• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Najbolji ljek za oci kad peku poslje varenja da se spricne malo mlijeka iz sise zene koja je tek rodila:icon_rofl::icon_rofl:

jos ako je mladja od 20 god pa taman. joj joj buco vraze li jedan
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
svaka je dobra samo ako zna variti ........ heheee

i to a i mora imat dobru ambalazu da joj se mlijeko ne pokvari:icon_rofl::icon_rofl:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Evo danas se malo varilo pa da nam tema ne miruje previse par slika vara koje je onaj moj einhell napravio s elektrodom 3.25 stvarno me iznenaduje:):)
3uxo.jpg

z0ul.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Odličan var a i aparat dobro uštiman:(wait):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

lepo oni vare ali nemogu dugo jer se pregreju brzo.,bar ovi kod nas u prodaji.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pred kraj mi se pregrijo trebalo bi mu ventilator ubacit mozda nebi se ni tad pregrijo i iskljucio ja sam lagano malo varis pa dok odrezem pa primijerim jedino to nakraju je bilo dosta varenja pa se iskljucio al nema veze ja zadovoljan kad se on iskljuci i onda imam i ja malo odmor:(rofl)::(rofl):
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Za pregrijavanje da se malo ustimati i Tuning napraviti
Postavis veliki hladnjak od PC naprimjer i dobro se ga
hladiti. ali nesmije da temostat nego samo trafo da hladi
ona ima da vrisne maksuz
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

ubaci mu ventilator obavezno ako ga nema. sto god je hladniji trafo bolje i vari. mozda si primetio da pre nego se pregreje obicno malo pocne da brljavi sa varenjem pogotovu start sa paljenjem elektrode. kao da mu fali snage
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Imam mali ventilator od kompa neznam jel bi on bio dosta za hladenje i kak ga spojit di!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

mali je to ventilator i radi na manjem naponu koliko znam. tebi treba veci i na 220v da bude.kad bi mogao naci one male za kuhinju sto su se prodavali pre aspiratora. oni nisu losi a dobro hlade, ili nesto slicno da je bar 10-12cm precnika.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

mali je to ventilator i radi na manjem naponu koliko znam. tebi treba veci i na 220v da bude.kad bi mogao naci one male za kuhinju sto su se prodavali pre aspiratora. oni nisu losi a dobro hlade, ili nesto slicno da je bar 10-12cm precnika.

A kakav je ventilator u mikrovalonoj jer imam jednu staru moram ju raskopat mozda bi on bio dobar!!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

A kakav je ventilator u mikrovalonoj jer imam jednu staru moram ju raskopat mozda bi on bio dobar!!
ak niš ne skemijaš imaš u chipoteki ventilator 120x120, cijena 90 kn...ili na e-bayu tam je sigurno i jeftiniji...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

ak niš ne skemijaš imaš u chipoteki ventilator 120x120, cijena 90 kn...ili na e-bayu tam je sigurno i jeftiniji...

Budem raskopo mikrovalnu pa cu vidit kakav je tamo ako nista onda u chipoteka!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

raskopaj pa vidi. verovatno radi na 220 v.trebalo bi pisati na njemu obicno za koji je napon a bio bi dovoljan verovatno i protok vazduha.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ja imam manji varistroj slovenski i ima ventilator 10bm u promjeru i uvijek isto lagano puse,i ne pregrijava se.samo kad varim pazim da mi nije izlozen prasini i suncu.:(clap):
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

ja imam telvin nordica do 160ampera ide


przis sa njim 5mm elektrodu bez problema. takodje ima ventilator koji stalno duva

meni za moju hobi upotrebu sasvim solidan aparat preporucio bih ga svakome.

jedina mana su mu losi kablovi kratki su i izolacija im je jako slaba stanes nogom ono se pola oguli...ali to se da rijesiti sve lako :)
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Gdje su sve zastupnici u hrvatskoj za aparate za zavarivanje varstroj..??? I gdje su najpovoljniji???
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ja sam u bauhausu svoj kupil prije 3god na snizenju,vise ni neznam kolko me kostal sve mi se pomotalo al otidi i vidi kaj imaju.
Cul sam da u merkuru ima izbora dosta jeftinih.
 
Na vrh