• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Istina, pogotovo ovaj varstroj, a uljanik nebi dao više od 500€ nikako jer ne vredi više. Moj poslovođa zna povremeno mešetarit sa nekim njegovim prijateljem co2 i tig aparate iz DE, i za 1000€ dobiš froniusa s kamerom, 400+A, s kilerom, pripremom za tig, u super stanju. A ove manje idu po 200-500€ s šlauhima i svime.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
samo si pogledaj gorionik na varstroju a poslje na tom 3 u 1 s njuškala .(forum hr ).
naravno pod uvjetom da tij e primat co2 .
ako ti je primat TIG ili REL , onda je ovo promašeni slučaj za tebe .

plus uz varstroj vjerojatno ide boca + manometar
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Primat je valjda co2 i pravi šlauh paket dođe ko pol tog aparata 3u1, recimo za naše varstroje njih koristimo jer nam je servis na 3km od firme, šlauh paket dođe s pdv-om 2800kn.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kod mene je Iskra 160 profi (ne koristim puno) dobro radi ali od kad sem zamijenil šobu ova nova jako skuplja bobice na sebe .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle sad kakav je, nebi ti znal, to mi je kum donesel z austrije pred par god, neki šoba sutz spraj, mislim da je rekel 4€ piksa.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Keramički sprej je dobar, ali dok sam profesionalno vario ,jednostavno sam ga prebrzo trošio ,pa mi firma vratila u upotrebu dobru ,staru mast kao jeftinije rješenje .Svaka zalijepljena kuglica u šobi kad se otrgne ,ostavi rupicu ,pa se s vremenom šoba sve više prlja kuglicama . Zato sam znao rasjeći šipku fi12 ,u rascjepku utaknuti šmirgl papir ,staviti u bušilicu i "ispolirati" šobu iznutra i djeluje.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Ma za varenje doma jedan komplet ,šoba ,diza ,sapnica može trajati duuugo ,mislim da je jedna konzerva Wurth -ove masti bila 60ak kuna i to imaš sto godina. No štel sam reći da je distributer keramičkog spreja tvrdio da jedno špricanje štiti 8 radnih sati ,ali u praksi nije držao baš toliko ,ali od masti jest svakako duže.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Stari prošle godine kupio neka kliješta za masu, ali ona bakarna pleteničica što prespaja krajeve očajno izgledala i brzo se pokidala.

Za par minuta skarabudžena zeru jača, trebala bi potrajati malo duže od ove. :)

9ed3282fb620cabe48ce955d1bbd9c50.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
sad si još daj truda pa zalemi pletenicu na onaj mesingani dio ...ustvari ja zalemim sve spojeve ..popizdim kad kupe nova klješta a gore čelični vijak
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Na ovim novim su debele bakarne stopice i naravno sve je zalemljeno. Šarafi su za sada čelični, ali oni samo drže sve na okupu, dok je spoj sa kablom direkt pod stopicu.
 
Na vrh