• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

shejta

Novi član
Tu od
22 Lip 2020
Poruka
14
Hvala druze. Ima li neko isti traktor pa da me malo uputi u održavanje motora i podmazivanje.
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Evo i mene službeno u klub: Piknuli smo AC Tigre Country 4400 2010. 650 sati rada. Našli smo neki koji nam se svidio i uzeli ga. Slike stavim kad ga operem. :)

E sad, treba staviti sve nove filtere, ulja, antifriz, ferode kočnica..... Uspio sam naći podatke ovako pa molim da me ispravite ako nije:

Motor 4,5L 15W-40
Prednji diferencijal 6,25L 15W-40
Zadnji diferencijal 80W-90
Antifriza 6L

Od filtera ima:
- filter zraka
- predfilter goriva
- filter goriva
- filter ulja

Nisam našao, a pretpostavljam da ima negdje i filter hidraulike.

Da li netko ima ovakav kompletan priručnik za njega?
https://hafog.dk/wp-content/uploads/files/7da958_Instruktionsbog Antonio Carraro Tigre 4000.pdf
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Joj joj krenimo redom...
Shejta čestitam i neka te dugo i dobro služio,kupio si jednu jako dobru mašinu, kod mene ima primjeraka koji imaju skoro 6000rs bez većih kvarova, motori su se pokazali jako dobri, vidim da je to serija sa duplim kvačilom i reverzibilan je? Pa nije teško održavat, svakih 200rs mjenjaš ulje ispušeš filter pratiš antifriz i sipaš naftu, mazalice imaš na zglobovima a najftinije je da sredinu mažeš svakih cca 30-40rs, i to ti je više manje to

TH87 čestitam, drago mi je čut da sve više korisnika foruma se odlučuje za AC, također jako kvalitetna mašina, Yanmar 3 cilindra 38ks pokazali su se u svojim mogućnostima odlične mašine,široki spektar namjene,zbog svojih dimenzija i okretnosti jako ga vole vinogradari tako da kod mene su 3 komada i ljudi nemaju primjedbe, također ima duplo kvačilo?
To si ga kupio na njuškalu onaj šta se dugo prodavao? E sad se samo postavlja pitanje zašto to sve radiš na 650rs? Ja bi promjenio samo filter i ulje od motora, ne vidim razloga mjenjat ulja od šasije, pogotovo jer je ulje za prednji dif malo skuplje jer to koristi i za hidrauliku, a iza u mjenjač ide obični hipenol ali opeta kažem ne vidim potrebu za time.
Ako se ne predomisliš u vezi mjenjanja obično su ti mjerači tako da ti nije bitno koliko ide.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Pozz

Čestitke na kupnji, nek te dugo služi.

Jel to onaj iz Karlovca?
Ak je taj sam pred ohoho vremena ja gledao.
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Mislim da nema duplo kvačilo - da budem iskreno toliko sam ga malo probao da nemam pojma - nije duplo kvačilo kao što sam navikao na IMT 542. Mi smo ga isto kupili zbog okretnosti u voćnjaku i vinogradu.

Nije ovaj traktor bio na njuškalu koliko ja znam i nisam kupio onaj HST za koji sam se raspitivao nedavno. Ovo je traktor iz Jaskanskog kraja (nije ni onaj iz okolice Karlovca).

Iskreno ovako, razmišljao sam da stavim sve novo i da znam da je sve novo od trenutka kad sam ga kupio i da mi je to polazna točka za sve. Imao sam jedan incident u kojem mi se prolilo ulje iz hidraulike (skinuo sam dovod na razvodni ventil i kasnije zaboravio i upalio traktor) i to ulje na podu mi se čini nekako čudno... pretpostavljam da je staro koliko i traktor i da je izgubilo već svoja svojstva. Nekako nije homogeno (vidi sliku). Čuo sam iz više izvora da osim broja radnih sati igra i starost ulja pa bi stavio sve novo i bok. Možda se predomislim kad stavim na papir cijenu svega. Pitam za količine da znam koliko kupiti.

Jel ima ovaj traktor filter hidrauličkog ulja?

Screenshot from 2020-08-25 14-44-47.png
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Mislim da ima jer imaš jednu ručku di biraš brzinu kardana a na desnu ručku kraj sjedala pališ i mislim da na tom modelu ne moraš stisnu nogom kvačilo da bi upalio kardan, a ne znam ako traktor nike radio sa hidrauličkim priključcima i ako ima stvarnih 650rs ja nebi dirao nista, transhidrol ide u prednji dif ako sam dobro reko, mislim da to ulje ide i u atomatske mjenjace i mislim da je skupo...moj ima u turbini od hlađenja filter hid ulja i hladnjak ali za tvoga ne znam di je i dali ima...
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Ako ta ručka za paljenje kardana na desnu ruku značu duplo kvačilo onda ima duplo kvačilo :)

Ha gle, ne možeš u sate nikada biti siguran. Ovako po općem stanju traktora ne bi rekao da ako ima više da je to nešto puno više...ono - ne bi rekao da ima 3000, a da piše 650. Ajmo reći da jedina stvar koja me muči je kako su kočnice otišle... desne su koliko toliko ok, a na lijevoj jednoj ferodi se raspalo "meso". Al opet, nek je bivši vlasnik neku prikolicu teral po bregima, spuštao s povučenom ručnom i sl. lako to sve ode k vragu.

Nadam se s novim kočnicama, uljima i filtrima riješiti sve što ima za riješiti i da krećem od nule i da osim toga ne bu bilo nekih iznenađenja.

Što se ulja tiće padaju mi napamet dvije stvari: da je jednostavno otišlo u 10 godina od starosti ili da je netko natočio neko krivo ulje u postojeće pa se pomješalo i nastala emulzija.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Pa jesi probao upalit kardan bez da stisnes nožno kvačilo?
Kad stiviš još malo slika ćemo vidit, kako izgledaju pedale i ručke od mjenjača, je li bio u garaži ili vani, ruke od hidraulike ne izgledaju baš novo, da je vuko prikolicu kuka bi bila malo više potrošena i ražabljena, znam po svojoj.To za ulje možda je i točno ali opet zašto ga je falilo, ja ga imam polovnog 7 godina je kod mene ulja nisam mjenjo samo motorno,nisam ni doljevo u prednji dif a jos dosta i koristim hidrauliku i nikad problema.
Ta kočnica je vjv ako se okretno na nju, zaglaviš kolo i okrene se na mjestu, ali to obično ne rade korisnici koje čuvaju mašine :ROFLMAO:
Ako je tako kako kažes onda ipak savjetujem da potrošiš sada malo novaca, odnosno uložiš i onda si miran.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Ovo ulje koje si ispustio, ne izgleda kao ulje. Tu nešto ne štima, ili je ulje pomiješano sa nekim drugim uljem ili sa vodom (kad se pomiješa sa vodom, može izgledati tako).
Ako kažeš da su kočnice loše, more bit da se vozilo o ho ho sa nenaštelanima ili pod ručnom. A i more bit da ima ku uru di piu od navedenih.
Bolje da potrošiš malo više i traktor dovedeš u dobro radno stanje.
Nije bilo redovitog održavanja.
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Nije bilo redovitog održavanja.

Ovo mi je odmah bilo jasno.

Pa jesi probao upalit kardan bez da stisnes nožno kvačilo?

Imaju dvije ručke za paljenje kardana... za "prvu" moram stisnuti kvačilo i nakon toga s desne strane je druga s kojom palim-gasim kak hoću bez kvačila....

Ići će novi ulja, filteri, antifriz i kočnice pa da smo sigurni.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Zašto bi se vozilo pod ručnom, onda mjenjaj sve najbolje je tako,nisam ocekivo da se na tako malo sati moze toliko zeznut traktor
 

shejta

Novi član
Tu od
22 Lip 2020
Poruka
14
Pitanje, ima li negdje podesavanje snage potrebne za spustanje poluga? Radi se o AC 5500. Npr, kad zelim spstiti poluge bez prikljucka treba ih opteretiti sa preko 100kg da krenu padati. Kad krene, onda ide. Posebno je tesko u gornjoj zoni.
I dodatno, ima li neko slucajno upustvo u pdf formatu za taj traktor. Lp
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Ne, to ne normalno,tako je i kod mene.
Al to samo znači da ti ne propada, a imaš dosta hidraulike na njemu to je došlo s njime ili si stavio sam?
 

shejta

Novi član
Tu od
22 Lip 2020
Poruka
14
To je doslo, jer je traktor tovario bale sijena. Traktor je služio kao viljuškar, imao one gume za travu i vozen u rikverc. Mehanicki je u izuzetnom stanju. Nisam samo skontao kardan. Jer ima 2 rucice. Jedna je ispod sica a druga "izmedju noga" i ima 2 izlaza. Nisam skonto za sta koja sluzi i kako se mjenja izlazna brzina.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Na toj ispod sica imas tri položaja, kardan prema napred pa neutral a kad prema sebi povučeš je pogon prikolice, donji kardan je standardni za priključke gornji kardan je pogon prikolice, taj traktor ima dva kvačila, tako da na tu ručku između nogu pališ kardan za priključke novisno i brzini traktora znači da ne moraš stat u pokretu ga pališ,ne moraš nožni stisnut za pokrenut kardan jer ga na toj ručki uključiš
 

Najnoviji postovi

Na vrh