• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

aparat nije los ali za nesto manje elektrode i kraca varenja. po meno bar sledeci po snazi da nebi previse brinuo. bar od 160A ako nemas za veci. velika je razlika cak izmedju ove dve snage a kamo li jos veci. taj aparat radi na ivici snage za bazicnu 2,5mm jer ga moras odmarati dok ovi jaci to mnogo lakse podnose
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ja imam varin 1300 sad vec 4 godinu i vario sam svasta s njim al nisam ni probal deblju elektrodu od 2.25mm i vari super,bez ljepljenja i prekidanja,probal sam vuc var dugacak 3m i bez brige nema pregrijavanja i nakon tog vara je bilo jos 30 kratkih i nema pregrijavanja,ima svoj vent.i samo njega cujes kad ga upalis.
Napravil sam komplet prikolicu za sumu od nule,ogradu dugacku 35m sa puno okomitih letvica,popravljal tanjurace raznorazna vrata i jos nije posustal,tak da u ovom slucaju cjena opravdava sretstvo rada.
Ja prezadovoljan za ono kaj mi treba.

 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Da samo kazem, taj aparat necu sebi, nego hoce brat da kupi. Nema radionice, samo neko malo hobi varenje. Gledao je taj i ovaj 1605 ja mislim, kaze da je mala razlika u cijeni. Ja mislim da je ovaj 1605 bolji sigurno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ako je mala razlika u cjeni onda nek uzme jaci,nikad nezna mozda ce mu trebat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ja imam varin 1300 sad vec 4 godinu i vario sam svasta s njim al nisam ni probal deblju elektrodu od 2.25mm i vari super,bez ljepljenja i prekidanja
Gde ima tih elektroda 2,25 za kupiti i ko je proizvođač?

probal sam vuc var dugacak 3m i bez brige nema pregrijavanja i nakon tog vara je bilo jos 30 kratkih i nema pregrijavanja,ima svoj vent.i samo njega cujes kad ga upalis.
3 metra :icon_eek::icon_eek:
Na tak dugačkom varu bi ti i cure iz brodogradilišta pozavidjele
Kolko su bili dugački ti kratki i jel su svi bili izvedeni s gore navedenom elektrodom?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Sada vidim da sam krivo napisal:(doh): elektroda je 2.5mm.
Naravno da nije s jednom nego jedna za drugom na duzini od 3m.
Kratki varovi su oko 4cm duljine.
Elektroda zagreb i Jasenice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Bumo ti oprostili, navikli smo .....

Taj tvoj aparat sa slike mi izgleda kao da nema ni par minuta rada. Gde to čuvaš da je u takvom stanju?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Cuvam ga u orginalnoj kutiji,i kad varim nikad nije ispod mjesta varenja i nakon
rada se prebrise i spremi u kutiju i na policu,jako je lagan i dobil sam pojas za rame za varenje na visini.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Nisi nikaj dobil. Sve si ti to platil :D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Cuvam ga u orginalnoj kutiji,i kad varim nikad nije ispod mjesta varenja i nakon
rada se prebrise i spremi u kutiju i na policu,jako je lagan i dobil sam pojas za rame za varenje na visini.
Vidim ja da ti to jako čuvaš i da ti se to nikad nebu na način da u kutiji stoji otplatilo.
Taj stroj treba upregnuti da se otplati kroz godinu dana i da zaradi novoga. Onda možeš komentirati njegovu kvalitetu i izdržljivost i više ti ga nije šteta.
Barem sam ja tak napravil sa svojim
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Nemreš ti onoga svojega tak napregnuti ni da lupaš batom, a kamoli da kokoši spiju na njemu :eek::
A još ti je i z plahtom pokrit :icon_rofl:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pokrit je da te ne bode u oči kad navratiš i da te pri srcu ne čopi :(angel):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Istina...
A nisam ga dugo već niti videl (dalekoooo sam). Ak ga buš tržil, javi se :(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Još uvjek mu nije pala cjena, to ti je stroj kak i TV, oni su s godinama sve više vredniji.
Kad TV ulazi, on odlazi .....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

A zakaj???
Pa z čim buš krpal TV-ja?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Vidim ja da ti to jako čuvaš i da ti se to nikad nebu na način da u kutiji stoji otplatilo.
Taj stroj treba upregnuti da se otplati kroz godinu dana i da zaradi novoga. Onda možeš komentirati njegovu kvalitetu i izdržljivost i više ti ga nije šteta.
Barem sam ja tak napravil sa svojim

Ovaj je tek 3god.ko mene,al na gruntu je jos jedan star 30god,kockasti zuti ima valda 30kg,220/380 sa zutim kotacem za stelanje amperaze,e taj je zaradil ovoga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Taj ga bu ga i nadživel, a mali žuti ti uz toga nije i niti nebu trebal :x:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

A s novim malim je lakse i lepse delat,tih lagan i ne ljepi uopce elektrodu.
Ovog starog sam fiksiral na nekakve rudle jer ga jedan ima kaj nosit i ako covjek kod kojeg se vari nema trofaznu,tesko ga je postelat da super tali da ne ostaje sljaka i rupice,a o ljepljenju na pocetku varenja da i ne pricam.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Sve je to stvar iskustva...i ne znači da je ovaj zavar, gde se ne lepi elektroda, bolji.
Jedina mu je prednost to kaj je lakši.

Rekel bi kolega Puknuti: bu lakši i onom koji ti ga bu fkral :D:
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

A zakaj???
Pa z čim buš krpal TV-ja?
Znaš da ja uvjek imam nekog asa u rukavu. Ima se još jedan mali koji bu zadovoljil te potrebe ali taj nije u izložbenom prostoru :(giggle)::(giggle):
Ovaj je tek 3god.ko mene,al na gruntu je jos jedan star 30god,kockasti zuti ima valda 30kg,220/380 sa zutim kotacem za stelanje amperaze,e taj je zaradil ovoga.
I moj tata je sebi kupil prvi aparat od Gorenja pred puno let, onda sam si ja kupil istoga takvoga rabljenog jer se njemu pokazal kao dobar. Kad ga on nije uspel sahraniti ......
Onda sam postal malo zahtjevniji pa sam si kupil CO2 kojega sam uskoro prodal, pa još jedan pa onad opet jedan ....... pa tek onda ovaj kojeg imam sad.
Da sam bil pametan ulagal bi drugam, a ne u nekaj s čim treba delati i kaj se mora otplačivati. Taj jedan od Gorenja kaj je bil doma je bil i preveč

Večina ih je bila u kutiji, ali samo onaj dan kad su iz dučana došli ...........
 

Najnoviji postovi

Na vrh