• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

eto ti ga na slici kod Sanane taj co2 o kojem je rec. taj aparat isti imam vec 10god i polovan kupljen .to je poluprofi verzija aparata i zato jede limove. taj 190 je kanta cist amater i vecinom radjen u kini u zadnje vreme. moj je od prve serije i na trofaznoj ima punih 180A. a na monofaznoj manje cini mi se oko 130A.bez problema sije limove do 20-25mm .samo sto nema pistolj hladjenje pa se zagreje brzo na velikim amperazama a to je mana svih .i hoce dobar ulazni napon
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

aha to je novi tip starog 1600.taj stariji tip sam imao dva komada i zao mi sto sam zadnji prodao. dobar aparat i robustan. razlika koliko vidim je samo u euro prikljucku na novom posto je stariji tip imao obicnu kablusu sa pistoljem.verovatno je sve isto unutra. samo mi cena nesto nije .kod nas je stari tip nov oko tih novaca.sad trebalo bi videti samo da nije i kineske proizvodnje jer je i vastroj koliko cujem jeftinije modele tamo radi .moj je bio originalni i jedan i drugi i od prve serije. 95 god i 97 sam ih nove kupio. sa prvim sam imao kurslus za koji je zasluzna elektrodistribucija jer je puko da nista nije citavo ostalo. a pod garancijom. krstili se u servisu a i ja jer ko da ga je grom pogodio.strefio ga medjufazni spoj na banderi u blizini i oko 370V
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

cek ne shvatih sta mislis za cijenu premala ili previsoka ?

od koje min do koje max debljine se moze variti sa tim strojem od 160 ampera ?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

- mislim da ne bi trtebao biti problem ako je i kinez jer se sada sva elektornika tamo proizvodi, televizori, kopjuteri, lamtopi, mobiteli i sve ostalo, ako je nešto Samsung onda je Samsung i nema neke velike veze gdje je proizveden, a ako je nešto marke "xyjhyh" onda je promlem i ako piše Made yn Germani
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

supermig 160/180 na monofaznoj koliko me sjećanje služi a neda mi se googlat ima oko 120 A
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ja sam s njim dosta vario, posudili smo ga kad je varmig 1600 riknuo i bio sam jako zadovoljan. Istina radio je na trofaznoj, na jednofaznoj nisam probao. Ali hoću reći da su stariji modeli varstroja kvalitetniji od novih, pogotovo hoby i poluprofi. Bar iz mog iskustva. Inače dosta varim, nisam profesionalni varioc, radim na održavanju i ne prođe dan da ne uključim aparat za varenje.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

eh da vjerujem da je tako, stare stvari traju i služe dok ovo novije više hebe
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

jes tako al kad uzmem neki polovan vjerovatno ce motoric zice bit pri kraju pa pistolj razheban itd...rjetko i tesko se nadje polovna stvar da je neko prodaje jer nije dotrajala...dobre stvari stare malo ko prodaje ako ga i dalje sluze kako treba
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

taj stari varstroj od 1600 ima oko 130A koliko se secam. hoce dobar napon na ulazu i vario sam bez problema do 5-6mm debelo. e sad sa 0,6mm zicom je jos jaci za nijansu a normalno koristi 0,8mm. to ti je ko debljina elektrode koju koristis.motorici neodlaze tek tako. kod starih varmiga sa kablusom nema sta da ode. meni je jedino stradavao pancir kud ide zica zahvaljujuci jako losem kvalitetu zice. lopuze su premotavale vece koturove na manje i svasta mi se desavalo i zaglavljivalo.ali cela kablusa sa pistoljem nova je oko 30-40 eur kod nas i na pijaci ih ima svud skoro. jedina stvar koja hoce otkazati je plocica elektronike i to dva el.dela koje svaki elektronicar moze zamenuti.nova plocica je bila 40eur u servisu. ima dosta ovlascenih servisa i sve delova ima za varstroja za nabaviti.zato sam se i odlucio za njega. a nije kvarljiv. najcesci kvar se hoce desiti kad se parce vara zalepi izmedju sobe i dizne .od toga hoce jedino elektronika da otkaze ili jako losih napona ulazne mreze .ali stari su sigurno kvalitetniji. varstroj 1700 je isto jako dobar
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

a cek jesu li bolji ti sa obicnim kablom ili ovi sa euro kablom?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Euro utičnica je standardizirana i paše goronik od svih prizvođača, svih amperaža aparata i svih mogučih kombinacija .
A najviše da se vrlo lako zamjeni , skine radi održavanja itd.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

e tu si se zeznuo.standardan ulaz jeste ali se dele po amperazi na oko 4 osnovne i ko zna koliko jos vrsta. najmanji se koristi do 180A i predvidjen za zicu do 1mm i odredjen protok gasa i velicine soba.sledeci ide do 250A i takav nov sam pokusao staviti na moj varstroj i nije se moglo nikako ustelovati da lepo vari.ni priblizno lepo cak.tako da se ipak o tome mora voditi racunaza koju se snagu aparata koristi.najveca prednost kod euro prikljucka je da prilikom varenja cim se pistolj zagreje lako se skine sve i montira drugi i nastavi varenje. malo manje koci zicu i teze se mehanicki osteti jer ima deblju zastitu kablova i pancira. ali je zato mnogo skuplji.
 

drazz

Novi član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
8
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

pozdrav svima!
jel ima ko kakva iskustva sa aparatom Telwin Telmig 170/1?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ne znam za taj al ja imam mastermig 211 i prezadovoljan sam. Kupil sam ga za siću rabljenog sa bocom. Skuril sam do sad jedno 3 koluta po 15kg i 2 po 5kg i dela ko zmaj.:icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

telvin mi se cini da je kinez.e kako se pokazao neznam jer tek se pojavio na nasem trzistu. povoljan je sto se tice cene ali kvalitetan sigurno nije posebno.koliko para toliko muzike ali sada ni to nije pravilo
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

moj šogor je kupil telvin force 160 i mene se nije nimalo dopal skuri dvije i pol elektrode i pregrije se
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Telwin je talijanski i proizvodi se od 1960i neke.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ja ču pohvalit telvina,imam force 165 i u dve godine kolko ga imam je več dosta izvario a pregrio se još nije.Puno sam i EVB 3,25 elektroda skurio koje se teže pale a nema problema.Za te pare za mene odličan ali nije za profi upotrebu.:icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh