• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Verovatno si spojio na tri plusa umjesto na dva kako ima taj u origi priključku spojeno.Dal ti je dao adapter kabal pored aparata jer kad je kupljen novi je bio pored.
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
imam dvije faze nulu i uzemljenje, na euro stekeru je bilo naznaceno sto je sto i tako sam spojio u u klasicni, znaci nula i uzemljenje imaju oznake gdje idu a faze su ostala tri prikljucka i tamo sam spojio faze, nemam monofazni prelaz prvom prilikom cu napravit da testiram da li hoce na jednofaznu, znaci kod tipa je radio na jednofaznu probao sam a kod sebe jos nisam jer nemam prelaz a ovo kak sam spojio klasicni steker malo je radilo dok se nije pocelo pusit iz aparata, probavao sam povuc var ali samo je zicu terao nikak da topi i onda vise nije htio ni zicu terat, dao sam mu malo vremena pa probao opet ali onda vise nije ni palio

btw taj prelaz na jednofaznu mi je malo nepoznanica, da li ima netko shemu ili moze objasnit? kak da znam koju fazu spojit a koju izostavit?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Budem ti popodne potražil doma lastin rep pa pogledam kako je kaj spojeno. To si je test složil da može varit sa el. aparatom de nema trofazne struje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti kaj je unutra bijeli dim i tak je dobro dok ne pobegne van em ti čaroliju a mislil da samo izabir pape određuje bijeli dim .:(whew):
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ukratko, svi električni uređaji rade na bijeli dim. Aki nekim slučajem dim napusti kutiju više ne rade. :D
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ukratko, svi električni uređaji rade na bijeli dim. Aki nekim slučajem dim napusti kutiju više ne rade. :D
lajkam još jednom [emoji16] [emoji16] [emoji16] [emoji16] [emoji16]

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Moja sestra jednom kupila peglu, nekakvu sklopivu -kao nosi se sa sobom na put.
Makedonska proizvodnja .

Kod prvog uključivanja iz pegle izišao bijeli dim i ona peglu odma u smeće .

Poslije ja vježbam malo ćirilicu i uputstvo veli : Kod prvog uključivanja ima da izađe beo dim ,ali nema više da se ponovi .
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Da, zaboravio sam napomenuti da uređaji koji imaju grijače prvi put malo zadime dok obgori zaštitni sloj. Pegla, šporet, razni pekači i grijalice.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav! Imam pitanje vezano uz aparat za varenje, aparat ima mogucnost jednofaznog i trofaznog prikljucka. Iz aparata idu dva kabla, jedan, za jednofaznu struju a drugi kabel je za trofaznu, na tom kablu za trofaznu struju nemam suko uticnicu, iz kabla idu samo tri zice, kak to spojiti na suko utikac, dal su to sve tri faze u tom kablu, a kaj je s nulom i uzemljenjem! Hvala!
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
faze bi trebale biti dvije ali i dalje ti fali jedna zica, vrlo vjerovatno nemas uzemljenje ili mozda nulu, koje su boje?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Zapravo je tu riječ o dvofaznom aparatu. Dvije žice idu na faze, treća na uzemljenje, treća faza i nula na utikaču ostaju slobodne.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
E tak bi mozda moglo biti, dvije faze i uzemljenje, jedna je plava, zuto-zelena i neka smeda! Na suko utikacu nema veze na koje dvije faze spojim! Aparat je stari varstroj 135/145 MT!
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Tri su faze jedna uzemljenje a jedna nula!
Stari aparati i uređaji imaju četverožilne kablove 3 faze i uzemljenje a novi imaju još i nulu!
Gurni u trofaznu utičnicu ispitivač pa češ vidit da je u svima struja!
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pa nema cetiri zice, samo su tri! Strahu sam iti sprobavat da ne skurim aparat! Zna neko kak se to spaja!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ti stari aparati ak se priključe na trofaznu se veže kak su gore napisali-dve faze i ozemljenje imo sam takvog dugo nazad.Kad se je kupio novi je pored bio adapter kabal -jedna strana šuko utičnica 220v a druga strana trofazni utikač.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
@puknuti, i ja mislim da bi trebalo tak biti. @abarth, taj adapter se dobival uz aparate koji su imali samo jedan kabel, za jednofaznu i trofaznu! A ovaj moj ima dva kabla iz aparata!
 

Najnoviji postovi

Na vrh