• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Tak je - MIG, krivo sam napisal. Treba za zavarivanje Al-a inertni plin, a ne aktivni.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
MIG. Nisam siguran da ide s mješavinom ili čistim CO2.
Argon...
Ovo kolege koriste na poslu večinom je to do 5mm debljine
 

Prilozi

  • 20211026_134317.jpg
    20211026_134317.jpg
    17.6 KB · Pregleda: 20
  • 20211026_134259.jpg
    20211026_134259.jpg
    48 KB · Pregleda: 20
  • 20211026_134310.jpg
    20211026_134310.jpg
    19.4 KB · Pregleda: 20

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Ima li tko ovdje, ili zna ikoga da radi zavarivanje aluminija/magnezija ISKLJUČIVO TIG postupkom?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,830
Ako misliš neke sitne stvari i lijepe na oko onda ideTIG, ali ako ti treba aluminijsku šasiju prikolice ili slično onda MIG!
A što ti vrijedi ako ja znam nekoga u Belom Manastiru ili kod Pelješkog mosta?
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Čuo sam priču kako jedan majstor vari tigom kućišta motorki a kao elektrodu koristi štapiće napravljene od starog rashodovanog kućišta.. E sad pošto se ne kužim u to pa pitam jel to može igrati?
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Je, kućište pile u pitanju, rupa od radilice :cool: , magnezij je u pitanju pa je potreban isključivo TIG.
Rupa od cca 1x4mm na svakoj strani spoja kućišta.

A što ti vrijedi ako ja znam nekoga u Belom Manastiru ili kod Pelješkog mosta?
Zaboravio napomenuti da je poželjno na relaciji požega-zagreb hehe
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Magnezij elektrode su iznimno teške za pronaći, a onda kad se nađu minimum 50kn komad.

Vjerujem da bi moglo funkcionirati sa starim komadima kućišta, samo da je čist materijal.

Odakle bi bio taj majstor?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,830
Probaj elektrodom za aluminij na nekom sličnom komadu! Ili odnesi nekom švajseru ne mora biti TIG!
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
A da kontaktirate Brcko usluge - servis... Slučajno sad naletio na oglas na njuškalu i piše da reparira sva kućišta, moze se poslati i poštom...i garantiraju za servis...
Nekad davno smo varil kućište na 050av, aluminijsko i znam da je bilo dost zeznuto i skupo... Danas bi vjerojatno bilo jeftinije i bolje bi isoalo... To bilo pred nekih 25g
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,343
Je, kućište pile u pitanju, rupa od radilice :cool: , magnezij je u pitanju pa je potreban isključivo TIG.
Rupa od cca 1x4mm na svakoj strani spoja kućišta.


Zaboravio napomenuti da je poželjno na relaciji požega-zagreb hehe
Neznam koja je pila u pitanju, al bi trebalo biti po oglasima ko vrši servisiranje pila, tamo najčešće imaju kućišta za bacati. Pa bi se moglo naći kućište, jevtinije nego varit. Zna se naći i na otpadima sekundarnih sirovina, ako ih ima u blizini.
U mom kraju ima svega i na pik ba, a i na sekundarnim sirovinama. U ponedeljak sam išao u nabavku nekih profila, između ostalog nađem za pila husgvarna 372 hp kućište sa radilicom, naravno to im je boljka i donesem to kućište, a cijena 5e, mislim. Da dalje netušim.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Rupe,lomove na aluminijumskim deklima,karterima,cevkama od klima možete variti sa al 300 ili al 400. Prosto, jednostavno, brzo a moguće i bez demontaže lomljenih delova. Očistite delove,zagrejete sa plinskom bocom polomljen deo i zamazete sa al 300/400 štapićem i to je sve
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Husqvarna 359, u pravilu ispravna, samo je potrebno kućište.
Našao sam kućišta, no ispada da ne znaju koliko bi tražili, jeftinije sam ju platio kompletnu pilu.. a šteta je stvarno mala pa mi žao baciti kućište.
Nemam takav otpad u blizini, iako bih volio otići i odraditi jedan "scrapyard finds" hehe 😁
 

Najnoviji postovi

Na vrh