• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
7a56ec3680f4125c630cb9d.jpg


Kao prvo pozdrav svima na forumu. Imam country 4300 već tri godine.
Isto tako već tri godine pokušavam napraviti ralicu za snijeg ali na prednjem kraju traktora kao na ovoj slici i to sa hidraulikom za podizanje. Ralicu već imam ali za zadnji kraj koju planiram preraditi.
E sad pošto je ovo prvi put da sam negdje naišao na fotografiju ovakvog traktora sa ralicom baš kakvu bih htio zanima me jel bi kolega @Vranicd mogao poslati kakav link gdje je skinuo ove fotografije možda ima još nešto korisno.

Posebno me zanima jel ima negdje za kupiti prednje hvatište za priključke baš za ovaj traktor ili je ovo na slici ručni rad.

Unaprijed zahvaljujem za svaku pomoć ili ideju.:partyman:
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
...evo da ti pokušam pomoći u vezi traktorske prednje nadogradnje za ralicu,..takve ti nadogradnje pravi jedna slovenska firma po imenu Gorenc...evo ti link http://www.gorenc.si/ oni ti prave sve vrste priključaka za male traktore....preciznije prednje i stražnje traktorske ralice..puno pozdrava od VranicD...:)..,inače sam veliki ljubitelj malih traktora a pogotovo AC-a....:D...nadam se da sam ti uspio pomoći...i ako ti nije problem da staviš slikice od svoje makine...unaprijed hvala,..:)
 

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
Kao prvo puno puno hvala na pomoći napokon sam se pomakao sa mrtve točke.:prayer:
Večeras sam im poslao mail sa upitom pa ćemo vidjeti što nude.:mrgreen:
Kad budem imao više informacija javim kako je prošlo, a ako se kad vidimo za ovo plaćam rundu:partyman:

Evo par slika ali nije baš u nekoj akciji jer sad su takvi radovi kod mene gotovi al evo barem skupljamo lišće ako ništa drugo.Slike nisu baš super kvalitetne jer sam slikao sa mob ali će poslužiti.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Svaka čast za slike traktora i prikolice, nadam se ubuduće da ćeš staviti još slikica.... koliko vidim traktor je nov...:)
Nadam se da ćeš uspješno surađivati s firmom Gorenc, pa da možemo uživati u slikicama čišćenja snijega s tvojim Countryem...:D
Puno pozdrava od VranicD...:)
 

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
E ona prva slika je stvarno odlična i na njoj se vidi točno ono što mi treba.
Ako oni u slo imaju barem onaj nosač za ralicu za kupiti , a ond bi samu dasku nekako pukušao doraditi.
Tražio sam ih i cijenu kompleta pa ako nije tako skupo možda se više isplati kupiti gotovo. Vidjet ćemo.
Isto tako na onoj zadnjoj slici odlično izgleda sa onim širokim prednjim kotačima.

Moj traktor inače nije nov.Star je tri godine i ima oko 300 rs.

Uglavnom kolega VranicD puno hvala i javljam o daljnjim događajima.
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Moj rođo Grof ti je imao čini mi se takvu ralicu od njihove firme ali za Tomeka 826, pa bi ga po tom pitanju mogli kontaktirati...Ako nije problem da mi rečeš od kuda jesi, jer sad smo imali prošlu nedjelju sastanak forumaša kod rođe Grofa,..inače isto velikog ljubitelja Antonia Carrara..Pa bi ti i on možda više mogao pomoći oko kupnje iste...aj bok čitamo se i dalje... :D
 

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
Evo poslao sam ti privatnu poruku nadam se da si je dobio.Tamo imaš moj mail pa možemo stupiti i u kontakt.
Također slovenci su mi se već javili i poslali ponudu sa slikama koje ću staviti kasnije.Uglavnom izgleda odlično samo još nisam siguran u konačnu cijenu.

Ako tvoj rođak ima ralicu koja bi otprilike pasala zašto ne ako je cijena OK možda bi se i dogovorili.Meni je bitno da ima hidraulično podizanje i da se može nakositi u jednu stranu.
Nadam se da ćeš dobiti PM pa onda možemo mailom dogovoriti i posjet da je vidimo ako nije predaleko i ako ostalo odgovara.

:partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Kao prvo puno puno hvala na pomoći napokon sam se pomakao sa mrtve točke.:prayer:
Večeras sam im poslao mail sa upitom pa ćemo vidjeti što nude.:mrgreen:
Kad budem imao više informacija javim kako je prošlo, a ako se kad vidimo za ovo plaćam rundu:partyman:

Evo par slika ali nije baš u nekoj akciji jer sad su takvi radovi kod mene gotovi al evo barem skupljamo lišće ako ništa drugo.Slike nisu baš super kvalitetne jer sam slikao sa mob ali će poslužiti.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Country,makina ti je super,koliko je to konja?
 

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
E nisam sto posto siguran. 34 ili 38 tako nešto. Nemam ovaj čas papira kod sebe da provjerim.:scratch
 
G

GROF

Guest
...

Ako tvoj rođak ima ralicu koja bi otprilike pasala zašto ne ako je cijena OK možda bi se i dogovorili.Meni je bitno da ima hidraulično podizanje i da se može nakositi u jednu stranu.
Nadam se da ćeš dobiti PM pa onda možemo mailom dogovoriti i posjet da je vidimo ako nije predaleko i ako ostalo odgovara.

:partyman:

., poštovanje forumašu! cantry!!!

., ma forumski prijatelju., ti si mene krivo razumil!., tj., moga rodju; VranićD!., lipo ti je ON napisal da sam ja imal ralicu za moga tomu i da dosta znam o njoj., mislim ralici NE?!., tako da je ja nimam, prodana prije dosta godin!., i moj ralica je bila SLO proizvodnje., ali ne gorenc!., već je bila; MUŠIČ - MENGEŠ!., jedne stare i provjerene obrtničke proizvodnje., sada već moderne firme!!! u Sloveniji - Mengeš!.-
., a što se tiče posjeta u moj kraj!., to da svakako., svakako., volim da se družim i da razmjenjujem iskustva i spoznaje!!!...
., pitao si ti dali bi mogao kupiti samo okvir - prihvat za ralicu?., pa točno da bi!., nekada me VI mladi ljudi i naraštaji totalno zbunite i ostavite bez teksta i reči!!!., pa za keš - lovu more se doslovce kupit SVE!!!...
., i kako je moj rodjo i prijatelj! VranićD već pisal., ja samo dodajem!., GORENC ima dobre ralice i kompletan proizvodni program!., isto tako ima dobar proizvodni program ova firma isto iz SLO ča sam je navel?!., a to je; firma MUŠIČ - MENGEŠ!., nazovi ji i pitaj cijenu i to je to!!!
., istina i Bog!., moram dodat i vo još!., imaš već nekoliko godin traktor?, nov skoro, barem po slikica, oko 300 radni sati., a zgodno, ni neznaš koliko ima konja???., uvjeren sam da traktorić ni tvoj i da ti sa njim niš nedelaš???!., molim te nemoj se uvredit., ali ovo sam isčital iz tvoga pisma!., ko i to da bi i nebi kupil ralicu., oprosti!., ovo je sve glasno razmišljanje!., traktorić je tatin!!!..., OK-e., sretno ti!., sa odabirom!., ako ča zapne ili budeš trebal pomoć oko kupovine - odabira - stručnog savjet - ..., osim posudbe novac!., javi se., budem pomogal!.-

., Bog!
 

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
Ajde Grofe idemo nekim redom sa odgovorima.

Je ja sam stvarno shvatio da ti tu ralicu još uvijek imaš.Dobro moja greška.
Jel mogu posebno kupiti prihvat za ralicu sam pitao jer trenutno imam ralicu za njega ručni rad koja se kopča odotraga.Pošto imam puno prostora oko kuće koji moram očistiti htio sam tu ralicu preraditi da se kopča na prednji kraj.E sad, sam prihvat nije toliko jednostavno za napraviti jer je potrebna preciznost za rupe i izradu cijelog prihvata.Zato sam htio njega kupiti , a ostatak pokušati preraditi.
Ako cijena kompletne ralice ne bude previsoka opcija je isto da kupim cijelu gotovu i da se ne zajeb. sa preradom postojeće.

Zahvaljujem za onog drugog proizvođača koji si preporučio kojeg ću isto probati kontaktirati pa ćemo vidjeti.

Što se tiče podataka od traktora ajd malo sam se potrudio pa ću napisati.Ne mislim da je baš bitno znati snagu u ks točno zato se s tim nisam ni opterećivao.Bitno je da on dobro odrađuje ono za što se koristi i treba - zar ne?

Dakle

3 cilindra, vodeno hlađenje, Lombardini ,Euro 4
1551 ccm
27kW - znači 36,78 KS - evo vidiš nisam puno fulao
110 nM
1340 kg.

A što se tiče vlasništva, je u pravu si otac je vlasnik traktora. Al nisi u pravu što se tiče toga tko s njim radi jer ga on doslovno nikad nije ni upalio.Svih ovih 300 sati sam odradio samo ja i niko drugi - doslovno ni minute.
Traktor ionako uvijek stoji kod mene ja ga i tankam i servisiram i registriram.
Isto tako i ta ralica treba samo meni za moje potrebe pa je ja i kupujem.
Možda ti izgleda ko nov jer njegovo baš i nije oranje i slično već obrađivanje vinograda i voćnjaka, znači malo oranja, uglavnom frezanje,malčiranje i košnja trave i špricanje vinograda.
Nakon svakog špricanja ga operem jer sav bude od kemikalija ,a to baš i nije zdravo jelda?
Uglavnom nedam da se stroj zapusti jer je to poslije teško ispraviti.

Evo nadam se da je sad malo jasnija situacija.
I da, nažalost si fulao za godine.E kad bi barem stajalo ono što si rekao "vi mladi" he he
Šalim se, 37 baš i nije malo al na svu sreću nije ni jako puno.:)

Znači ličan jel. Eto vidiš kako se nađemo.
Puno pozdrava i hvala još jednom.
 

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
E VranicD hvala. Vidim ja da to neće biti tako lako za izvesti u kućnoj radinosti.
Nije to tako komplicirano al neće biti lako naći takve materijale.

:scratch
 

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
04092010814.jpg


04092010816.jpg


04092010833.jpg



Zanimljivo da na većini fotografija ,kako ovih što si stavio tako i inače uvijek su u radu ovi traktori prikazani na brdovitom i planinskom terenu .

Izgleda da i sam proizvođač smatra da su prvenstveno i prilagođeni za takve terene.

Znači kolega VranicD znaš što ti je činiti:) ha ha.


Jel zna neko kakav je ovo zeleni kraj Carrara?

A ovo što je dDalibor stavio sa automtskim podizanjem zaštitnog luka je stvarno dobra fora.
Samom mi se često neda podizati luk prilikom košnje u voćnjaku jer ga onda kod drveća sa nižim granama opet treba spuštati jer smeta.
Jedino što nešto takvo vjerovatno puno košta:(
 
Na vrh