• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Su ti ispadale kugle vani kad si to išao mijenjati?
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Da ispale su obje al na onoj strani gdje su vezane za traktor.
Vidi se na prvoj slici od jučer.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

imam utisak kad varis da vuces elektrodu samo ravno. moras malo da ides levo desno da bolje hvata za zidove materijala . zadnji var nije bas ok. treba siri i lepse razliven. ojacaj sa cela [uzeg dela] profila sa obe strane. dodaj parce materijala bar 2cm po duzini da var bude na sredini. ostalo je malo gladno jer su razliciti profili. u tim stvarima manje vise nije bitna estetika nego cvrstina
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Zavari se slažu tako da se vuče ravno ,
Tako slagani zavari rade manje napetosti zavara i okolnog matrijala .
Ne izgledaju ljepo .
Ako zavari moraju biti širi treba birati deblju elektrodui i njoj prikladnu struju .

vaš velečasni
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

manja elektroda ,manja amperaza manja napetost materijala. veca elektroda veca amperaza i napetost. u pravu si da se obicno bira debljina elektrode po sirini vara ali ne uvek. u brodogradnji dok sam radio veca od 4mm debljine nije se dozvoljavala ma koliko bilo debelo i sirok kanal bio. samo u izrazitim slucajevima. krivljenje i napetost se drasticno povecavala i nije dozvoljavano. a var se uvek vario da se hvata i deo zidova da bi vecom povrsinom uhvatio var i sjedinio materijale. tako da ima vise tehnika i razloga i za ovako ili onako varenje.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

amatreski,da..ali neznam di bi takav var proša di se nešto ozbiljnije vari(pri tom ne računam varenje "na podu/horizontalni var..varenja cijevi vertikala itd je skroz druga priča,pogotovo debljih varova,ili popuna..znali su me zayebavat ako bi popunu da u 1 špan,a bila bi "deblja"..tražili bi "tzv.deck lagu",kako to švabe zovu,završni var..te bez vozanja s ,materijala na materijal samo u slučaju varenja "cjevi za plafon" radim..napravim na cjevi grbu na koju će "sjest idući špan..njega opet vozam s materijala namaterijal...
dakle vicko zna šta priča,negdi je to profesionalnije radija..varenje varioca ili varenje bravara je skroz neka druga "mentalna krivina",razmišljat kao varioc možeš samo nakon iskustva..bez uvrede puknuti..:(hi):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

hobi aparat samo sto mi cene te kod vas previse naduvane. kod nas je slican od 200A mi nudjen za 160eur cak i malo jeftinije. a vise nebih ni dao jer ipak je rec o kinezu .e sad koliko dugo ce posluziti to je pitanje za one koji ga imaju vec. radije bih uzeo polovan ocuvan kvalitetan aparat ipak ali ni to se nezna koliko moze jos izdrzati jer nista nije vecno. za povremene i manje poslove moze da prodje ali za nesto profesionalnije tesko. i neopterecivati ga debelim elektrodana pogotovu bazicnim.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

U karakteristikama mu pise da mogu elektrode od 1.6-4 mm .I nije kinez kao sto je vica napisao nego Talijan ,mnogi za njega imaju rijeci hvale,mislio sam da netko od forumaša mozda ima ovaj inverter pa da podjeli svoje iskustvo
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

I ja ču pohvalit telvina jer ga imam več oko tri leta i radi bez greške.Moj je force 165 sa 150 ampera i bazičnu 3,25 prži bez problema.Šteta što nije pored avtomatska maska u toj ceni jer kod mene je bila pored.Cena kpl. sa maskom je bila 230 eura od toga maska vredi 50 eura tak da za te pare dobar aparat.:drink:
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

abarth@ Jel se moze inox varit sa ovim inverterom?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Za tanju inoks pločevinu neznam nisam probo a vario sam malo deblje i dobro ide.Vario sam sa nekim plavim inoks elektrodama i to spajao inoks sa železom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

gotovo svaki invertor( i večina "običnih" ) može zavarivati s inox elektrodama


vaš velečasni
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

ja sam pisao več o tome aparatu izgorio je nakon nekoliko elektroda i nismo ga mogli popraviti a nisu mi priznali garanciju to je smeće...
:mur::mur:
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

To sam i mislio svatko ima svoje mišljenje netko ga hvali nekome nije dao dobre rezultate kao i sve ostalo ... Ima ga jedan moj frend ali mislim od 145 A koji se bavi profesionalno bravarijom on je prezadovoljan sa njime...Mislim da ću ga ipak kupiti ja se ne bavim profesionalno sa bravarijom ponekad nešto napravim,ali samo za osobne potrebe...
 

Najnoviji postovi

Na vrh