• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Lemio sam svašta od kabela do sudopera. Ali sam dogovorio s električarom i stegnuti s pravim kliještima. Mogu ih onda zalemiti da popuni u spojnici zrak pa tek onda staviti bužir.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
ako je imal pravu spojnicu i klješta :drink:.... sad tak ostavi .

ako ti to ne treba stalno ja bi to riješio kao produžni kanel , naročito ako na strani aparata imaš" brzu spojku"..nabaviš još jedan par i viola
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Slažem se, ovo sa spojnicom je elegantno rješenje. Kad netreba, kabel mase je kraći.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Zahvaljujem obojici. Predao kabel meštru i on će spojnicu pričvrstiti pravim kliještima, čitavi dio staviti u bužir koji se na toplinu pripije uz kabel i zalijepi.
Vario s malim Mose inverterom za gen. Kablovi tanki ali on piči i piči s elektrodama 2,5 i to na lovačkom domu koji ima loš napon radi udaljenosti od sela/trafostanice više od 3 km.
Kada vare ovi tanki kablovi vatri će i moji iako je štiklan.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Re: Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Da.. Tako sam i mislio warior košta oko tisuću kuna nije baš nešto po meni je kao kinezi od 25 eura.
Sentinel je nešto drugo..
Ja je imam i to je vrha ima i Grid funkciju te vidiš prave boje a sa TIG ne propušta. r
82887505f11b9f0caafc65cf1de33e3e.jpg
daf99da273038e52aae74538d0209bc9.jpg


H. mate9
Bil si u pravu, uzeo sam tu masku i iskreno zao mi je kaj ju nisam uzeo ranije!

Dali tko prodaje kakav mig mag aparat, vodeno hlađenje, trafo,400+ ampera za neke razumne novce!
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja sam kupio prošle godine boxer inverterski aparat za varenje,250 ampera ima anti stick funkciju i ventilatorsko hlađenje.Topi elektrode 4 mm ko od šale,a cijena za novi je bila 700 kuna sa dostavom.Doslovce ga objesim oko vrata i nosim okolo,ima 3.5 kile.A imam od prije traf koji sam uzeo isto novi i ima brat bratu bar 40 kila i jedva 180 ampera,sever.A invertera sam uzeo na nagovor prijatelja,i nisam vjerovao da valja dok ga nisam sam probao.Užitak je raditi sa njim,koje to varove radi to je čudo jedno
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jednofazni priključak?.....250A možeš misliti.:icon_anal:
Ja sa Lorchom topim 4mm sa 145-150A bez beda, a tu je negdje i to kinesko čudo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Dečki, jel netko od vas probal postaviti strujna kliješta da se vidi kolika struja zbilja teče?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ja na svoj nisam. Ali kod atestacije postupka, izrade WPSa i Welding Booka, a u zadnje vrijeme i vanjski preuzimači koriste kliješta i to je tu negdje.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Kinesko ili njemačko ja ga koristim profesionalno i mali čuda radi.Topim i ja 4 mm sa 150 ampera ali nakon što pola elektrode popikam na masi da se uopće malo zagrije.Sa ovim samo udarim i odmah varim
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Bit ce, da sam ja budala onda. Kupio Elektro Maschinen za 3800, sa samo 180A. A mogao sam s ovim kineskim cudom variti Boeing nakon nesreca i tako zaradjivati za zivot... Bem se blesava. :mad::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Pa to ti je, s dužnim poštovanjem, vrlo slična klasa (nažalost, ne i po cijeni).
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ne kažem ti ja da si budala,to si sam sebi rekao.Ti najbolje znaš jel jesi ili nisi.Ja iznosim svoje iskustvo,ako te zanima pročitaj ga.Ako ne onda nemoj pokušavati napraviti budalu od mene.Ja kažem da je dobar i da vari dobro,bolje nego sever kojeg sam platio oko 3000 kuna.Bolji je neusporedivo,u svakom pogledu.Isto tako kažem da ga koristim profesionalno,znači svaki dan varim sa njim i to dosta puno,znači nisam neki hobi majstor koji jednom godišnje zavari kvaku od vrata i veli da je dobar aparat.Ja te aparate ne proizvodim,niti prodajem,niti zastupam firmu koja radi bilo što od navedenog.Što znači da nemam potrebe lagati,nemam nikakve koristi od toga na bilo koji način.Ja kažem da su inverterski aparati bolji i to je to,pitajte Savorisa i reći će vam isto.Još sam kao veliku prednost naveo težinu od 3.5 kilograma,dok traf manje jačine ima 40 kilograma.Probaj ga cijeli dan nositi i premještati pa da vidiš što je bolje.Ne moraš ti meni niti vjerovati,živo mi se prči za to.Ja iznesem svoje iskustvo kao i svi drugi ovdje.Ali očito vlada ona filozofija kao u komunizmu.Da nije svako mišljenje podobno,moraš misliti ono što drugima paše.Skužio sam da ima par ljudi na forumu koji vole biti u centru i vole nametnuti svoje mišljenje svima.I oni moraju uvijek biti u pravu,toliko o demokraciji
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja samo serem... Odavno sam prestao biti ozbiljan jer nema smisla, svi sve krivo shvate, svak se na sve frnji. Ako mozes varit akumulatorom, vari brate mili. No me interesa nada.

Samo se zahebavam da sam ja ocito idiot koji je preplatio invertera manje snage, a mogao sam za trecinu cijene kupiti jaci i bolji aparat.

Mislim da ima neke razlike u kvaliteti, ali ne mora biti...
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Neznam što danas znači "kvaliteta",to je davno prestalo postojati.Danas je bitno jel nešto vrijedi tih novaca koji su plaćeni za to.Ja samo kažem da ovo vrijedi,cijena je niska jer su ti aparati bili uzeti na stečajnoj dražbi.60% niža cijena od veleprodajne.Meni vrijedi svake lipe,napravio sa njim do sada oko 40 raznih priključaka za utovarivače i varenja usputnih svakakvih.I niti jedan problem nisam imao.Niti mi je jednom izbacilo sklopku u kući.Ovo anti stick je čudo,kad se hoće zalijepit elektroda on smanji amperažu na 0 na dvije sekunde i onda krene elektroda kao najbolja,i topi i bazične elektrode (inox i aluminij).Imaš takav trofazni 400 ampera i mislim da ima TIG opciju isto,cijena oko 1300 kuna
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Neznam što danas znači "kvaliteta",to je davno prestalo postojati.Danas je bitno jel nešto vrijedi tih novaca koji su plaćeni za to.Ja samo kažem da ovo vrijedi,cijena je niska jer su ti aparati bili uzeti na stečajnoj dražbi.60% niža cijena od veleprodajne.Meni vrijedi svake lipe,napravio sa njim do sada oko 40 raznih priključaka za utovarivače i varenja usputnih svakakvih.I niti jedan problem nisam imao.Niti mi je jednom izbacilo sklopku u kući.Ovo anti stick je čudo,kad se hoće zalijepit elektroda on smanji amperažu na 0 na dvije sekunde i onda krene elektroda kao najbolja,i topi i bazične elektrode (inox i aluminij).Imaš takav trofazni 400 ampera i mislim da ima TIG opciju isto,cijena oko 1300 kuna

Vidi ovaj....
https://www.svastara.rs/oglas/industrijske-masine-oprema/industrijske-masine-aparati/boxer-aparat-za-varenje-400a-1237738

400A,18KVA na 220V:8):...kinezi izmislili perpetuum mobile:8):
Ljudi dajte najte takve fore pušiti:icon_thumright:
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Boxer 400 ampera je trofazni,šta je to u oglasu ja neznam niti me zanima.Ovaj moj je blagoslovljen u svakom pogledu.Nema tu tko šta pušiti.Ovo što sam ja kupio je u firmi i dolazi sa garancijom i garancijom povrata novca ako nisi zadovoljan.Nema tu puno pametovanja.Nevjernih Toma je bilo i uvijek će biti,ali njima moje iskustvo nije niti namjenjeno jer oni imaju svoje filozofije
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ma može to tebi biti i najbolji aparat na svijetu, u to ne ulazim, al onda se nemoj molim te razbacivat nekim vrijednostima koje nikako ne mogu držati vodu....
To je isto ko i oni trimeri po 5ks za par stotina kuna. To jednostavno vrijeđa razum.

Nama aparati u firmi pocuclaju prek 100 000kn struje, ovo bi bila ušteda samo takva:icon_rolleyes:
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Nitko se tu ne razbacuje sa nikakvim vrijednostima koje ne drže vodu.Ja sam komentirao ovaj kojeg ja imam i to je tako,ovog drugog nemam i te vrijednosti je iznio netko drugi,ne ja.Jeli tako ili ne uopće me ne zanima.Isto tako neznam tko kome cucla u vašoj firmi niti za koliko para,ni to me ne zanima.Uostalom previše se pjeniš ako uzmemo u obzir da te nitko ne sapuna,ja iznosim svoje iskustvo a ti ga možeš ili nemoraš prihvatiti.Nije ni bitno što misliš o tome,jer ja se ne sjećam da sam pitao za mišljenje,iznio sam iskustvo a to se razlikuje od mišljenja.Mišljenje može biti točno ili netočno,a iskustvo je isprobano i dokazano.Mi smo svi kao djeca mislili da vatra ne peče,ali smo se opekli i sada iz iskustva znamo da peče.To je razlika između mojih i tvojih tvrdnji,ja sa tim aparatom imam iskustva a ti ne.Nemam što duljiti o tome,kao da ja kažem da tvoj horshi boshi meine frau aparat nije takav kakav ti kažeš da je.A nemam ga i nisam radio sa njim.Forum služi za razmjenu iskustava,zar ne?Znači ovaj o kojem ja govorim je odličan,i ako je dobar za profesionalnu upotrebu onda će biti dobar i ljudima koji si popravljaju doma tanjurače i ostale strojeve.Ti to ili prihvati ili nemoj.Nebitno je skroz,neznam čemu praviti problem oko banalnih stvari.Živio :drink:
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Majok, dal mozes napisati koji je to model?
Kolika je redovna cijena?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh