• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,657
Koju radijaciju? Toplina ili svijetlo?
Ovdje se nastojimo zaštititi od svijetla!
Za ovo što si nabrojio ne treba visoka temperatura!
 
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Kad može mala temparatura postavite kako to izvodite.
Recimo ja REL na 200 A, topim 5 mm elektrodu i 20 mm ploču, usporedi ostale tig i mag za istu amperažu. Pa pokažite kako to izgleda var na tim prljavim komadima
20240111_214906.jpg
Ovo ti je propaljeno. Očekujem nešto ovako od tih drugih postupaka pošto im je viša temparatura i naravno lakše tope metal.
20240112_102549.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,840
Kod TIG-a i MIG/MAG plin djelomično hladi var, pa je krajnji rezultat manja temperatura
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Nije do toga. Nije samo struja u igri, već snaga (umnožak napona i struje).
Ovo propaljivanje REL-om je na 40-tak volti luka. To TIG nemre, ali može plazma.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Jel može CO2 reducir ventil, regulator, na plinsku bocu propan/butan? Probao bih si tvrdo zalemit jedan komad mesinga, a imam samo reducir ventil za aparat za zavarivanje. Ako ne, ima li smisla stavit nepovratni ventil?
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
205
Po meni to nije pametno, svaki plin s razlogom ima svoj tip navoja i manometra
 

Najnoviji postovi

Na vrh