• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
0 bodova hahah meni je to 3 puta preveliko...em šta je fiksni da se nebi mogo okretat na kraju reda em šta bi kotači išli točno po redovima haha meni je AC stisnut na 95cm širine da mogu normalno radit,kod mene na žalost malo modela prolazi jedino sta pasalo od polvnih je nešto ko sta swizac ima ali za sada i moj odrađuje bez problema a za sljedeci traktor gledam neku kubotu radi rada sa priključcima tipa šišač i freza,motika i freza...kod njih to ide u kombinaciji i tu dobijem na vremenu
 

halo92

Član
Tu od
25 Srp 2020
Poruka
31
lp .slabo sam na forumu ,tj ne stignem pisati ali redovno pročitam . znači ,ac tn 5800 major ,evo upravo je došao do 250 sati ,zasad bez greške .od priključaka korišten malčer ino elite 165 (440kg) ,te panexova freza 160 cm ,prikolica ...ugl ,zasad je sve u redu . što se tiče malčiranja nemam pogovora -od jako visoke trave od 2 m i sl. samo da se usput zahvalim Ivanu što uskoči kad treba s savjetom haha.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
Kakvi su se pokazali BCS Invictus traktori u odnosu na AC? Ima li tko iskustva s njima?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Pa po meni je bolji, pogotovo ovi novi sa 3 cilindra, al tesko je napravit neki popis dobrih i loših svi su dobri kad se radi unutar njegovih mogućnosti i naravno redovito održavanje....ac ko sta ima svizac ima vinarija kod mene sa 7800rs i radi ko urica mislim da su samo kvačilo mjenjali...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Men je na 3300 sati propiso semering na kardanu,u zglobu. Paj iso na polak. Ta ljubav me oko 14000 kn izisla
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Ma radio mi frend to. Al reko kad je na polak vec rad sve. Znaci sve lezajeve,krizeve kardana,sve druge semeringe. Odma i crjeva izmjenjali i zglob. Imo je malo lufta i aj nazovemo pavin i pitamo posto ta 2 bolcna i 2 kosuljice kazu 1800 kn. I kaze frend de sam poslikaj,poslika lik a ono kosuljica od mesinga ili bronce. Kaze on njem kak je ta mesingana a origina od inoxa? Ovaj pa toj zamjenski. E nece ic,nasli neki stari hidro cilindar odnjelintokaru i covjek za 400 kn napravio. Kaze frend to sve lopovi,a covjek ima u malom prstu hidrauliku i mehaniku. I et tak mal po mal se nakuplo puno para. Rad je bio 500 eura
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
Ima li netko u HR da prodaje rabljene AC, Goldonije i tako male vočarske traktore? Svi uglavnom prodaju velike strojeve iz EU.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Ako ne znaš onda te čeka jao i kuku. Svi lažu i maslaju bez da trepnu. Zato sam postao pomorac da ne moram raditi sa domaćim gov..a
 

JoGre

Dobro znana faca
Tu od
21 Lip 2019
Poruka
86
Pozdrav svima na forumu.
Od prije dva mjeseca postao sam vlasnik AC-a Tigrone 7000 King Maxi I serije 14, traktor sa VM 1053 SU motorom, godine proizvodnje 1984, navodno sa 4062 radna sata.
Traktor je kupljen od preprodavača koji ga je uvezao iz Italije i ja sam do sada s njim napravio nekih 10 sati, a najveće opterećenje mu je bio malčer ali kratko samo radi isprobavanja. Bez obzira na starost odlučio sam ga se kupiti jer mi se dopao, a trebam upravo takav traktor, uz to je dobro izgledao s obzirom na godine. Pali od prve, ne dimi, registriran je i sve je izgledalo u redu. Kod mene se neće izmučiti jer sam do sada radio oko 30 sati godišnje, sada možda oko 50 sati zbog toga jer ću s njim u mali vinograd (špricanje, malčiranje i možda frezanje).
Ovdje na forumu u ovoj temi saznao sam dosta informacija o AC traktorima. No nitko, osim člana @newTomo nije spominjao ovaj model.
Problem je što nemam nikakve dokumentacije, pa bi vas molio ako imate nešto od dokumentacije da mi pošaljete ili ustupite, može i uz naknadu.
Na internetu sam pronašao priručnik koji mi je pojasnio mnoge stvari oko mehanike i hidraulike.
No ono što mi nije jasno i što nisam saznao koja ulja su preporučena za taj traktor. Dolazi zima i mislim ga dotjerati da bude na proljeće u potpunosti spreman i htio bih promijeniti sva ulja i podmazati ga.
E to mi nedostaje, neki priručnik za održavanje, pa ako imate neka saznanja ili priručnik bio bih vam zahvalan da to podijelite.
Koliko sam zaključio pregledavajući forum, mada se radilo o drugim modelima, u prednji diferencijal i hidrauliku ide isto ulje 15W-40 STOU. Da li staviti INA transhidrol 85 UTTO?
Navodno isto ulje ide i u motor, a u zadnji diferencijal 80W-90. Kakva su vaša iskustva?
Ako možete pomoći oko ovoga bio bih vam zahvalan.
Ovih dana postaviti ću i nekoliko slika.
Srdačan pozdrav.
 
Posljednje uređivanje:

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
280
S obzirom da AC 4400F više nije u prodaji što bi po vama bila alternativa? Znam da imaju AC od 50KS tipa Majori, ali su bitno skuplji. Što bi od drugih proizvođača bilo najsličnije?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ta oznaka više nije u prodaji ali isti taj traktor se prodaje pod oznako 3600 ili 3800f...morali su zbog eko normi i papira nesto mjenjat...
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
280
Da, ali gore navedeni modeli su bitno slabiji. 3800F je 25KS, a 4400F je bio 38KS.... meni se čini da samo isto izgledaju
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Zovi malo Pavin pa vidi, mislim da imaju i zamjenu neku za te koje fale samo ja nisam toliko upucen znam samo da su morali mjenjat oznake, al imaju ih sigurno još na stanju jer sam ovo proljece prico sa sefom pavina i to mi je reko taman je bilo u pocetku
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
280
Zvao, tako sam i saznao da 4400F nema više.... nemaju trenutno ništa... ili ovi od 25KS ili Majori od 50KS... tokom iduće godine se očekuje novi model koji bi pokrio ovu rupu u ponudi oko 40KS, ali je to sve još neslužbeno i ne zna se niti kada niti što.... u razvoju je novi model.

Sad me zanima koji bi po vama bio najsličniji traktor 4400F od nekog drugog proizvođača?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Goldonijev euro 45rs...al to je jedno 5 mjesta nakon ac...a izmedu na žalost nema ništa..holder je skuplji od ac, a ove druge marke su lakše i mekše
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
280
Da, hvala, to sve znam i nije mi zadovoljavajuće. Nadao sam se da ima neki tipa ferrari ili nešto tako usporedivo...
 
Na vrh