• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovak to napravi puknuti kaj niš nezna
zalemljena je i stopica na kablu , samo je blicnuo fleš pa otišla konpozicija slike u 3pm
 

Prilozi

  • HPIM0167.jpg
    HPIM0167.jpg
    40.2 KB · Pregleda: 182
  • HPIM0166.jpg
    HPIM0166.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 166

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
sad si još daj truda pa zalemi pletenicu na onaj mesingani dio ...ustvari ja zalemim sve spojeve ..popizdim kad kupe nova klješta a gore čelični vijak

Barem danas nije problem pribaviti bakreni ili mesingani.
To kad jednom ugradiš imaš za čitav život.
 
E

el pibe

Guest
A ovakvu masu koristimo mi obični smrtnici.I nikakvih problema samo zakačiš za cijev ili flah.Nema tu nikakvih mudrolija i ubacivanja mesinga i kaj ja znam kakvih sve ne gluposti i pletiva.Ova skalamerija je na starom aparatu već puno godina i dela bolje od svake kvačice.S time da ja svaku elektrodu kresnem po toj kuki dok običnu kvačicu ak ju misliš imati dulje od dva dana bolje ne paliti elektrodu na njoj a i to se tak ne dela.A podlagati neki komadić je gubitak vremena.
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    36.1 KB · Pregleda: 198
  • 008.jpg
    008.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 187

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pibach ja imam nekaj slično komad flaha u njemu zatučen i zavaren kabel nataknem gdje treba a ako materijal hrđav malo piknem i super masa . Samo me bilo sram reči kakvu masu imam :(sweat):.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Meni se sviđa masa kak ima Pibač ali da je na principu ručne stege.
Na elektro imam takvu mesinganu.

Masa mora biti dobra inače varenje postaje ljepljenje.
 
E

el pibe

Guest
Željko nema te kaj biti sram.Jedino bi te moglo biti ak si nekome nekaj zavaril iz usluge pa mu je var popustio:D: Negdi sam i ja imao onu masivnu mesinganu stegu za masu ali to se je zgubilo i nema je ni za lijek.Kvačicu imam na inverteru nekakvu plehnatu,napačenu već je probilo par put na njoj pa su joj se rubovi rastalili.Ovakva kuka mi je najpraktičnija na starom aparatu i ne trebam paziti na nju niš joj nemre biti.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ja imam dvije te mesingane stege,al stoje i skupljaju prašinu,kako "čeljusti" nisu paralelne nikad se ne može dobro zategnit a nešto što je preko 50 mm debljine ni ne može uhvatit. Onda sam nabavio staru štipaljku za masu,od 5 mm lima sa mesinganim kontaktima i hvata sve bolje od stege i ima bolji kontakt
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ima li neko šemu aparata gorenje varstroj varex 160/180MT ili možda takav aparat i malo volje da zaviri ispod poklopca? :)
Sklopka kojom biram napon napajanja 220V ili 380V zaglavila u jednom položaju, a na istoj od godina rada ostala samo bijela traka gdje su bila slova pa ne mogu iskopati oznaku da po njoj uzmem zamjensku.

Može li poslužiti bilo koja 1-0-2 sklopka za struje recimo 25A ili ima nešto specifično na šta bi trebao obratiti pažnju
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Philby meni se desilo isto sklopka je Energoinvest rastavil sam ju i okrenul izglodani dio pa bi trebala izdržati još toliko .
 
E

el pibe

Guest
Ak nema kod Pibe u šupi ne znam di ima:eek::Kak veli Željko,sklopka je Energoinvestova.Evo Phile poslikao sam da si vidiš podatke.Nadam se da bude pomoglo.
 

Prilozi

  • 020.jpg
    020.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 78
  • 022.jpg
    022.jpg
    35.8 KB · Pregleda: 82
  • 023.jpg
    023.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 77
  • 024.jpg
    024.jpg
    27.4 KB · Pregleda: 77

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Philby, ako ti bu od koristi, pogledaj OVDJE.
Treba ti sklopka 4G16-202U ili GN20-202U.
 

tihomiy

Novi član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
22
Pozdrav.. citao sam malo po prethodnim stranicama i sad vise ne znam sta bi.. zanima me neki aparat za varenje inverter da nije neko smece i da se ne pregrijava..planirao sam uzet nekog Telwina jer nisu nesto preskupi a cinili su mi se solidni.. Sad ne znam kojeg uzet a da je jaci od 150A da imam lufta i za deblje.. mislio sam da cu moci na agregat al vidim da nista ispod 6kW :) cijena 2000 kn max 2500kn mozda cak i uvest iz bosne pa -PDV
Hvala unaprijed
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Re: Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Mi uzeli nema dugo polovnog, agregat od 1.5 kw ga bez problema goni.
552dd0ea572fb72919ea30c0b3874f3c.jpg


Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mane, koji agregat to pogoni? Mene to zanima jer imam telvina 165 HD a trebal bi to terati kod klijeti gdje nema struje
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Pa svaki od 1.5 kw, ovaj moj je Makita

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Koju debljinu elektroda taj agregat može podržati? Kod mene 2,5 kw po fazi pa prži 2 mm bez problema a elektrodu od 2,5 jedva. Inverter je Varin za generator.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh