• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Viš ja sam uvijek isto imal osječaj da to sve super.
Al u susjedstvu se nalazi jedan novi (neznam koji model) recimo od 6 mjececi kaj je na kod njih 3 mjeseca je u kvaru.. od curenja ulja, krepa hidraulika, krepa ovo,krepa ono....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Viš ja sam uvijek isto imal osječaj da to sve super.
Al u susjedstvu se nalazi jedan novi (neznam koji model) recimo od 6 mjececi kaj je na kod njih 3 mjeseca je u kvaru.. od curenja ulja, krepa hidraulika, krepa ovo,krepa ono....

Kaj, novi? :scratch
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
ima ti tu kolega ddalibor carrara tc5500f 48 konja i vuče s njima imt-ov plug 2X10"...i lijepo ide...ima različite dimenzije kotača napred i odozada...evo ti video pa pogledaj kak ide...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MW2b9QkI8P0&list=UUCQudwesVbwJEgZUv2ZTXRA&index=2&feature=plcp[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=mrElFz1Q9No&list=UUCQudwesVbwJEgZUv2ZTXRA&index=3&feature=plcp[/YT]
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Kaj, novi? :scratch

jes jes direkt iz dučana...
Na kraju su im na jedno vrijeme vračali prijašnjeg kojeg su dali pod račun... i ekipa bi ga najrađe zadržala...

kad je došao 20-ak sati su ga lagano vozili i nisu ga gutili.... 21 satu zakopčali malčer ušli u trsje i stal :)

od nekih tvorničkih greški nadalje...
stari model 3 cilindra (75 ks mislislim da je bio) trošio skoro ništa vele, ovaj novi 90(4 cilindra) pije ko rusko vozilo....
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
ima ti tu kolega ddalibor carrara tc5500f 48 konja i vuče s njima imt-ov plug 2X10"...i lijepo ide...ima različite dimenzije kotača napred i odozada...evo ti video pa pogledaj kak ide...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MW2b9QkI8P0&list=UUCQudwesVbwJEgZUv2ZTXRA&index=2&feature=plcp[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=mrElFz1Q9No&list=UUCQudwesVbwJEgZUv2ZTXRA&index=3&feature=plcp[/YT]

zeko2511 hvala na ovim linkovima... traktorcic stvarno mocno izgleda... samo ima jedan problem nekako ove tanjurace nemoze visoko podignut pa nije mu to valjda max visina podizanja... ako je kolega ddalibor aktivan na forumu nek se malo javi... zanima me jel plug niski klirens il visoki... koliko visoko plug moze podignuti od zemlje... kodmene je dosta brdovito i kamenito pa bi zapinjao s plugom... i vise nema od 48ks nego samo 57ks.. takav s vecim zadnjim kotacima...
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ima dosta pritužbi na AC po talijanskim forumima.Kažu da ovi s jačim motorima često drobe getribu. Skoro 100 ks i 2 tone. Prevelike su to sile za tako malu masu traktora. Još ova recesija i stalno pokušavanje da se još malo smanje troškovi proizvodnje ostave traga na finalni proizvod. Možda sam subjektivan ali čini mi se da se nikad nisu radili lošiji i skuplji proizvodi nego danas.
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
zato sam i stavio ovaj link jer mi je malo cudno, ovaj carraro sto se prepolovio je negdje 2007god.. tad nije bilo velike krize a to znaci da su poceli fusarit jos prije toga... vise covijek nezna sta bi kupio kad ovo vidi... ovakav novi trx dode sigurno 40000e sto nije malo.... al bi volio ovakvo nesto imat jer je jako tezak teren kodmene,dosta je strmo.... bio bi mi dobar i agt al nema kocnice na sva 4 pa mi nepase, a i dosta se ljudi po forumima zali na mjenjace i kardan i slabe kocnice... znate mozda nekoga da ima pasqualija il ferrarija, isto tako negdje oko 70-80ks??
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
zato sam i stavio ovaj link jer mi je malo cudno, ovaj carraro sto se prepolovio je negdje 2007god.. tad nije bilo velike krize a to znaci da su poceli fusarit jos prije toga... vise covijek nezna sta bi kupio kad ovo vidi... ovakav novi trx dode sigurno 40000e sto nije malo.... al bi volio ovakvo nesto imat jer je jako tezak teren kodmene,dosta je strmo.... bio bi mi dobar i agt al nema kocnice na sva 4 pa mi nepase, a i dosta se ljudi po forumima zali na mjenjace i kardan i slabe kocnice... znate mozda nekoga da ima pasqualija il ferrarija, isto tako negdje oko 70-80ks??

4 000 € nije malo, a 40 000 € je cifra da se čovjek smrzne. Za te novce očekujem da me traktor uz redovito održavanje služi cijeli život.

I kod nas je težak brdoviti teren, a i mi razmišljamo o kupovini traktora. Već je bilo govora o malo jačem AC ali se odustalo zbog paprene cijene i negativnih iskustava ljudi, pa AGT 860, Crono, Claas Elios... Cijene su da se smrzneš, a svi nekako izgledaju puno nježnije od ovih starih 20+godina.
Nekako mi se čini da bude ono "Izaberi jedan novi traktor sigurno ćeš pogriješiti" :)
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
4 000 € nije malo, a 40 000 € je cifra da se čovjek smrzne. Za te novce očekujem da me traktor uz redovito održavanje služi cijeli život.

I kod nas je težak brdoviti teren, a i mi razmišljamo o kupovini traktora. Već je bilo govora o malo jačem AC ali se odustalo zbog paprene cijene i negativnih iskustava ljudi, pa AGT 860, Crono, Claas Elios... Cijene su da se smrzneš, a svi nekako izgledaju puno nježnije od ovih starih 20+godina.
Nekako mi se čini da bude ono "Izaberi jedan novi traktor sigurno ćeš pogriješiti" :)

agt 860 se i meni svidja.. pogotovo onaj gorski siroki.... uff... al mi taj nepase za sumu... u šumi bi mi trebao neki uski traktor do 1.6m, jer veci nemoze proci po 70% terena... a za transport izvan šume neki jači i veci jer mi je šuma dosta daleko, .... a za poljoprivredu ovakav široki agt 850-860... tako da sam lud!!!!! neznam ni sam vise.... najbolje nista... mislili smo kupit mf44xx prije par god pa nismo,,,, jos bolje....
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Što, Carraro još uvijek puca:) Moj otac je 70-ih imao Carraro Tigrone 720 s 2 cilindra Ruggerini motorom i oko 30 KS, motor odličan, ali getriba se drobila svako malo! Još uvijek imam doma brdo starih zupčanika. Traktor je doduše radio vrlo vrlo mnogo, tad su bila samo 2 traktora u kraju, imao je dvobrazdni plug okretač i frezu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ima ko ovdje na forumu neko da bi prodo svog Tončija? pucam na one od 40 konja...supertigre?
 

svizac

Novi član
Tu od
9 Kol 2012
Poruka
20
eo brat je kupio jednog djedicu. 71 godina, 18000kn, lombardinijev motor,traktor mi djeluje dosta očuvan, jedino cilindar hidraulike negdje pisa ulje i trebat ce se pozabaviti sa krizem kardana i zglobom,ima malo lufta...

slike moraju biti dimenzija 800×600
marko93
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Takvu slicnu zvijer smo mi imali.
Samo sto kod naseg su kotaci normalno skretali, ovaj je zglobni vidim?
Mozes istekat i prednji i zadnji pogon :)
 

svizac

Novi član
Tu od
9 Kol 2012
Poruka
20
da vidjeh da se mogu istekvati posebno,i ima kočnice na sva 4 točka,kako se pokazo traktor?
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
da vidjeh da se mogu istekvati posebno,i ima kočnice na sva 4 točka,kako se pokazo traktor?
a gle mi ga imali dok sam ja bil klinac, prodali ga 1996 godine.
Za ono vrijeme bio je to stroj,znam da dok je stari orao, traktor je isao po 3 kotaca. al za ono vrijeme su radili kvalitetne masine tak da ga nebudete mogli samo tak pokvariti :)
 
T

tuaregr10

Guest
eo brat je kupio jednog djedicu. 71 godina, 18000kn, lombardinijev motor,traktor mi djeluje dosta očuvan, jedino cilindar hidraulike negdje pisa ulje i trebat ce se pozabaviti sa krizem kardana i zglobom,ima malo lufta...

Pozdrav svizac :fball:
Traktor od tvoga buraza za svoje godine odlično izgleda, čini se da je dosta očuvan :gitarist:. Samo popraviti te stvari koje si naveo, i po gasu :finga:!

PS
Onaj crveni iza je pravi stroj :weedman:.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
procitajte malo ovo...
http://www.tractorforum.com/f181/help-i-broke-my-tractor-half-11137/
sto mislite? dal je moglo puknuti kuciste mjenj zbog dizanja prednjeg dijela traktora utovarivacom????

Svekako se može slomiti:supz:Zadnji utovarivač može dignuti trator spredaj za više od 1 metar,a kad slobodno padne nazad na trda tla dođe do nenormalnih sil svuda na sve djelove. Znam za primjer,da je IMT 560 padnuo 3-4 metara visoko na tla i slomio se kao bokal sa vinom.
Trebate znati da sam imao i ja na Zetoru 5245 usprijed utovarivač,koji imao je svuda pod traktorom sve pojačano,da ga utovarivač ne satra.naradije tamo,kdje je kvačilo.A trebaš znati ,da je Zetor jače sagrađen nego AC:?Tako sada znaš,da može puknoti i AC na dva djela:|
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
nešto slika od AC od ove pomladi
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/vlaka-drevja-pomladi/20325178
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/ravnanje-njive/20325180
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/planiranje-terena-z-platojem/20325183

Vidim,da ima puno AC fanov u HR-BIH-SRB:D
No uvjek sam ga želio imati,pa neznam zašto od ovih malenih upravo Ac,da ne u primjer Goldoni,Pasqali. Kod nas se ovi najviše upotrebivajo i tako su najpoznatiji.A meni se sviđa njihova crvena boja,koja odmah pade u oči, no volio bi imati i Goldoni 3050,a sam sa ovim 5400 zadovoljan. Kupovao sam polovnog, oko 50 KS,pa nema veze znamka,samo da je fiksni bez zgloba i da nije do kraja smatran.No ovaj bio je 30km pored mene i tako sam se kuči vozio direktno sa njim bez tovornjaka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh