• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,453
Mislim da ac tu može raditi ali treba paziti kojim putanjama. Ima puno brijegova. Ac nemoj uzimati zglobni već fiksni.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jako je važno da je kosa uvijek s gornje strane. Voziti se u lijevi krug. Bolje napraviti koji dio kruga bez košnje nego riskirati prevrtanje. Za takav posel je dobro kotače maksimalno proširiti i po mogućnosti imati utege na njima..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,647
ne čini mi se to tak opasno strmo...
uzmeš dva-tri para čistih gaća (prvi put kad ideš to traktorom kosit), a poslije se navikneš (već znaš kud može, a kud ne)...
makar mislim da na travi traktor prokliže i bočno prije nego se okrene,,,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bočno klizanje je jaaako opasno i obično uvertira u prevrtanje, ako donji kotač dođe do neke prepreke. Imam iskustvo s prevrtanjem prikolice koja je počela bočno kliziti. :confused:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,647
Bočno klizanje je jaaako opasno i obično uvertira u prevrtanje, ako donji kotač dođe do neke prepreke. Imam iskustvo s prevrtanjem prikolice koja je počela bočno kliziti. :confused:


prikolica ima puno više težište od traktora, milijun puta se okrene prikolica a traktor ne.. 😉
 

Ivan Kolić

Novi član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
24
Ja sam gledal po oglasima ove starije AC-ove 70-80 godiste. Da li mi se isplati kupiti takav model za moje potrebe.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
Takav ces tesko nac od kad pratim oglase samo par komada je bilo, fiksni i toga godista, izmedu ac i tv uvijek biram ac il neki goldoni fiksni on je po cijeni ko ac ali ispod 5t€ ti ne gine
 

Ivan Kolić

Novi član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
24
Takav ces tesko nac od kad pratim oglase samo par komada je bilo, fiksni i toga godista, izmedu ac i tv uvijek biram ac il neki goldoni fiksni on je po cijeni ko ac ali ispod 5t€ ti ne gine
Ma ako je sa traktorom sve uredu 5000 je dobra cijena toliko bih i dao. Poslat cu vam neke oglase koje sam ja vidio pa ako biste mi mogli reci da li koji od tih valja; Carraro supertigre | INDEX OGLASI , https://www.index.hr/oglasi/antonio-carraro-740/oid/2912825; Antonio carrero dig 32 ks !!odlično stanje!! | INDEX OGLASI
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
To su ti sve zglobni traktori ovaj link u sredini mi ne želi otvorit, još je ovaj zadnji link i najbolji od ponuđenih
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
Taj zadnji je druga marka nije isto Carraro i Antonio Carraro...moj savjet je da odeš onda vidit toga koji ti je najbliže i probaš i odlučiš dali ti tako nešto odgovara, u cijeni su više manje svi isti jedino gledaj da ti je gore lombardini motor a ne ruggerini ili slanzi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
I jos sam ovaj nasao ovaj mi se cini ko fiksni tip traktora ali nisam siguran Screenshot
Bil jedan takav u mom kraju tam negdje 70-ih...strašan stroj onog vremena...
Jedino se bojim da nema više dijelova za njih.
Ak već tražiš nekaj takvo, nek bude 40-tak ks i s 3 cilindra.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
Onda neka rastegne malo budet i neka kupi onaj sa prošle stranice, ima mu i servo i noviji tip je, manje kosta servis i održavanje na dva cilindra a 35ks mu je sasvim dosta za osobne potrebe

 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Imam problema s podizanjem hidraulike...... Country 4400 2011. godina

Od kad smo ga kupili, ako je išta teže od prazne gajbe na leru diže nikako, a i tu praznu gajbu diže jadno... ok, dodaš malo gasa i to si čak mogu objasniti. Ok, iskreno, nemam pojma kako je bilo kad sam ga kupio jer sam prvo izbacio sva ulja i stavio nova... tu si sad mislim da li je ušao kakav zrak koji nije trebao i da li je to problem. Ali reko bude se "promućkalo" sve skupa pa će izaći zrak s vremenom.

Problem je s malčerom koji ima 450kg... (što je ispod kapaciteta hidraulike pa ne bi trebao biti problem). Nekad ga digne do pola, nekad do kraja...... nekad jači gas pomogne, nekad ne. Primjetio sam da diže bolje kad je traktor niz breg pa sam pomislio da fali ulja, ali ako sam dobro shvatio ulje iz prednjeg diferencijala 15w40 je za hidrauliku i ima ga dovoljno... (čim sam malo dotočio počelo je curiti van na taj čep koji je označen kao level). Hidraulički pomak malčera lijevo desno radi bez greške.

Od kuda krenuti s dijagnostikom? Kako eventualno odzračiti hidrauliku pa da eliminiramo jednostavne probleme.
 

apis

Novi član
Tu od
12 Ožu 2019
Poruka
11
Imamo isti traktor 2009. godište.
Tako je i kod nas. Malcer 300 kg na leru diže sporo al ak se malo doda gas na 1200 okretaja digne brzo. Plato natovaren na oko 600kg treba stisnuti gas na 3000 okretaja i digne ga. U vožnji se polako spušta s tom težinom.
 
Na vrh