• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

kugic

Novi član
Tu od
27 Ožu 2014
Poruka
7
webindex


evo jedan za 175 eura i nije kineska naljepnica :(hi):

telwin_tecnica151s.png


evo jedan za 175 eura i nije kineska naljepnica :(hi):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kugic

Novi član
Tu od
27 Ožu 2014
Poruka
7
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

03123352_big.jpg


Ovaj je 215 eura i nešto me baš vuče da kupim ovaj ....
 
Posljednje uređivanje:
E

el pibe

Guest
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ak imaš para kupi model 186HD ili 236HD.To su ti aparati za industrijske namjene ajmo povedati.I kad kupujete aparate, pogledajte postotak intermitencije.Po naški,koliko buš delal a kolko buš moral počivati aparat.I kak duge pauze si moreš priuštiti, zbog razlike od par sto kuna:(snooze):
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pozdrav, danas sam bio kod prijatelja koji je dobio CO2 aparat, polovan.
Kada smo ga ukljucili u struju i upalili on nista, ko mrtav, ne radi.
Zna li neko sta bi mu moglo biti?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

velečasni piše
1 . osigurač
2.šalter na gorioniku
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Možda su kontakti na kablu gorionika.
To mene prca
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Moze biti da je do gorionika, jer je prijatelj preso preko njeg sa kolima, i razvaljen sav, ali aparat se necuje da radi, nista.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Kakav to CO2 je ? Imaš kakvu sliku?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Totalka pa umro.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Moze biti da je do gorionika, jer je prijatelj preso preko njeg sa kolima, i razvaljen sav, ali aparat se necuje da radi, nista.

vlečasni piše
gle , to niko ne može defektirati preko foruma , tu može biti na desetke običnih razloga ..još desetke za koej treba biti imalo stručnjak za aparate ili elektroniku opčenito .
Krenite od kabla , utičnice , utikača
priključno mjesto unutar aparata , prekidač na aparatu . provjerite jel treba nulu . itd.
 

kugic

Novi član
Tu od
27 Ožu 2014
Poruka
7
Ovaj je 215 eura i nešto me baš vuče da kupim ovaj ....

Kupio ga danas i odma ga isprobao. Ima mališan snage koliko oćeš....
Možda je meni dobar jer sam prije radio sa amaterskim trafom ali sumnjam da će mi bolji trebati za moje potrebe....
Jedino nisam zadovoljan sa dužinom kabela za elektrodu... Je li iko probao stavljati duži kabel i da li će to utjecati na aparat jer ako se nešto desi sumnjam da će mi vrijediti garancija....:x:

Ak imaš para kupi model 186HD ili 236HD.To su ti aparati za industrijske namjene ajmo povedati.I kad kupujete aparate, pogledajte postotak intermitencije.Po naški,koliko buš delal a kolko buš moral počivati aparat.I kak duge pauze si moreš priuštiti, zbog razlike od par sto kuna:(snooze):

Ma nebi bio problem još par stotina kuna ali sam tako podizao cijenu par puta i sad nema dalje :icon_e_wink:
Ma šalim se, nemaju na stanju 186HD i 236HD... a ovaj 171/s je sad 50 eura snižen pa sam iskoristio priliku...:icon_e_smile:
 
E

el pibe

Guest
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Stavi duži kabel bez brige.Sjećam se zgode kad je ekipa otišla na teren i neko pokupio sve kabele.Ja sam u radioni stavio kabel ni sam neznam kolko je bio dug.U kolutu bio pa ga nisam imo srca rezat.Radio je Telvinac bez brige.Ima on finu elektrioniku tak da ni osjetljiv kao obični trafo kojem smetaju sitnice.Tak da nemoj uspoređivat probleme trafa i invertera.Klasični trafo gubi na kabelima ,čak i na produžnom kabelu.
 

kugic

Novi član
Tu od
27 Ožu 2014
Poruka
7
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pretpostavljao sam da nema veze ako stavim duži kabel ali ipak je bolje da upitam iskusne ljude...
Zahvaljujem....
 
E

el pibe

Guest
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Samo vari, štiti se i čuvaj oči:cool2:Invertera bude uvijek za naći al oči je teško nabaviti.
 

kugic

Novi član
Tu od
27 Ožu 2014
Poruka
7
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Stavio duže kablove i nevidim razliku osim da mi je komotnije raditi....
A naravno da čuvam oči, nisam nikad ni radio bez zaštite...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

slikaj co2 ili koji je bar model pa se moze bar nesto reci sta mu je. vecina ih ima ventilator i ako pri ukljucenju ni on neradi onda pretresti kabal i grebenasti prekidac za pocetak. ako on radi prekidacic na pistolju ili gorioniku za varenje ukljucuje preko elektronike kompletan aparat. ploca elektronike hoce da crkne ako se nezna ili nevodi racuna ali prvenstveno pregledati te tanke kablice koji vode sa kabluse i gorionika[ pistolja] mogu se i direktno prespojiti i aparat bi morao startovati ako je on u redu
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Aparat radi, kablo zezalo, ali ne vari, tako da je sigurno otisao gorionik.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Dobio ponudu za VARIN 2005 E gen. Aparat od 200 A. Mene interesira hoću li moći variti na generatoru, faza 2,2 KW, makar s elektrodama 2,5 mm. Možete mi napisati ako netko ima iskustvo kakav je aparat s obzirom da ne nova linija i nema puno podataka o njemu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh