• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Kupi MIG-a za 200eura i teraj, vidim previse se zamaras za plinove, zice, elektrode...a i onako si dovoljno nestrucan da radis s nesto vise od mig-a!
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
:axe::axe: .... Niko se nije rodija strucan oli ti ga sa znanjem ...

KAko misliš teraj bez plinova...ma zapravo molim te netrbas mi nista odgovarat/pisat ako je nesto glupo i uništava stroj:mad:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
A reci mi za plin ...kolika je prosječna trajnost i kolika je cijena punjenja

I DA DA LI MOŽE BEZ PLINA SA OVOM ŽICOM ŠTO U JEZGRI IMA TO SREDSTVO
 
Posljednje uređivanje:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
A reci mi za plin ...kolika je prosječna trajnost i kolika je cijena punjenja

I DA DA LI MOŽE BEZ PLINA SA OVOM ŽICOM ŠTO U JEZGRI IMA TO SREDSTVO

Rok upotrebe CO2 je neogranicen, a te zice sto imaju tako jezgo znam samo da bi bile prilicno skupe i da se koriste samo u ekstremni slucajevi ko sto ti je napomenuo jeffy, i koji bi kyrac imale tako jezgo kad opet bi se koristio plin?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Kad sam te pitao za trajnost nisam mislija na rok upotrebe nego koliko oprilike mogi zavarti s prosjecnom litražom (ili cime se vec miri obujam plina) plina
 
J

Johnny

Guest
ja takodje trazim aparata za zavarivanje u domacinstvu,neznam koji odabrati,ima ih jako puno na trzistu, dvoumim se izmedju invertorskih mma ili mig mag co2 aparata,posto sma pocetnik,sa kojim aparatom se lakse pocinje variti? koji je dobar za zavarivanje limova i debljih cevi i flahova? sta mi preporucujete?

razmisljao sam o mig mag co2 iskrin 210a ali skup je bogami oko 700e bez boce, a ovi mali invertorski mma aparati su jako zgodni samo me interesuje dali on moze da vari i limove i tanje metalne ploce? sa co2 do 160a sam cuo da je dobar samo za limove i tanje flahove, dok za zavarivanje debljeg zeleza treba jaci bar 250a i to kosta preko 1000e,,pa se dvoumim, a aparat ce mi trebati za zavarivanje u domacinstvu opravku poljomehanizacije i sl.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Sa CO2 mogu variti i djeca... jednostavno je i brzo se nauči. Sa elektrodama treba imati dosta prakse da be se dobio kvalitetan var.
 
M

miro99

Guest
Kupio sam aparat Telwin Force195 pa bi molio malo komentara kvaliteta i tako dalje...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
posudio od starog telwin 165 zavario 4 elektrode i on se samo zapusio ..


odneli kod majstora ne moze se popraviti gotov..
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Danas varim sa svojim VAREX 160/180 i nakon prve elektrode javi se u stroju blagi BUMP
lampica gori zeleno ali se stroj ne čuje ne zuji.
Šta bi to moglo biti? stroj je star 10-tak god nikada nije puno radio potrošio možda 10-tak kg elektroda večinom 2,5-tice.
Jer on ima bimetal?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Kupio sam aparat Telwin Force195 pa bi molio malo komentara kvaliteta i tako dalje...

kako si zadovoljan sa njim, u potrazi sam za novim aparatom pa mi je među ostalima i on upao u oko, dali si vario neke deblje materijale i kako idde
 

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
Ja sam pa 4-5 meseci kupio telwin force 195,kad sam povario 2 elektrode 3.25(rutilen 2000)ovaj se pregrejao!(aparat je bio nov)odmah sam ga vratio i menjao za telwin technology175HD i ovaj radi bez problema,cena mu je oko 600e ali opravdano.force su -igracke-
 
B

Bobo

Guest
Imam LINCOLN inverter 145 i nisam ga uspio pregrijati nikako, a zavarujem obicnim elektrodama 3.25, bazicnim 3.25, elektrodama za gus i samo deri...

Jedno cijelo prijepodne bez prestanka radio preko agregata (kolega odbio zadnji trap s kombajna i kombajni ni tamo ni vamo, nego krparija na licu mjesta i kod kuce rezanje zakrpa i ponovno povarivanje) I nikakvih problema nije bilo... U ta dva dana smo na kombajn sprasili pitaj boga koliko elektroda... Aparatom sam super turbo zadovoljan.

Od ovog ljeta imam i neki amaterski CO2 aparat Gude (negdje i Guede) i zadovoljan sam za sad i s njim...
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
koliko sam ja upučen u aparate lincoln je vrhunski aparat mi ih imamo u firmi i samo deri,a imamo i gorenje invertor oni su puno lošiji.ja sam sebi prije 3 god uzeo neki rikho 200 i prezadovoljan sam topi 3.25 bazičnu na 120 A i to na produžnom kablu
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Bobo,ja sam bil neko vreme u potrazi za malim CO2,daj mi reci kolko ampera je tvoj,dal je jednofazni il trofazni,koju žicu prima i kaj si sve varil s njim i kak debelo.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Bobo,ja sam bil neko vreme u potrazi za malim CO2,daj mi reci kolko ampera je tvoj,dal je jednofazni il trofazni,koju žicu prima i kaj si sve varil s njim i kak debelo.

kupil sam ja 2003 einhell 170/190 mono/trofazni gonil je čak i 1.2 mm žicu na monofaznu struju i varil lim oko 5mm i zadovoljan sam njime na tri faze nisam
ni pokušaval a koštal me blizu 4000 kn
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Pozz.imam co2 varstroj 190 ampera malih dimenzija u njega ide 5 kila zice.koristim 1 mm zicu.prije 2 godina sam dao za njega 3000 kuna novog prek njuskala.bomba od aparata.jedino sam morao stavit bolje kotacice..lincon,fronuis,beckum su spica od aparata.navodno uljanik aparati su odlicni.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
kakvo je vaše mišljenje o ovom aparatu, u potrazi sam za nečim jačim, kolega mi preporučuje žicu jer je navodno varenje sa tim najlakše i on sve radi s time od arnjeva za trakotre prokolica i sl. ima VArstroj supermig 160/180, našao sam na netu VArstroj varmig 1800 to je malo slabiji i ima manje mogučnosti štlanja, koristio bih samo 220 V, a nisam ni sam pametan ovaj na link ispod mi se čini bolji od Varminga 1800 a sada ? volio bi da čujemo i vaša mišljnja

http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/inverterski-aparat-zavarivanje-200-a-tig-dc-mma-oglas-5424608
 

Najnoviji postovi

Na vrh