To su one za parizer švasati 🤔🤣
Kad kupiš farbu uvijek se uz nju preporučuje razređivač istog proizvođača.To su one za parizer švasati 🤔🤣
Nemože klasična občna sajba -brus. Brsevi ( tocila) za tvrde metale, brusevi za karbide, dijamantni brusevi.. Dosta vrsta tocila namjenjeni za razne metale kao i razne vrste krupnoće zrnca, grubo i fina brusenja. Njih ima samo gdje se prodaje brusna tocila za industriju ili neko ko se bavi samo tim. Kod mrne ima na pijaci ćovjek koji prodaje samo te brusne šajbe- tocila.Imaju i neke koje se mogu strojno obradjivat, na njima je to bas napomenuto, racunaj da triba dobar noz i stroj. Ovo su predpostavljam klasicne za navarivanje. Kao sta H&S kaze: Jedina jednostavna obrada brusilica ili cekicom malo po varu dok je vruc tj. crven. Kad se ohladi onda je gotovo. Brus samo lebdi nad zavarom.
Obe dobre elektrode. Rutilne, za trafo aparate dobro topljive. Ako stoje dugo otvorene kao i sve druge ovlaže te vlažne sklone koroziji. Potrebno čuvanje u suhim prostorijama i obavezno da su umotane u pvc foliju i zalijepljene. Svaka rutilna elektroda ako je vlažna pršti i daje neravan var. Neke od rutilnih elektroda prilikom sušenja gube hemijski sastav u oblozi te nakon sušenja šljaka ne zatvara var i ne štiti var u hlađenju.Za nas hobby zavarivače,koje su vam se elektrode bolje pokazale,elektroda zagreb,ili jesenice,govorimo o običnim elektrodama za željezo,i koji im je plus ili minus
Malo sam ćoroskop, nevidim dobro oznake. Ako može prva slika iz bliže, da vidim bolje DIN, pa ću probati ili odreditil hemijsku sastav ili napraviti usporedbu prema nekim meni poznatim.
Evo slikaMalo sam ćoroskop, nevidim dobro oznake. Ako može prva slika iz bliže, da vidim bolje DIN, pa ću probati ili odreditil hemijsku sastav ili napraviti usporedbu prema nekim meni poznatim.
Ja imam E308 i E309, namjenjene za niskolegirane čelike, nehrđajuće čelike sa udjelom Cr i Ni, kao i neke vrste čelika sa povećanim procentom mangana. Osobina topljiva na niskim amperažama, poželjno prilikom varenja nezino topljene na min aperažama da ne dolazi do pukotina. Prilikom hladjenja opasno je gledati bez zaštitnih naočara jer troska sama otpada i leti. Iz prakse mi se pokazala idealna za varenje gusanih komada. Ta je za jedan broj viša te smatram da približna ovim. Izvedi jedan zavar i vidi nakon hlađenja ako je sa udjelom Ni i Cr onda je to blizu. Skupa elektroda, može je variti svaki aparat.Evo slika