• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Eto vidis za koliko se prodaju...drugi sta sam ja gledo je pofarban i prodaje se za 32tkn a ti svoga cijenis 17...a za 10 bez motora neces prodat kupi si motor i imaj ga doma barem znas sta imas..

.Ivane u oglasu piše da je 100% ispravan šta je gazda rekl za taj luft?
 

Ivan Kolić

Novi član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
24
Ispravak krivo sam se izrazio nije rukavac nego prirubnica koja se spaja na polusovinu i nosi doboš i felgu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Pa onda nije puno popravak a to moraš sam odlučit.ne možemo mi za tebe kupit traktor nit smo ga vidili nit ćemo ga koristit mi mozemo nešto općenito reć ali ne i odlučit

A šta piše koji motor je gore to mi izgleda isti traktor ko od svizaca
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Meni je osobno to mozda i malo puno ne znam ja mu vise od 30 nikako nebi dao, koji motor je gore?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
@Krumpironja ma mislim da ga nec ni popravljat, mozda ga raskopat i na njuskalo u djelove. Kad tak i tak nicem.nije sluzio ruku na srce.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
A taj ce ti bit za stare dane nadzivit ce 6500

Razmisli jos jednom 😉 ja ti ne preporucam nista drugo u ovom stanju nego popravit i i zadrzat ili prodat sve drugo je pusing jer ako ide u dijelove nikad ga neces cijeloga prodat i bit ce pusing a nema ih puno u hr

Prodaj ga Ivanu za 10 neka stavi motor gore i proc ce u pola cijene od ovoga sta gleda hehe
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
@Ivan Kolić odi ovoga vidit, ako biš za onaj stari dao 35 onda nije puno za ovoga 40...neka malo spusti i imaš servo imaš dodatnu hidrauliku i u konačnici noviji traktor

 

Ivan Kolić

Novi član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
24
@Krumpironja Taj smo isli jucer pogledati za 40, ali kod toga se zadnji diferencijal jako cuje u trecoj brzini kada ide uzbrdo. Vjerojatno tu ima isto za delati toga. I covjek ne zeli spustiti ispod 5000 eura.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Taj od 40 ima mjenjač iza i zato zuji, pokušaj rušit malo cijenu on bi ti bio sretnija opcija od ovoga sa luftom u katoaču, dobro razmisli mozda mi jednoga dana zahvalis 😉
 

apis

Novi član
Tu od
12 Ožu 2019
Poruka
11
E da, hvala.

Preporuka proizvođača je Esso Unifarm 15W40 koji je STOU.... Nisam obračao pažnju na to.
Pozdrav!
Ja sam isto onda zeznuo. Stavio sam Ina Super max u prednji diferencijal.

Molio bi preporuku za STOU 15w-40 ulje da ga je moguće kupiti kod nas?

Našao sam samo Bell stou 15w-40, 5 L je 95 kn u Masiva Bjelovar. To mi zvuči prejeftino.
Zvao sam za Fusch Agrifarm 15w-40, 20 L je 940 kn, trenutno ga nema, dosta je skupo a treba mi 7 L.
Bi Ina Agrina 10w-30 bilo dobro?

Ne mora biti univerzalno ulje i za motor. U motor bi nastavio s Ina Super Max 15w-40.

Koje onda ulje u prednji diferencijal koje je i za hidrauliku?
Bi odgovarali Ina Transhidrol 85 koji je 20w-30 ili Ina Transidrol 10w-30? Nema ništa 15w-40 kod Ine.
Koja bi bila vaša preporuka?
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
280
apis, kako ti se manifestira?

Meni samo bitno bitno slabije diže hidrauliku kad se ugrije... ali ok, ako nije baš bitno pretežak teret izvučem se s jakim gasom.
 

apis

Novi član
Tu od
12 Ožu 2019
Poruka
11
Nisam primjetio da slabije diže kad se zagrije ulje. Prednji pogon je stalno uključen.

Imamo isti traktor 2009. godište.
Tako je i kod nas. Malcer 300 kg na leru diže sporo al ak se malo doda gas na 1200 okretaja digne brzo. Plato natovaren na oko 600kg treba stisnuti gas na 3000 okretaja i digne ga. U vožnji se polako spušta s tom težinom.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
280
Ma mislim da ga više servo ugrije i sama pumpa što vrti ulje nego prednj diferencijal. Ja moram bitno više gasa dati kad se ugrije, ali što sad... radi... staviti ću drugo ulje kad bude prilika :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ulje ti nebu pomoglo. Očisti sustav, provjeri tlak na kiperu na malom i velikom gasu, na hladno i toplo. Ako nije do pretlačnog ventila, onda je pumpa loša.
 
Na vrh