• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Jučer zavarivao pante na raštiju (ulazna kapija) u dvorište lovačkog doma. Dom se nalazi daleko od sela 3 km i znali smo da je struja loša. Jedva smo uspjeli zavariti s vanjske strane. Kasnije negdje iza 10 sati više se nije dalo zavarivati. Jednostavno nema luka. Kad bi izgasili u domu lednicu onda se moglo malo zavarivati ali luk se stalno prekidao. Bilo je to sitno sjeckanje. Tako da smo ostavili nezavršen posao. Drugi put idemo s agregatom kao rješenju ako opet bude loša struja. Koristili smo Inverter Varin 200 GEN pa smo mislili da on može kompenzirati padove napona. Je li moguće da je toliko loš napon iako lednica normalno radi a i pumpa za vodu sasvim normalno pumpa?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ako na normalnom naponu radi onda ga ipak zeza pad napona .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Željko, čestitka na 2000. postu.
Još 10 let, i budeš ulovil MUHU :D:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ajmo varioci,trebam preporuku,drugi tjedan ak bu sve po planu dolazi co2 aparat pa si kupujem masku,do sad koristio obićni aparat pa naravno i obićnu rućnu masku,na poslu tu i tam neke zavarim malo s co2 i koristim samozatamnjivajuću masku al nešto mi baš i nije to to,ostali dećki također koriste te maske al neki koriste obićne i kažu da im bolje tak,pošto se ove automatske znaju dosta put otvorit pa ipak oći najebu kroz smjenu. Kaj vi koji koristite co2 imate za maske?

I da te na poslu kaj imamo nisu neka kineska jeftinjava,pretežito Kempi il Fronius maske od 300 do 500 eura,za Tig postupak su odlićne mada se i tam desi da se zna nekad otvorit kod pulsnog varenja dok dosta titra svjetlost
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Preporuke za kupnju kineskog invertera od nekih 160-170A/220V??
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

ja koristim obicnu masku nadglavnu ili rucnu. za pravu kvalitetnu se nema novaca niti posla. ovako mi je bar sigurno ako su stakla u JUS-u koja i koristim. sto se tice aparata kineske proizvodnje jako je tesko reci sta je dobro a sta ne. iste su skoro masine a razlicitih naziva more. jedino ispod 200A ti nebih preporucio jer oni nemaju snagu koja im pise. moze da bude ista marka i model a da se nekom pokaze ekstra a nekom nikako.kolega je uzeo 2 kom ista i jedan jos radi posle 2 god a drugi je vracen istog dana jer nije mogao uopste variti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Uprqavo tako vica ,
Pjero ,provjeri u okolici da li imaš servis i tako to , da ne ispadne da je uvezen kontenjer aparata a nitko nema poima o njima a oznake s koponenta su skinute fleksom kako je to več uobičajno na kineskoj robi .
 

Milton

Novi član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
8
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Evo i ja dosao malo u druzbu.
Za pocetak evo mojih strojeva za varenje.

CO2 aparat 180A, proizvodjac Rotor Senta, kupljen nov 2003. god.

fotografija0265.jpg


fotografija0221.jpg


Tih godina je bilo strasno puno posla, pa mi je trebao jos jedan i kupim Varstroj Varmig 1805, koji je po tabelama u istom rangu sa ovim, ali mu nije ni blizu ni po snazi, ni po intermitenciji niti po icemu.
Pa kad je kasnije doslo do smanjenja posla, jedan je bio visak pa je odluka pala da se proda losiji, a to je Varstroj 1805.

2013. god udjem u posao nekih krovnih konstrukcija, gde je po projektu bilo obavezno varenje bazicnom evb50, pa sam morao kupiti inverter. I odluka je pala na Walmer 180.

2013-09-22-143739.jpg


I nezaobilazni, neunistivi Varstroj 160/180 mt.

fotografija0328.jpg


I evo slika od nekih aparata koje sam ranije imao.

fotografija0214.jpg


p1010016vx.jpg


untitled-1.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

fotografija0328.jpg


Ovoga i ja imam, pitaj Boga koliko je star... Ne znam za bolje, pa mi je odličan :p:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Nisam isprobao puno aparata ali ovaj crveni varex je dno dna
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Jel samo generacijska razlika izmedju ova dva posljednja varexa 160/180(zuti i crveni)?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Varex zuti sa zadnje slike ih bu sve nadzivel!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

bu , jer kad se ljudi dohvate boljeg aparata ovaj uglavnom "odstoji "na polici
 

Milton

Novi član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
8
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Jel samo generacijska razlika izmedju ova dva posljednja varexa 160/180(zuti i crveni)?

Pa ima dosta razlike izmedju ta dva modela osim 15-ak godina. Razlika je u tezini , zuti je tezak okruglo 40 kila a crveni 32 a kod trafo aparata vazi pravilo da je tezi kvalitetniji i jaci.Razlikuju se i po intermitenci ,zutom je na max amperazi 20% dok je kod crvenog 10% i kablovi koji dolaze sa aparatom na zutom su 25 kvadrata a na crvenom 16 kvadrata, dakle ima dosta razlike u korist zutog. A taj crveni isto nije uopce los jer je to zadnja generacija varexa koji je napravljen kvalitetan jer tad jos nije bio otkriven kineski kontinent koji je zarazio cijeli svijet sa svojim go...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Nisam isprobao puno aparata ali ovaj crveni varex je dno dna
Ja imam žutog i naranđastog.
Kojeg da dam na tržište? Najbolje oba, ali jednog bi si ipak ostavil
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Sve je to izašlo s iste crtače table , Možda ovaj teži ima bakrene namotaje ..mada sumnjam jer je noviji
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Muha iznajmi puknutom na leto dana,kak je krenulo izgleda da bu na 533 imal varenja,glava,alnaser,kardan,getriba...
Cjenu bute dogovorili po ucinku rada aparata,kad bu gotov vrne ti ga.:^):
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ja nabavio co2 varstroj varming-supermig 191. Danas nešto prtljao po njemu,posložio i pospajao ga i neke malo probao sam da vidim dal opće radi,sutra ak bu bolje vrijeme možda neke i zavarim pa onda napišem dojmove i nabacim koju sliku. Istina da je to hobi aparat al najaći koji ide na obićnu struju,a trofaznu nažalost nemam zato i uzeo njega,al ionak ga mislim koristit za tanje limove pa bu za to dobar
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Muha iznajmi puknutom na leto dana,kak je krenulo izgleda da bu na 533 imal varenja,glava,alnaser,kardan,getriba...
Cjenu bute dogovorili po ucinku rada aparata,kad bu gotov vrne ti ga.:^):
Puknutom?
Pa da mi ga spali, nema šanse
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

puknuti bi na takvom aparatu mogao jedino ugrijati gornji oklopni lin , jer bi sjedio na njemu ..samo treba izvaditi ručku .

deca , kakvi sam ja aparat sjebo za starter , ..i sad nemam niš
 

Najnoviji postovi

Na vrh