na zemlji :) nasao sam i poluge za blokadu diferencijala i onda traktor vuče bez problema ali je to za krajnju nuždu.
Kako se vrši uključivanje na 1000 okretaja kardan. Lp, i hvala mnogo na pomoći.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Ac ima graničnik i to dosta puta pomogne ako se ne želiš prevrnut, blokade su ti napred na lijevom drukavcu a pozadi na desnom blatobranu kraj rucke za kardan,polugu izmedu nogu pomaknes i kardan se pali bez krčenja mora bit
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Da li netko zna kako se u Country 4400 toči ulje u prednji diferencijal? Da li ima kakav gornji čep ili samo tamo sa strane gdje je preljev maksimuma se može točiti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Na većini prednjih mostova se toči sa zadnje strane, a šaraf je ujedno oznaka razine.
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Ok, malo je nezgodno točiti sa strane, ali ok... nema to kaj 2m šlafua ne riješi :)

Moram priznati da mi je malo zbunjujuće.... evo danas sam ispustio sva ulja i jedino na motoru je onako kako sam očekivao...... šeraf za ispust na dnu, filter sa strane i tu nema neke mudrolije....

Prvi most ima bočno 2 šerafa - jedan iznad drugog, a na gornjem je oznaka da je to nivo... čemu onda služi taj donji - nije na najnižoj točki.... Najniža točka je usis hidraulike i tamo je i filter hidraulike i kroz to se jedino može ispustiti kompletno ulje iz prvog mosta.

Zadnji diferencijal isto ima dva šerafa jedan iznad drugog i gornji je opet oznaka nivoa, a šeraf za ispust je sa stražnje strane ispod zadnjeg mosta i to je ujedno najniža točka. Opet je pitanje čemu služi gornji šeraf sa strane...
Dobra je stvar što kod zadnjeg diferencijala ima iznad sica jedan šeraf horizontalni kroz koji se može točiti ulje u zadnji diferencijal....

Zapravo pravo pitanje... da li netko ima service manual za AC Tigre Country 4400 meni bi trebalo za onaj model 2010., ali puno je toga slično i na novijima tako da prihvaćam bilo koji :)
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Evo i slika koje sam ostao dužan... slikao sam malo sic, volan, ručke, pedale pa procjenite sami jel tih 650 sati što piše na satu realno ili nije.... Zakaj su zadnje poluge ovako izubijane stvarno ne znam - možda ak su previsoko držali malčer kad su malčirali pa je frcalo kamenje po njima... jedino to mi pada napamet.... al nebitno... kad poludim bum ih pofarbao :)

20200905_113538.jpg
20200905_113544.jpg 20200905_113553.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Pa dobro izgleda, nije izderano, jedino te ruke od hid su malo cudne ali sve je okej.
Ja imam napred cjevcicu koja ima na sebi nivo. 96396D2C-7A79-4448-AD89-548A6370FDAE.jpeg 12482292-EE14-4298-B0F5-DAE4EBB646C4.jpeg
Danas sam bio frendu po drva sa njegovom prikolicom, i lagano se pripremam za berbu pranje i ceradu stavit.
 
Posljednje uređivanje:

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Evo servis odrađen.... opran predfilter nafte, novi filter nafte, novi filter ulja, opran filter hidraulike (mislio sam staviti novi, ali kad sam vidio da je ovaj ko novi samo sam ga oprao u benzinu, osušio i vratio natrag), nova ulja u motoru, prvom diferencijalu/hidraulici, zadnjem diferencijalu i novi antifriz.

E sad, pojavila su se dva pitanja....

1.) jel zna netko gdje bi bio odušak ulja zadnjeg diferencijala... kad sam otvorio šeraf bilo je nekog pritiska unutra pa je ulje prvo prsnulo van..... pretpostavljam zaštopan odušak....
Iako moram priznati da se nešto apsolutno meni neobjašnjivo dogodilo - kad sam ispustio sva ulja, par sati se sve iskapalo dok sam obavljao neke druge stvari i onda sam zatvorio sve šerafe i drugo jutro točio ulja. Motor nisam palio - traktor je bio na miru u garaži i kad sam ponovno otvorio šeraf zadnjeg diferencijala ponovno sam osjetio da se neki pritisak stvorio unutra i da je došlo do "olakšanja" kad sam otvorio šeraf.... kaj se najeo graha pa je bio nadut ili kaj? :)

2.) Kako smo već zaključili da traktor ima dvostepeno kvačilo.... ima ručicu između nogu kojom se pali kardan na obrtaje motora ili sinhronizirano s kotačima, a onda s lijeve strane ima ručku kojom se može bez kuplunga paliti ili gasiti kardan.... e sad... kad je uključen kardan "dolje", a isključen na ovoj ručki sa strane ako je kardan prazan vrti se..... ako npr. krpom primim osovinu stane... jel to normalno ili je to pokazatelj da taj drugi stupanj ne odvaja do kraja? i ako da kako se to štela?
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Ma dobro, vidio sam kod nekih da se vri kardan sam od sebe, ali ovo baš solidnu silu ima pa sam se zabrinuo da možda lamela ne odvaja do kraja ili tako nešto....
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
I da, dao sam preljepiti novo "meso" na ferode kočnica... naštelao kočnice i sad koči da izbacuje iz sica.... malo sam se namučio dok sam dobio da koče podjednako obje strane i mislim da nisam dobio 100%, ali dovoljno dobro je da se ne osjeti ako baš ne pratiš....

Prva iteracija je bila zanosi u desno, pa druga zanosi u lijevo, pa opet u desno i tako sam se lovio po putu s ključem u džepu dok nisam dobio da koči ravno :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh