• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
24 god se bavim time. pune oci i dima i zracenja i opiljaka. znas kako je sam raditi limariju na autu. dok isheftas vec pola povaris a sve bez maske.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
24 god se bavim time. pune oci i dima i zracenja i opiljaka. znas kako je sam raditi limariju na autu. dok isheftas vec pola povaris a sve bez maske.

A onda se nocu suze liju i psuje sve po redu zasto nisam masku imo:(sweat):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
A onda se nocu suze liju i psuje sve po redu zasto nisam masku imo:(sweat):
sa varstrojevim co2 nemam problema jer ponajmanje zraci , ali sa trafo i inverterom je zeznuto pogotovu sam nesto sklapati.jednom sam nagrabao od loseg stakla na masci sa kojim je aparat isporucen. sva koza sa lica mi se oljustila a 7 dana nisam u svetlost mogao pogledati ko vampir. otada sam primetio da mi i vid popusta a i godine cine svoje. nisu se oci stedile.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam se nesto na plako i na psovo maske kad treba nesto priheftat pa nece pa od jednom primi uh katastrofa meni je pomagala onda mokra krpa na ocima jedino onda su mi znali sinusi propisat bolje oni nego da oci bole!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imao sam kapi za oci ponekad ali nemam toliko problema da nocu nemogu spavati zbog peska u ocima. lep osecaj heheee. gori su opiljci a njih sam se navadio joj
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni je bilo najgore na pocetku dok sam tek pocinjo varit uzas jako puno neprospavani noci al sad u zadnje vrijeme malo sam istreniro pa ide bolje i ne bole vise oci sad ce bit investicija bolja maska i ako bog da neki amaterski co2
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
uzmi masku sa senzorom. nisu lose a nije im neka cena oko 50eur. ali dosta znace .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
enhela ti nebih preporucio ni slucajno. previse se kvare. niko se kod nas nije navario sa njim cak ni kao amater .bolje uzmi polovan varstroj 1600 ili 1700 jos bolji. jako dobri. i ja sam uzeo polovnog jaceg pre vise od 10 god i nemam problema. imas sliku u postovima pre.a najbolje je sto servisa i delova ima svud za svaki slucaj.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam einhelov elektro aparat i do sada se dosta navario nije bilo nikakvih problema s njim budem jos malo pogledo dok skupim pare valjda cu uspijet nac nesto sta ce me sluzit i ok cjena!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Najgore je pri pocetku varenja dok elektroda "neće", dok ljepi a ti sve nervozniji i o jednom momentu dok prvi put primi kako treba a ti bez zastitne maske e taj plamen najvise steti ocima. Cim elektroda "proradi" dalje se maska koristi normalno. Vid najvise starda bas zbog onog prvog plamena dok jos ciljamo mjesto vara i svaki put bljesne sve bolje
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Fino kupiš ko ja malog fronius-a i nemaš brige s lijepljenjem i varanjem okomtih varova :icon_super:

Evo ovakav je moj i kupio sam od njih

http://legura.hr/strojevi-za-zavarivanje/fronius/transpocket-15001500-tig/

Aparat je mrak ..mali ali pali i prednost je što je lagan mali moš s njim u kombajn se zavući tj di god oš i variti ,a i još jedna prednost radi mali na agregat što meni paše tj treba tako da mogu i terenski nešto povariti ...sve u svemo je ok osim cijene ...stvarno je puno love ali nije mi žao ni kune uloženog..
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ja sam kupio masku od one sama sto se zatamnuje za 50eura, i dosad super stavis je na glavu i obe ruke slobodno i vid zastitis
images
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Ja sam kupio masku od one sama sto se zatamnuje za 50eura, i dosad super stavis je na glavu i obe ruke slobodno i vid zastitis
images

Uh čuvaj se ti rođo takih maski za 50 € tj čuvaj oči..nadam se da je ne koristiš prečesto..

Bemi neznam samo ko dopušta da se kupuju ta jeftina sranja..ja planiram sebi isto uzeti taku masku baš zbog toga što su ti ruke slobodne samo ja ne mislim uzimati te jeftinjare nekvalitetna jer meni moje oči puno puno više vrijede od bilo koje cifre.

Stoga budite oprezni kod kupovine takih maski ..i bez obzira na koliko ih koristili trebate uzeti kvalitetnije jer je oko ljudski organ najvrjedniji što imamo i poslje kad ga oštetimo nikako, ili teško ga popravimo.

Stoga oprez pogotovo kod ovih tipova maski
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma ja ne koristim aparat puno ni co2 necu koristit puno naravno kad ga kupim jednom ili dva puta tjedno kad nesto treba meni je dobar aparat i od par tisuca kuna ja se ne bavim puno varenjem da mi treba neki besni stroj amaterski aparati za mene dusu dali masku kad cu uzimat reci cu kolegi koji radi bravariju da mi nabavi masku i sigurno ce bit dobra a nece bit skupa!!
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ne znam zašto je nekim ljudima problem dati za dobru masku 100eura, a za aparat daju po 1000eura, ne razmišljaju da će zbog tih 100eura koliko košta maska dati 300-400 eura za par pari naoćala i to sa 35-40 godina, a ne sa 50-60 kao normalni ljudi
Čini mi se da susjed ima istu ovakvu kao gore na slici i nije baš najbolja, ne zatamnjuje odmah, i sj.be oči. a jedan varioc tu kod mene je platio 800kn masku i ne treba po noći rušit bogove i stavljat kamilicu i mlijeko na oči.
Ako se ima 5000kn za aparat po meni nije puno dat pa i 1000kn za masku, jer će vam ona spasit vid, a skuplji aparat neće.
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
Fino kupiš ko ja malog fronius-a i nemaš brige s lijepljenjem i varanjem okomtih varova :icon_super:

Evo ovakav je moj i kupio sam od njih

http://legura.hr/strojevi-za-zavarivanje/fronius/transpocket-15001500-tig/

Aparat je mrak ..mali ali pali i prednost je što je lagan mali moš s njim u kombajn se zavući tj di god oš i variti ,a i još jedna prednost radi mali na agregat što meni paše tj treba tako da mogu i terenski nešto povariti ...sve u svemo je ok osim cijene ...stvarno je puno love ali nije mi žao ni kune uloženog..

ja sam isti takav fronius skuril na agregat,puklo je u njemu ko petarda,popravak je koštal 800 kuna zato oprezno sa agregatom. inače je aparat zvijer,star je preko 10 godina i više radi nego se hladi i već se sto puta otplatio
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
Fino kupiš ko ja malog fronius-a i nemaš brige s lijepljenjem i varanjem okomtih varova :icon_super:

Evo ovakav je moj i kupio sam od njih

http://legura.hr/strojevi-za-zavarivanje/fronius/transpocket-15001500-tig/

Aparat je mrak ..mali ali pali i prednost je što je lagan mali moš s njim u kombajn se zavući tj di god oš i variti ,a i još jedna prednost radi mali na agregat što meni paše tj treba tako da mogu i terenski nešto povariti ...sve u svemo je ok osim cijene ...stvarno je puno love ali nije mi žao ni kune uloženog..
a koja je cijena kad je tako nepovoljna, i daj mi malo pojasni tek sam nedavno poceo istrazivati te aparate,on moze variti obicnom elektrodom i tig-om?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Najbolji ljek za oci kad peku poslje varenja da se spricne malo mlijeka iz sise zene koja je tek rodila:icon_rofl::icon_rofl:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja dok sam naučio varit,tj varit sa maskom:icon_rofl: potrošio sam pola vreče krumpira,neznam dal je netko probao,ak ja sam znao ogulit dva krumpira i po pola sata držat na očima i oči skoro pa ko nove,to mi preporučio jedan bravar i pokazalo se bolje od mljeka kapljica i kamilica:(think):
Dok spečeš znanje za varenje spečeš dobro i oči al danas maska i gas po cijeli dan ak treba i nema da navečer peku oči

Moram ja poslikat svoj aparat,neko čudo od rusa,relativno malih dimenzija al jedno 50 kila,vari po cijeli dan a da se ni ne ugrije,ak je dobra struja 3,25 tali ko pekmez,jednofazni je al mu je mana kaj se nada štelat amperaža,znači nema nikakav šalter samo uštekaš i vari
Zato mi je želja kupit neki Co2 da mogu varit i tanje stvari pošto to sa ovim skoro pa nemoguče,tj jedino sam uspio ja razvit strategiju kak varit a da ne prekuri odma al nije toi to
 

Najnoviji postovi

Na vrh