• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
evo opet mene sa problematicnim varstrojem, znaci sad na uticnici imam dvije faze i nulu i aparat radi ali ne topi zicu nema mase, odspojio sam prikljucni kabel sa kljestima i tamo na prikljucak kabela direktno napravio kontakt sa gorionikom tj. zicom ali nista... prije par dana kod slaganja uticnice sam ga upalio ali nisam probao variti a sad imam nesto za napravit na traktoru za regu a na reklamaciju mogu tek u ponedjeljak malo mi hitno... da li mogu ja nesto doma pokusati? da li je moguce da mu treba uzemljenje? jel moguce da je jos nesto osim one pločice sprženo?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kaje to limitator? Mi smo redovito palili na panceru 25A, pa su nam sad ubacili 35A osigurače i za sad drži! ☺☺☺
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pravi inverter na toj jednoj fazi zavari kaj pojedini trofazni mogu sam sanjati.
Nei se baš složil s tobom. Zavarivalo se i prije invertera.
OK da, ali svemoguć ne.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ videl sem čak i probal tak zavarivati trebala je samo kovačka vatra i dva čekiča i držalo bolje nego bilo koji var .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nei se baš složil s tobom. Zavarivalo se i prije invertera.
OK da, ali svemoguć ne.
Normalna stvar, samo velim kolegi da i ovi jednofazni rade jako lijepo i da nema potrebe za trofaznom strujom.

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Intermitencija za kučnu upotrebu mislim da nije najbitnija,važno da dobro vuče bazičnu 3,25.Bitnije je nač pravi aparat -marku po prihvatljivoj ceni a ne nešto lepog izgleda sa napuhanim podacima o amperaži i ostalom.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Koju snagu agregata trebam da mogu tjerati Telwin 165 HD Inverter i zavarivati s klasičnim elektrodama 2,5 mm?

Trebam pri kleti, a priključak struje je bezobrazno skup.
 

Najnoviji postovi

Na vrh