• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Za varenje pločevine od 30 mm treba trofazni aparat od bar 220 Ampera.
Evo ja imam jedan na prodaju, u POLA cijene novog takvog. Vari sve i radi to jako dobro. U odličnom stanju. Varstroj Varmig 280 Supermig

15pqpgy.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nema sumnje u intermitenciju na 400A aparatu.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nadji nekog invertera bolje neg to glomazno.Inverter ti vari sve vrste elektroda dok ovaj ne,lakši puno pa ga možeš i nosit sa sobom makar na ljestvu.Za te pare bi več mogo nač solidnog sa oko 200A.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Šta mislite o ovom aparatu za zavarivanje, ESAB 251i, max.250A, intermitencija je 100% na 150A tako da bi trebalo da se može bukvalno zavarivati bez prekida sa 3.25 elektrodom a cijena je 650KM tj. oko 330EUR?

http://www.olx.ba/artikal/15445516/aparat-za-varenje/

ili da idem na klasiku, Kemppi EKA 200 od 200A i sa dosta lošijom intermitencijom, 100% na samo 89A

http://www.olx.ba/artikal/15445516/aparat-za-varenje/

za 450KM tj, nekih 230EUR?
dao si iste linkove

Ako znaš paliti elektrodu ovo je premija od stoja , jeftin i robusan .
..Prema potrebi lako se ugrade diode kojih sad več ima i po otpadima pa napravi DC izlaz
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Nisam ni primijetio da nisam kopirao drugi link, evo tog ESAB invertera

http://www.olx.ba/artikal/19606916/aparat-tig-postupak/

Zavarujem godinama sa elektrodom, bez problema mogu da pržim elektrodu za elektrodom bez prekida, sada doduše samo 3 na ovom Einhell kršu koji imam.

Koji bi iskreno preporučili, ovaj Esab inverter ili Kemppi transformator? Inverter jeste lagan (samo 10kg) i može da zavaruje sve živo (mada meni ne treba TIG zavarivanje) nisam baš pun povjerenja prema toj elektronici; tu nema popravke kad se pokvari a osjetljivi su na napon mreže koja u mom kraju nije baš sjajna.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A gle , sigurno srce vuče na modernu tehnologiju , malu masu itd . ali na drugu stranu vage ide sve ostale prednosti jednostavne i pouzdane tehnoloije .


Sam rekao " tamo" na ovaj transformator je najlakše ugraditi ispravljač .

Moj pravi savjet je MIG-MAG , ali tebe očito to ne zanima .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Kemppi kakav god da je, dobar je.
Inverter je lako prenosiv, prikladan za skelu i gradilište, a za radionu nema nekih značajnih prednosti.
Puknuti ti je dal dobar savjet.
I ja imam trafo s ispravljačem i ne mislim kupovati inverter. Ionak s njim kurim samo kromove i bazične elektrode.
Za ostalo služi MAG (CO2).
 
Posljednje uređivanje:
E

el pibe

Guest
Kemppi jako dobra stvar.A inverteru uvijek dajem laganu prednost baš zbog mobilnosti.I nije toliko osjetljiv na padove napona.Dok sam imao sa trafom problema već kod korištenja dužeg produžnog kabela pa da vidiš švasanja a te kutije se nacukaš da ti jaj.a otpadneju.Ili si zamisli situaciju galendera na balkonu u potkrovlju dok dojdeš sa tim "utegom" na mjesto ne trebaš više niš puno delati taj dan a dosta ti je svega.Sve ovisi kakve poslove radiš ako si statičan onda ti je tak svejedno kaj koristiš.Ja sam se odlučio na inverter baš zbog puno intervencija koje sa trafom nemreš obaviti na lak način.Do sada sam promijenio nekoliko invertera ali slijedeći je definitivno Kemppi Minarc 200:(y):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
I ja sam u bivšoj firmi dugo vremena koristija taj kempi, od 200 ampera, za argonsko varenje i bija je odličan. Ako imaš lovu za kupnju, preporučujem. Za argonsko pogotovo, jer je guma od šlauf paketa tri klase kvalitete iznad svega na tržištu, a s tim sam radio svaki dan, i to puno. Lakše i lipše,. radit, neopisivo.

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
 
E

el pibe

Guest
Istina Bubamarac ja sam u bivšoj firmi ponekad koristio Kemppi aparat od gazde.Zna gazda kaj valja:wink:A za šlaufe se slažem potpuno.Imali smo samo Kemppiove gorionike i šlaufove u kompletu za tig.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Triba mi ponešto od informacija o jednom aparatu za varenje, ako budem zna staviti sliku. Ispa mi je jeftino aparat, ne kompletan ali ispravan. Prodaje mi ga čovik kojem je bivši radnik sa aparata skinija gumu s pištoljem i skinija je u aparatu motorić/i mehanizam koji vozi žicu van. Šta je tu ko kome osta dužan, bilo mi bez veze pitat. Koliko je problem to kompletirati, i još važnije, kolike su šanse dobiti trofazni aparat za rsd na monofaznu struju? Ako ne uspijem stavit sliku s mobitela, staviti ću za koji dan sa kompjutera.

Sory admine, dribla me ova tehnika ludo...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
1f na 3 f nema šanse ..jedino ako se može preko ferkventnog pretvarača , motor generatora ili tako nešto

motorič nije problem , svaki električar koji je izašao iz okvira izmjeničnog prekidača bi to trebao znati srediti

gorionik je na euro priključak tako da paše svaki koji se tako zove
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ovaj mi govori da je moguće neke od takvih aparata navrnit na monofaznu, a da iskrine ne može. Da nezna za ovog. Neznamo ni koji je. Aparat je bija moneta za podkusurivanje. Taj frekventni pretvarač jel to skupa neka sprava
 

Najnoviji postovi

Na vrh