• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Telwin imam je ok. Na Varstroju radio. Je ok a ovaj zadnji nikad čuo
Zavisi o cijeni i za što ti treba

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Dal neko zna, telwin 195, kolko elektroda 3.25 moze zavariti prije nego se pregrije!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Svi su oni kinezi iznutra.
WTL je prilično solidan proizvod.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Dal neko zna, telwin 195, kolko elektroda 3.25 moze zavariti prije nego se pregrije!
Na kojoj amperaži topiš. 3.25 ?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Sve su Kinezi sto kaze ZJ, ali danas su Kinezi dosta dobri. Ja sam iznenadjen s kvalitetom Rhina, a cisti Kinez. A nedavno sam cuo od jednog kolege da su na naftnoj busotini Lincolne zamijenili s nekim random Kinezima, ali prze. Sve se svodi na ono - koliko para, toliko muzike.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Tak je!
Ja sam svog LINCOLN-a platio 7 tkn,prije 10 godina nikad niti jedan kvar nije imao a bome se i naradio!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A kojeg imas? Gledam ovdje u Djakovu Invertec V135 - Lincoln je 3000 kn.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Juče kupljen Pico 162- straaašan stroj!:icon_thumright:
 

Prilozi

  • Pico-1621.jpg
    Pico-1621.jpg
    8.4 KB · Pregleda: 108

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja sam mislio uzet onog Lincolna, ali jos cu malo sacekati. Posto me firma prosli put zajebala za americku vizu, ako opet to naprave, odnet cu im jednog Unitora, taman da poravnamo racune. Trazio sam bio po Koreji neki dzepni inverter, pa na kraju nisam nista nasao. A grad u kojem je najveca celicana na svijetu. Nema po trgovinama nista od alata nego sarafcigeri, klijesta i cekici. Valjda samo kace slike po zidovima.
A sto se tice elektricnih alata opcenito, vise nikada novi Bosch ne dolazi u obzir. To je postalo takvo sranje da je to smijesno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
A kaj ti se toliko na Boschu zamjerilo?
Pri meni plavi Bosch i Makita vode mrtvu trku u broju alata i nemam zamjerki ni na jednoga od njih.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Makita je apsolutno kod mene preuzela primat. Od Boscha su ostale dvije velike flekserice (ali one predrante proizvodnje, jer su sve nove otisle u *****), ostala je hoblerica i usisvac GAS 25. A sve ostalo je rasprodano. Lazem, ostala je i jedna stemerica. Bosch je po kvaliteti toliko pao u usporedi prije 10-ak godina da je to strasno. Materijal je nikakv, uzas. Mekano, lagano, kvari se na pogled. I tocno se vidi sto im je Kinesko. U biti, ostalo je samo ono sto nije proizvedeno u Kini, a i ono sto, realno, ne koristim puno, osim flekserica.
A od Makite imam jednu malu brusilicu, ne sjecam se tocno, ali mislim da ima preko 10 godina. Prosli tjedan su joj prve cetkice promjenjene. To je radilo. I sad radi svaki dan. Niti se grije, nit gubi snagu. A blic je jos stariji od nje, sto da kazem, rezao je i sine od zeljeznice. Malo je neprecizan, ne svidjaju mi se celjusti, tu je problem, ali planiram ga jednom zamijeniti tracnom pilom, tako da bi on ostao za neke grublje radove. Osim Makite i Hitachi moze. A i AEG je dosta dobar. Ima danas dosta alata, sve se to razvija i Kinezi su napredovali strasno.
E da, onaj Skil. Prije je bio medju jeftinijima. Jedno je htino trebala neka mala brusilica i uzme stari Skil, bila je oko 300 kn. A trajala je sigurno 3 godine, a to je u to vrijeme bilo dosta s obzirom na intenzite radova. Sad sam popravak Makite platio 200. U to vrijeme je Bosch slicnih karakteristika bio duplo skuplji. A pogledaj danas cijene Skila.
 
Posljednje uređivanje:

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Bergin....Union 450...je moj aparat,Koja je to marka i cij proizvodac nemam poma,al nije los.
Moze i na trofaznu struju,160 ampera
A imam i manju fleksicu,neka Njemacka,neda mi se bas procitat naziv,kao da pise ELA,koja sluzi godinama

Htio sam reci da i te nepoznate marke mogu valjati,i posluzit godinama
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Možda ELU?
Ako je Elu, onda je to vrlo skupi stroj.
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Amazon. de
Fora je da uglavnom ispod imaš i recenziju o proizvodu.
Kupio igbt 200 A ful na 155A cca 1000 kn.
Gušt je da takvom kupovinom nehranim uhljebe, šatoraše .............
Priče o Kini su svišne jer jedemo kineski grah, b.luk itd.:(nod):
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
ZJ...polovnu sam kupio i cova mi je rekao uzmi,nes se pokajat,i stvarno nije losa masina,brza i jaka

Sad sam pogledao na guglu i fleksica je Elu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Elu nije nepoznata marka. No, poznatija je u krugovima stolara, jer uglavnom su tu jedni od (naj)kvalitetnijih, uz Festool.
 

Najnoviji postovi

Na vrh