• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Hvala Stefanmkd, meni je čovjek koji ga prodaje rekao da sigurno može 2,5 bez problema, da li se smijem pouzdati da može ako ponesem par elektroda i spržim jednu za drugom?
Kakvi su to aparati da li se griju, jesu li osjetljivi itd?
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Hvala Stefanmkd, meni je čovjek koji ga prodaje rekao da sigurno može 2,5 bez problema, da li se smijem pouzdati da može ako ponesem par elektroda i spržim jednu za drugom?
Kakvi su to aparati da li se griju, jesu li osjetljivi itd?
ups pecatna greska, moze da radi s 2.5mm bez problema, al nemoze s 3.25mm elektrode.{pisao 2.5 a mislio 3.25}
Moj je monofazan i nikad nisam osetio da je zagrijan, jedan put desilo se da zaboravim + i - spojeni oko 20minuta tek kad sam se vratio vidio sam al nije bilo problema smo malo je bio zagrijan.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ja mislim da bi mogao da radi s elektrodama 3.25, potrebna amperaža za elektrodu 3.25 je od 110 - 140 A. Ja imam neki stari Uljanik zaboravih čija je licenca isto 140 A i radi s elektrodama 3.25 bez problema. Ovo važći ako je strujna mreža u kući dobra. U mene se zna desiti da napon padne ispod 210 V. Tad je rad s aparatom nemoguć. Mamu im i elektri samo znaju raučune donositi au obnovu eletromreže ne ulažu.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Sinoć stigao aparat končar 140A i zadovoljan sam. Probao sam ga sa elektrodom 2,5 idobro je topi a čini mi se da dobro i prodire u materijal.
Koji razlog može biti da gubi snagu (isto kao da povremeno oslabi) kada varim npr. cijelu elektrodu odjednom desi se da (u toku varenja) osjetim kako padne snaga i dođe, Može li uzrok tome da bude loš spoj na kliještima i masi, jer su skoro pa nikakvi spojevi?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
može ti bit i radi pada napona na mreži.neko u selu uključi veči potrošač il kod tebe se uključi nezna bojler,pečnica.
doslovno sekundu-dvije ti napon padne 10-20volti,i to osjetoš na aparatu.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Nije to siguran sam, da li to može biti do spojeva ako su loši ili ako je aparat stajao duže vremena pa kontakti oslabili?
 
J

Joco1985

Guest
Nudi mi se ovaj aparat
Invertor T 152 FIMER zanimaju me iskustva.
 
J

j45k0

Guest
Jučer sam naručio i uplatio Rhino MMA inverter 200 A, danas je već na putu iz SB u Varaždin... Izgleda da su sad nešto pojeftinili, sa pdv-om i dostavom platio sam ga 2.077 kn.

Sutra ujutro krećem u čakovečku Uniju, repromaterijala mi kronično nedostaje u zadnje vrijeme.. :|

11_20080111212252.jpg


http://www.sigmat.hr/shop/industrij...rivanje/inverter_mma__200a_rhino/default.aspx

pozdrav jedno pitanje da li si pokusao variti aluminium sa njim i kako ti ide ja sam sa svojim pokusao i nije mi bas nesto(odnosno netopi mi kako treba)mozda neznam parametre podesit kako treba ako si imao iskustva molim te za pomoć hvala unaprijed
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633


ja sam kupio Esab u sigmatu i prezadovoljan sam evo i slika sa pdv oko 9000 kuna
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
pozdrav jedno pitanje da li si pokusao variti aluminium sa njim i kako ti ide ja sam sa svojim pokusao i nije mi bas nesto(odnosno netopi mi kako treba)mozda neznam parametre podesit kako treba ako si imao iskustva molim te za pomoć hvala unaprijed

Taj uređaj ima samo DC izlaz, a to nije dobro za Al. Za Al se koristi izmjenična struja da se omogući razbijanje Al2O3 koji ima visoko talište. To je razlog da se aluminij dao zavarivati obićnim transformatorskim aparatom.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Jučer sam naručio i uplatio Rhino MMA inverter 200 A, danas je već na putu iz SB u Varaždin... Izgleda da su sad nešto pojeftinili, sa pdv-om i dostavom platio sam ga 2.077 kn.

Sutra ujutro krećem u čakovečku Uniju, repromaterijala mi kronično nedostaje u zadnje vrijeme.. :|

11_20080111212252.jpg


http://www.sigmat.hr/shop/industrij...rivanje/inverter_mma__200a_rhino/default.aspx

da li je aparat još u funkciji koliko ga često koristiš naletio sam neki dan na isti takav samo je cijena 1350kuna sa PDV dok su druge marke dosta skuplje pa mi je sumljivo ako je dobar sutra idem odmah po njega????
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
to je kineski Rhino ima ga moj prijatelj riknuo cim je izasla garancija totalni promasaj.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ja ga imam sad oko godinu dana.... radi i dalje ko nov, primjenjena samo klješta od minusa jer su se rastopila, jbga kvaliteta je na nivou...
za hobi je odličan, a sad da se svakodnevno koristi, neznam kako bi se pokazao...
i cijena mu je pala skoro pa 50%, ja sam ga platio prije godinu 2200kn.... al ne žalim ni kune, moje potrebe zadovoljava..
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
znači da tražim nešto kvalitetnije ima li još ko iskustva sa Rihinom

ja imam ovaj od 200 već dvije godine radi bez problema,kum mi ga ima malo duže samo slabiji od 180 isto radi bez greške a brat mi ima co2 rihino od 250a isto radi za sada
 

Najnoviji postovi

Na vrh