• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

@Zeljko ama nije to do maske nego kako sam kazes jetra zeludac kosti itd...jebiga gasovi koji nastaju prilikom varenja su jako jako opasni za zdravlje...pogotovo ako se radi u neprozracenim prostorijama. pa pogledajte samo one evropske standardne varioce jebote oni su obuceni ko kosmonauti a ovi nasi maska pantale patike majca i udri. rijetko koji i rukavice da nosi. a varenje dugorocno je jeben poso...radijacija gasovi i sve ostalo...pa pogledajte samo koliko je na zapadu i preko bare posao profesionalnog varioca placen velike su cifre u pitanju...i pogledajte sto je jos zanimljivo koliko im je dugacak radni vijek. jeben je to komad hljeba zapamtite to

@lisnik...bogami dobro je taj tebi nosac ispao...gus je jeben za varenje treba ga dobro pripremiti paziti maziti grijati ja probo par puta i okanio se toga...corav poso :)

@puknuti ama ekstra si ti prosao za tu masku ja ne znam kako stoje strvari u bih sa tim carinam ebayem i ostalim...ali valja to za uzet mozda i ja nekad sebi uzmem...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Kuciste je zavareno sa aparatom rucne izrade.Aparat je star nekih 30-40 godina.Radi ko doxa i danas dan.
kux7.jpg

g523.jpg
 

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

@Zeljko ama nije to do maske nego kako sam kazes jetra zeludac kosti itd...jebiga gasovi koji nastaju prilikom varenja su jako jako opasni za zdravlje...pogotovo ako se radi u neprozracenim prostorijama. pa pogledajte samo one evropske standardne varioce jebote oni su obuceni ko kosmonauti a ovi nasi maska pantale patike majca i udri. rijetko koji i rukavice da nosi. a varenje dugorocno je jeben poso...radijacija gasovi i sve ostalo...pa pogledajte samo koliko je na zapadu i preko bare posao profesionalnog varioca placen velike su cifre u pitanju...i pogledajte sto je jos zanimljivo koliko im je dugacak radni vijek. jeben je to komad hljeba zapamtite to


Potpisujem ti ovo gore napisano, ja sam se nagledao ljudi u tpk zagreb nijedan nije živio više od 55 godina.
Zato danas ide na muda olovna čašica i slične stvari u pregačama, ali daj ti obuci lika koji ide u brod zavarivati tankove za balastne vode na taj način.
Jednostavno je nekad nemoguče se zaštititi isto kao i sa rukavicama na cirkularu.
Lijepi pozdrav.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

nisam platio ništa više od onog na linku

I ja sam upravo naručil masku, vidim da ju hvališ pa reko zakaj ne, 33 dolara i free shipping, valjda se nisam zeznul...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

A ja imam neku masku, nemam pojma kakva je i varim u kratkim hlačama, papučama i kratkoj majici...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pozdrav ljudi. Vidim da ovdje ima experata za varenje pa mi treba savjet. Varim čisto amaterski i za kućne potrebe, do sad sam sve vario rutilnom elektrodom, odnosno nisam imao potrebe za bazičnom. Sad bih treba prevariti jedan tanjir od tanjirače bazičnom elektrodom. Vidim na kutiji od elktroda da sse vari + polom, to bi značilo da bi trebalo zamjeniti polove na aparatu?
Da li će moj apart uljanik esab licenca 160A monofazni moći da goni bazičnu elektrodu 2.5mm?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Bez problema. Ja sam bazicnom 3,25 isao ispod 100A bas da ju probam i sve do 90 je radila. Polove postavi po uputama na kutiji a sve ostale savjete tipa "to ti je svejedno" ili "moze i na -" nemoj slusat.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Hvala Kićo to probam idući tjedan sad imam malih problema s rukom pa samo da prizdravi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Bez problema. Ja sam bazicnom 3,25 isao ispod 100A bas da ju probam i sve do 90 je radila. Polove postavi po uputama na kutiji a sve ostale savjete tipa "to ti je svejedno" ili "moze i na -" nemoj slusat.

Skroz si u pravu.
Potpisujem.:icon_super:
 
I

imt558thebest

Guest
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

http://www.elektromehanika-bratkovi...jiva-maska-za-varenje-010324-akcija-1785.html

di li ova maska išta valja i da li vrijedi te novce., znam da će mi neki sad preporučit neku Optrecovu masku od 300 eura, al meni to ne treba za 50 elektroda godišnje, a nekad ni toliko, obična mi je nezgodna jer mi onda uvijek fali treća ruka, uvijek varim neke piz.arije koje treba pridržavati

nedavno uzeo ne ebay-u fotosenzibilnu masku za 250 kuna,moguče podešavanje i od 9-13 je,nedam ovdje pare za nju,400 kuna i više,momci naruče iz kine,priljepe muller ili esab naljepnicu i odma joj skoči cijena 200 posto
 
I

imt558thebest

Guest
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"



Ako ti nije kaj jasno oko postavljanja slika javi se na pp,
muhanicar
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

@imt558thebest kako si zadovoljan maskom jel dobra i zasto imas tak veliku bocu jel radis puno ili nesto drugo!!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Vjerovatno zato jer je punjenje velike jeftinije nego male. Male se vode pod prehrambeni Co2 ( pivarski) pa su skoro duplo skuplje. Ove velike od 30 kg. su punjene tehnickim plinom. Kolko vidim na slici to je boca od dusika?
 
I

imt558thebest

Guest
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

to vam je boca od argona,to je aparat za tig varenje,punjenje boce je 700 kuna,a na veču bocu sam se odlučio zato jer kad sam je kupovao,nova,manja od te dođe 900 kuna a ja sam za ovu polovnu dao 1100 a i tu kad napuniš onda si miran,bilo da variš profesionalno ili hobi,isti takav aparat imam na poslu samo od varstroja i bocu iste litraže,svaki dan je u upotrebi pa na boca zna i po dva mjeseca držat.Što se tiće maske,jako sam zadovoljan jer ima sva potrebna podešavanja i kako sam napomenuo na prijašnjem postu.nedam ovdje 400 kuna za nju,a ima i za 3000 kn,a ono isti k...c drugo pakovanje.Ako bi si tko kupovao takvu masku,samo na ebay neka ode
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,988
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Da ne ponavljam ko papiga...
Te jeftine maske generalno su za povremeni rad
S jednom takvom sam delal garažna vrata i stalno imal osjećaj pijeska u očima. S najjeftinijom Speedglas-ovom profesionalnom maskom toga osjećaja više nema.
Ako je Miller, Esab ili Fronius maska i napravljena i Kini, sigurno je neusporedivo bolja od ovih s ebaya.

Oči nemaju cijene a vi samo šparajte na njima.
 
I

imt558thebest

Guest
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

neznam kakva iskustva imaš s njima,ali koliko kod vario s maskom s e-bay-a nisam nikad imao nikakve osjećaje u očima,danas se sve radi u kini,i uvjerio sam se da nekad za bilo koji alat nemoraš dat milijarde da bi te trajao
 

pogrebnik

Novi član
Tu od
16 Kol 2013
Poruka
7
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

ja radim sa Optrel maskom koja dojde 3500 kuna,vele da su najbolje e sad.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh