• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Da li country 4400 može raditi po bregu bez problema s malčerom 140cm širine i 420kg ? mislim kompletni traktor ima tonu pa si mislim jel ovo malo too much težine za njega.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
To se i na novim majorima dešava, najbolje ako ne koristiš kardan isključiš ga na svim ručkama da bude u N i onda ne vrti,a za malčer, teoretski može ali pitanje koliko brdo
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Evo isprobano u praksi - raditi se kako tako može, ali po cesti prednji kraj ide u zrak unatoč utegu od 40kg na prednjoj strani. Baš treba jako paziti i realno nije za voziti tako. Malčer je 454kg.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Cudi me...ja sa svojim vozim 450kg cjepac po cesti, moram jedino na rupe pazit tako da ne vozim brzo ali ide, vozim ga po šumi, ako je baš neka velika uzbrdica u šumi vozim na rikverc inače je okej imam ga vec 6 godina i nije bilo problema
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moguće je da malčer ima udaljenije težište nego kalač za drva pa je to razlog nestabilnosti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Pa baš nema.
Krpan ima jako udaljena hvatišta od vertikalne grede.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Pa ono... ide to, ali je granično i ne osjećam se sigurno.... baš to - kad moram negdje uz breg moram ići na rikverc. Kad malčiram niz kosinu ide fino... treća spora bez problema, a išla bi i četvrta možda, ali nećemo pretjerivati. Trava je do koljena i ima krtičnjaka.
Kad malčiram uz kosinu ide treća spora na knap, a u drugoj je pjesma... Problem mi je malo kad se na dnu okrećem... imam osjećaj da prednji kraj proklizava i da me ne sluša baš nego radim veći luk nego bi trebao zbog tog proklizavanja prvih kotača. Malčer je skroz na podu - valjku. Što se snage okretanja tiće malo ga teže zavrti... treba mu malo "pomoći" s gasom i kuplung polako otpuštati dok krene, ali kad se zavrti ide bez problema.

Možda je samo stvar prakse, u Istri za masline imam 542 i cortese 150cm koji po mojoj procjeni ima nekih 250-300kg max i to traktor nosi kak hoćeš... frezu od nekih 400kg već malo osjeti, ali ni blizu ko ovo. Možda mi treba još par "vožnji" da se naviknem i skužim cake pa bu sve dobro.... ak ne, imati ću dobar malčer za prodati :)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja sam se sa kubotom u takvim situacijama koristio odvojenim kočnicama umjesto volana:hahah:
Šteta prodavat ako si ga dobio po nižoj cijeni od one koju sam reko u drugoj temi, prodaj cortese i stavi na imt njega.
Ma samo stvar navike i vidit ces da ce to ic
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Ha tri su opcije.... odvojene kočnice, rikverc ili spustiti malčer na zemlju pa ga "ugašenog" voziti po valjku. A možda i poduplam uteg napred... 40kg utega mi čini veliku razliku na prvom kraju, ako dodam još 40 bu još bolje :)

Malo ću se još mučiti pa vidjeti :)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Nadi na netu kolika je dozvoljena masa za taj traktor da nosi napred, oni su original ugrađivali prednju hid i bila je samo na zvonu motora, nađi tu info i mozes toliko stavit bez da napravis :poop:
 

apis

Novi član
Tu od
12 Ožu 2019
Poruka
11
Evo i mene službeno u klub: Piknuli smo AC Tigre Country 4400 2010. 650 sati rada. Našli smo neki koji nam se svidio i uzeli ga. Slike stavim kad ga operem. :)

Da li netko ima ovakav kompletan priručnik za njega?
https://hafog.dk/wp-content/uploads/files/7da958_Instruktionsbog Antonio Carraro Tigre 4000.pdf

Pozdrav!

Gledam također takav traktor. Nisam još zvao ali mi je namjera u utorak ići njih pogledati i uzeti jednog.

Ormož
Celje

Na internetu je gotovo ne moguće naći informacije.
Ovaj 4300 je malo stariji.
Kolika je snaga od oba?
Ima li sinkronizirani mjenjač i koliko brzina?
Koliko je težak?
Kardan se može paliti i gasiti u vožnji?
Koliko se da najviše raširiti s tim gumama kako imaju. Vjerojatno original.
Ovaj iz Ormoža izgleda kao da nema priključke za hidrauliku straga. Može biti bez? A ima neke ventile lijevo kod volana. Kabinu bi maknuo.
Ovaj iz Celja ima dva jednoradna. Se može na oba spojiti malčer s hidro pomakom? Pa jedan služi za pomak desno, drugi za ljevo?

Hvala!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ovaj iz celja je starija serija 38ks su oba motora jedan je perkins 3cil a drugi je yanmar 3cil vodeno hladenje, ako se ne varam.
Mislim da da, 8+4 šaltaš u vožnji a kardan ovisi o prvom vlasniku, imali su mogućnost paljenja u vožnji uz doplatu, do sad su svi polovni imali. 135cm najšire koliko ja znam
Oba imaju hid priključke pozadi i to je jedna dvoradna komadna tako da možeš koristit za pomak malčera.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
1050kg ti je traktor, barem 4400 Country.

Moj ima ručicu za paljenje/gašenje kardana, ok je to, ali bolja mi je fora ko na IMT-u da mogu zaustaviti pogon, a da kardan i dalje vrti... ovdje je obrnuto - mogu zaustaviti kardan, a da pogon i dalje ide...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa ako je sve uredu i trebalo bi da mozes zaustavit pogon a da kardan i dalje vrti, barem je tako bilo na 5500 sta sam vozio
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Pa ne znam, da bi "dolje" kod mjenjača ukopčao kardan prije nego "ručica sa strane" počne raditi moram pritisnuti kvačilo.... nakon toga mogu s "ručicom sa strane" gasiti kardan, ali čim taknem kvačilo staje i kardan i pogon. Ne znam, možda nešto krivo radim.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A možda te slabije serije imaju tako napravljeno, 5500 koji sam vozio ima tri ručke među nogama i jedna je za kardan i kardan vrti i nakon sta se stisne nožno kvačilo
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
20200905_113557.jpg

Kod mene je ovakoda bi "šaltao" ovu ručicu od kardana moram pritisnuti kvačilo koje ujedno zaustavlja i pogon (logično). Povučem je unatrag prema sebi i tad je kardan "direktno" preko motora. Nakon toga na lijevom blatobranu imam ručicu s kojom palim i gasim kardan, ali čim stisnem pedalu kvačila staje i kardantako da kad bi htio traktoru pomoći da pogon zastane na tren da lakše samelje nešto ne mogu... tj. moram brzo stisnuti kvačilo pa ler pa pustiti kvačilo da se kardan nastavi vrtiti... ali da je sreća - nije. Ako radim nešto krivo nek mi netko brzo javi - puno će mi pomoći :)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A onda ne znam ocito je takav mehanizam na tim serijama, ja obicno podignem malcer ako mu je puno i prodem jos jednom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Probaj uključiti kardan kad ideš u brijeg, stisnuti kuplung i pustiti da traktor krene lagano u natrag.
Pogledaj jel kardan mijenja smjer pri tome.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Probam pa javim. A kaj to znači ako mijenja, a kaj ako ne?
Sumnjaš da krivo ukapčam kardan? Da ukapčam "preko pogona"?

Na slici gore sredina je ler, prema napred mi se čini preko pogona, a natrag direktno na motor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh