• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma nece to bit do cilindri to ce bit do komande, mislio sam da si stavio krivo ulje, a je isto kad se zagrije i kad je hladno?...mislim da ti je to nesto do komande, je to pocelo nakon primjene ulja ili je i prije bilo? Ja moram na moje stat ako hocu da se spuste kad nemam nista prikljuceno, i mislim da je to normalno, a nemam niti jedan prikljucak laksi od 100kg
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
Imo sam isti problem... Ulje uvjek jednako sipao.. komande ok. I tesko se spustalo. Kolega mi radi hidrauliki i kaze toje do gumica. Fino skino,prepakovo,zavario vratio nazad i evo 3 godina bez greske
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A neka proba onda to, evo ja stvarno nisam upoznat sa tim problemom, ma da znam da tvoj sigurno vise radi nego ovi kod mene
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pa gdi ti je problem shvatiti, al jedo komande il cilindara. Izpred komande odšaraufaj lajtung kad je polužje podignuto. Tad pokušaj pogurati dole rukom, ak lagano ide. U tom slučaju more se rukom podigavati gore dole bez problema ak je sve izpravno. Nema tu regulacije brzine padanja hidravlike ovaj model mi se čini kao Goldonič i bilokakvih regulacija dubine, zato ovo po meni nije problem pronači kvar.
 

Vladica162

Novi član
Tu od
15 Tra 2021
Poruka
6
Moze li pomoc.
Planiram da kupim novi traktor. Dvoumir se izmedju Antonio carraro 4400 f, koji kosta 18500€,i Goldoni euro 45 17500€
Traktor mi je potreban za rad u malinama(slicno kao vinogradarstvo).
Na njega bih kacio tarup(malcer), frezu, i automizer(prskalicu)
Teren je ravan, i blago uzbrdo.
Negde je prolaz sirine 1.5m,dakle skuceno, potrebna mi je okretnost.
Hvala svima unapred
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
AC je od euro45 daleko bolje ali ako imas tako uske dijelove nece ti 4400f moc tuda jer je on 120 ako se ne varam minimalna sirina, pitaj za cijenu supertigre5500 mislim da su oni negdje tu po cijeni, ne mislim na majora nego bas supertigre 5500 on bi ti bio idealan odabir, e i da 4400 ti je fiksni a euro45 i supertigre su ti zglobni
 

Vladica162

Novi član
Tu od
15 Tra 2021
Poruka
6
AC je od euro45 daleko bolje ali ako imas tako uske dijelove nece ti 4400f moc tuda jer je on 120 ako se ne varam minimalna sirina, pitaj za cijenu supertigre5500 mislim da su oni negdje tu po cijeni, ne mislim na majora nego bas supertigre 5500 on bi ti bio idealan odabir, e i da 4400 ti je fiksni a euro45 i supertigre su ti zglobni
Supertigre ovde nemaju u ponudi, ima sledeci major 5800,ali on je i siri od 4400f.
Redovi su mi na preko 2m,nego tacno slobodnog prolaza imam oko 1.5m,sto znaci da mora biti uzi, odgovaralo bi mi 1.3 idealno
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U tom slučaju, ja između ta dva ne bih dvojio. AC 4400f. Osim ako trebaš zglobni jer je okretniji.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A major je skup da jbg...a steta onda uzmi taj 4400f to su isto dobri traktori daleko bolji od euro45 tako da ta razlika u cijeni od 1000€ je zanemariva!
Inace svi zglobni traktori su uzi od fiksnih tako i major 5800 ima zglobnu verziju sa min sirinom od 100cm
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ak imaš potrebu po širini 1,3 metara možedu se svi ti prije gore napomenuti traktorčiči tako sožiti, pa maka gledaš fiksnog Majora.Sve do 50 ks ima ovakve širine ovi modelovi. Uzmi zglobaša!. Za ove posle zakon ti je on. Okretan je i ne razorava tekom manevriranja terena. Govorim sa izkustva. Fiksni kad se okretaju sve razoravaju i ajnšlag jim je veči. Što se tiče ovih dvih tvrtka, Goldoni ni nema više na svoji stranici Eura i svih modelova koje rade, tako da neznam što se kod njih sve može dobiti. Oni nemadu mi se čini izpod 50ks zglobaša, no mi se čini, da ni AC nema. JA bi ti priporučijo gledaj zglobaše 50ks obadvih firma i što se za tvoj novac može najviše i najbolje dobiti. Nisam više na tekočem sa podatcima, jer ne pratim dugo više produkta,kaj sve ove firme imadu novog. Goldoni imao Maxtera zglobaša 50ks , a Ac imao stari Supertigre i taj novi zglobaš Major kojeg Krompi napomenja. NAjpovoljniji možda če biti stari model Supertigreja Ac, al znaj, da je tehnički i zaostali, jer to je stariji model tog ranga.
Al drugo što ti polagam na srce gledaj, da za ove posle, kaj kažeš uzmeš model, koj ima 750 vratilo il 1000.Znači opcijo brzog kardana, da ne mu izvadiš dušu,kad guraš gas na laganim poslima.
 

Vladica162

Novi član
Tu od
15 Tra 2021
Poruka
6
Danas sam isao na plac, i gledao sam AC, Major 5800 tn, mada ja hocu sa oznakom sn, taj je zglobni, ali ga nisu imali na placu. Cena je 22700€. Rekli su mi za zglobni da je uzi od obicnog, i malo kraci. Izgleda mi kao veoma dobra masina. Ujedno je i za nijansu visi. Hvala vam svima,najblizi sam sada kupovini njega, zglobnog majora, 5800. Dajte jos neku sugestiju, da mi pomognete da budem odlucniji 😊

I da, Major ima 2 kardana, sa manjim i vecim obrtajima.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Provjeri još jednom brzine kardana. U brošuri i tehničkim podacima za SN 5800 V Major se navodi 540 i sinkro (za prikolicu).
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Jedan kardan je za prikolicu a drugi je za prikljucke 540 okretaja i 540E
Zato su dva kardana, major je super traktor kazem min sirina mu je 1m ali mozes i 105 ovisno o dimenziji guma, a mozes i 120 stavit zavisi kako felge okrenes i od svih ponudenih najbolji, mozes gledat ferrari cobram 50 on je tu negdje po kvaliteti a mozda je jeftiniji
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
540E je odlična varijanta za traktore oko 35 kW. Zakaj 540E nije naveden u brošuri? Kaj sam ja možda dal poveznicu na krivi traktor?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A zavisi o traktoru neki ima neki ne, ali kod mene sta su dosli svi imaju 540E iza se mjenja brzina kraj kardana je poluga, ne mozes sa sjedala...inace major ima kvacilo na kardanu tako da ukljucis kardan dok je traktor u pokretu to goldoni i cobram nemaju a dosta prakticna stvar
Kupljenec taj sam mu i preporucio jer je jeftiniji ali njega da nema u ponudi
 

Najnoviji postovi

Na vrh