• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni rekli u HEP-u za jednofazni 4 kw-a samo priključak 8 000 kn + ostalo bandera od kleti oko 7 metara .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima susjed struju pa posuđujem (imam i agregat 8 kw pa posluži) :icon_thumright:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Puknuti, kaj nisi čul za produžni kabel?

A agregat staviš u trsje da tera ptice zvukom i insekte smradom :(mm):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kad si malo popiju, ionak je veća buka u glavi nego kaj i jen agregat more napraviti :D:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Tema ovdje su švasaparati, opet ste skrenuli na alkohol vrag vas jeb....!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Mrga, ne kakaj i ti. Pričamo o tome kak su se neki našvasali :icon_rofl:
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
To je navedeni podatak proizvodjaca... A svi znamo da je teorija 20 godina ispred prakse... @Bobo je pisao da je kacio Lincoln 150S na agregat i vario kombajn ako se ne varam... Zanimljivo bi bilo da kaze o kakvom se agregatu radilo...


A ovo sam dobio na pp od clana @Bobo

Agregat koji je kolega posudio iz komunalca je neki dizel koji su vilicarem utovarili u kombi i kombi smo dovezli do kombajna, pootvarali sva vrata i agregat je radio u kombiju jer ga nas cetvorica nismo mogli ni mrdnuti. I tad sam morao koristiti 2.5 elektroe najobicnije a aparat navrnut na punu snagu i nekako se to povarilo da se samo kombajn dovuce kuci. Kad je kombajn kuci dosao, kad sam ga ustekao na pravu struju onda sam rezao varove sto sam radio u polju i povario sam kombajn kako treba...

E sad je na redu teorija VS praksa...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
To je pravi odgovor a ne lapanje teorije koja u praksi ne prolazi.:icon_thumright:
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Moj agregat ima dizel motor 14 - 16 KS i plus agregat. Dosta je težak. Trojica bi ga ukrcala. Ali daje trofaznu struju tako da je mala snaga na pojedinoj fazi. Inveteri su monofazni i zbog toga nije dobar , nema snage za kvalitetno varenje. Vrlo je jednostavno i meni koji nisam struka.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Stigla prinova kod mene.Gledao sam razne nove i polovne aparate i na kraju se odlucih za varostroj 160A.Platio sam ga tacno300e u merkuru,ima3god garanciju.
Radio sam sa njim i ispunio je sva moja oceivanja,elektrode 2.5 i 3.25 przi ko od sale.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A ovo sam dobio na pp od clana @Bobo



E sad je na redu teorija VS praksa...

Kolega Bobo nije u pravu ili je agregat bio u k....., slikat ću ovih dana agregat kučne izrade kojeg je ujak radio i koji je tjerao cjeli pogon pilane de nije jedan el. motor nego njih par od par desetaka kilovata i još x komponenata na struju i pržio je bez problema. Pričam o pilani koja nije mogla raditi na mrežu jer je bila preslaba tak dugo dok nisu na dvorištu napravili trafostanicu, zato mi ne drži vodu da neki ogromni agregat, vjerojatno trofazni nije mogel taliti elektrodu.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Imam problem sa hobi aparatom elektrolu;ni 160a womax samo odjednom je stao ventilator radi ali ni da zavarniči elektrodu, prvo sam pomislio da se ugrejao ali ni posle dva sata nema znakova života , šta bi moglo biti svi priključci su na svom mestu nema gorelih žica vizuelno je u redu
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Re: Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Kawasaki netko ima teoriju a netko praksu. A neki nemaju ni jedno ni drugo a pišu. E kako tako dalje?
Takav agregat o kojem govoriš nisu mogli ukrcati 4 čovjeka a ni viljuškar.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
4 čovjeka nisu mogli, ali viljuškar ga je nosil bez problema ☺ Dajcov motor osmak i elektronika. Ne velim ja da Bobo laže, ali po opisu sam zaključil da se radi o trofaznom građevinskom agregatu pošto ga četvorica pravih muža nije moglo pomaknuti, a takvi agregati se sa 2.5 elektrodom i aparatom moraju igrati na pola snage jer vjerujem da u komunalcu nebi imali neku žnj klasu tak da mislim da je do nekog kvara. Možda nije bilo jedne faze ili kakva žica u prekidu pa je samo ljepil.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Problem je Ak je agregat trofazni a trošilo jednofazno.
Tada možeš izvući tek trećinu njegove nazivne snage.
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Kolega Bobo nije u pravu ili je agregat bio u k....., slikat ću ovih dana agregat kučne izrade kojeg je ujak radio i koji je tjerao cjeli pogon pilane de nije jedan el. motor nego njih par od par desetaka kilovata i još x komponenata na struju i pržio je bez problema. Pričam o pilani koja nije mogla raditi na mrežu jer je bila preslaba tak dugo dok nisu na dvorištu napravili trafostanicu, zato mi ne drži vodu da neki ogromni agregat, vjerojatno trofazni nije mogel taliti elektrodu.

Samo sam napisao, nisam rekao daje ovo aksiom :icon_thumright:
Licno mene, je odusevilo sto je clan @ZJ napisao, da je dovoljno 5kVA da radi inverter... Jer mi to odgovara na selu... A ako bude ferceralo, ima veceru od mene :icon_razz:

... A neki nemaju ni jedno ni drugo a pišu. E kako tako dalje?
Takav agregat o kojem govoriš nisu mogli ukrcati 4 čovjeka a ni viljuškar.

Ako se na mene odnosi , ja sam pitao i nije me sramota sto ne znam, veca je sramota ne htjeti znati...
A sto se tice iskustva oko zavarivanja, nemam ga nesto vele, apsolutni amater... Ali kako si mi u komsiluku, evo javni poziv da probamo Telwin 186 HD sa Lincoln elektrodama 2.5 i 3.25, skaceno na agregat Sonic 6,8kVA??
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Kulagiću1509 piše na koga se odnosi. Sve si dobro napisao. Izgleda da jesmo malo dalji susjedi. Bio u Trebinju dva puta od rata. Drugi put sam nosio u Orbe kad mi je pukla ruda od traktora na tokarenje. Da sam bliže ja bi ponio svoj Varin za agregat pa da usporedimo.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Imam pitanje u vezi kupnje invertera, pa ako ima netko tko se vise kuzi u to nek da preporuku! Vasa preporuka TELWIN 195, 170 ampera, ili WTL maxi 200 ampera, Varstroj varin 1605, 160 ampera!
 

Najnoviji postovi

Na vrh