• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Mislim da TIG aparati nisu bas za upotrebu u poljoprivrednoj bravariji jer zahtjevaju ciste materijale, bez okujine, hrdje, blata i ostalih necistoca, a i dosta iskustva i mirnu ruku. Nisam pratil kakve su cijene, ak nema velike razlike, onda se nek najde, al mislim da je bez veze dati peneze za nekaj kaj se nebu koristilo. Govorim za kombinaciju TIG-elektro, a ak ima vise opcija i mogucnosti vise toga se more pokvariti! Po mojem CO2 od nekih 180-200A more resiti sve probleme...
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
moral bi biti dobar imam i sam invertora od 200 već 4 god. i varil sam s njim svašta i svakakvim elektrodama od 2,5mm do 4 mm i to na produžnom kablu a kažu ta su na to osjetljivi i da gube dosta na produžnom
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ma u biti i ne treba mi elektroda, gledao sam šta radi Varstroj superming 160/180 i oduševljen sam, vari 20 mm pločevinu spaja bez greške po svemu sudeći raskirati ću i nabaviti isto ili barem slično
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Pozz vidim da ti je tesko se odlucit sta kupit.naravno da koliko para toliko muzike.kupis aparat pa ak ti ne pase onda ga uz nadoplatu zamjenis za nes bolje.ja sam dugo gruntao sta kupit.pa mi je puko film i kupim varstroj 160/190 s kojim sam trenutno zadovoljan.ali razmusljam da uzmem nes vece oko 400 ampera jer za deblje treba vise ampera..ziveo
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Pozz vidim da ti je tesko se odlucit sta kupit.naravno da koliko para toliko muzike.kupis aparat pa ak ti ne pase onda ga uz nadoplatu zamjenis za nes bolje.ja sam dugo gruntao sta kupit.pa mi je puko film i kupim varstroj 160/190 s kojim sam trenutno zadovoljan.ali razmusljam da uzmem nes vece oko 400 ampera jer za deblje treba vise ampera..ziveo

za to trebaš trofaznu struju
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Da.znam i koju imam..kazem samo da se tesko odlucit za aparat jer ima puno proizvodjaca..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da.znam i koju imam..kazem samo da se tesko odlucit za aparat jer ima puno proizvodjaca..

Ovisi kolko ga mislis koristi i za sta ako ga mislis koristit puno i varit s njim sve onda Varstroj i ispod 160 ampera nemoj uzimat jer neke deblje stvari neces moc s slabijim zavarit kako treba ako mislis samo nekad nesto zavarit uzmi nekog amaterskog isto oko 160 ampera bit ce ti jeftiniji a sluzit ce te!!!!!
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Evo ti dobar izbor, Rade Koncar, imam ih 2 komada, bogami i dobro se naradili, i po celi dan nemaju gajle,i 135-140 A je sasvim dovolno, pravio sam i plugove i prikolice snjima, zadovoluvaju kucni potrebe


Uploaded with ImageShack.us

edit: Nikako nemoj zimati od oni so aluminiumske navivke.

Ovakav je i moj kupljen 80 i neke godine ,još uvjek radi radimo sve sa njime prikolice ,plugove itd.. za kućne potrebe dovoljan...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
http://www.ipo-tools.hr/tehnika-zavarivanja/artikel/inverterski-ureaj-za-zavarivanje-arc200m/3 kupio sam ovaj aparat zanima me dali netko ima kakva iskustva snjim

Ja nemam neka iskustva sa tim aparatom,ali ima ga moj susjed koji se bavi profesionalno sa bravarijom... Mogu ti reći kupio si pravi stroj za zavarivanje ,dobro vari,a lagan... Vjerojatno će ti netko više znat za reći tko ima takav aparat,ali sve koje poznajem da ga imaju ,imaju samo riječi hvale za njega...
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ja imam telwina 160 A inverter i prezadovoljan sam s njim . Ne znam kakva je to marka ali mi se čini slab sa 125 A . Sve ovisi za kaj ga trebaš.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Ja imam telwina 160 A inverter i prezadovoljan sam s njim . Ne znam kakva je to marka ali mi se čini slab sa 125 A . Sve ovisi za kaj ga trebaš.

tako je za varenje elektrodom ide do 125A a za varenje argonom do 200 a to ti vjerovatno ne treba i sam vrebam i tražim nekakav CO2 od oko 200 A na monofaznu struju i u najuži izbor mi je došao http://www.sigmat.hr/shop/industrij...nje/stroj_migmag_250a_rhino_220v/default.aspx ali neču se zaletiti pokušati ću nači nešto polovno VARSTOJ ili ISKRA, neki dan je na Njuškalu svanuo jedan dobar Varstroj Superming 230 ali on ide samo na 380,, :madmana: nije mi hitno pa će valja još nešto doči
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Telvin bi trebal bit dobar aparat imaju ga u Karlovcu lin trgovina i titan u luščiću .
 

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
http://www.elektromehanika-bratkovic.hr/proizvodi/telwin-force-195-815859-1562.html
A kaj kažeta na ovoga, traba mi aza hobi, tako da nešto zavarim na kamionu kad potrgam, i nešto tako malo u garaži imam još i CO2 160a varmig

Ja sam imao takav isti aparat,kad sam izvario2elektrode 3.25(rutilem 2000)odmah se pregrejao.pa sam ga menjao za Telwin technology175HD,e taj vec bolje radi,i zadovoljan sam sa njim.moj savet je da platis malo vise i kupis nesto bolje.
@zeko pravi aparat,ja sam takav buddy 180hteo da kupim,al nema kod nas ovlasceni servis za buddy,pa sam odustao,kad sam zvao zastupnika za esab,rekli su mi da buddy nije pravi esab(samo caddy)a ti caddy nema da se kupe ispod 1000e.
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
jbrtka, uze mi rijec iz usta...

90% boljih proizvodjaca aparata za zavarivanje ima hobby, i profi verzije.

kod telwina je force hobby a technology je profi. telwin ima i tecnica oznaku, e sad da li je to izmedju ove dvije ili je bolja ili gora, ne znam... U glavnom, imao sam prilike raditi s telwin technology 165 i to je cjeli dan tjeralo bazicne elektrode jednu za drugom i nista mu nije bilo, nije se pravo ni zagrijao. donesli usput i neki hobby aparat i nije mogao kako treba ni "zapaliti" elektrodu, vec se grijao, prekidao itd...

Tad sam odlucio nakon puuuuno razgledavanja i citanja po internetu kupiti LINCOLN inverterski aparat iskreno, zaboravio sam oznaku ali mislim da je 145A al me nemojte drzati na rijec. Placen je 3300kn bez kablova ganc nov, moze raditi i na agregat i na produzni kabal i ovog ljeta u najvecim vrucinama sam kolegi zavarivao zadnji trap od kombajna kojeg je doslovce odgulio... i nema da ne radi. Ne zalim ni jedne kune sto sam dao za njega.

Uz njega imam jos i CO2 aparat 175A neki Gude (vuce mi na einhell) ali za sto je kupljen, radi odlicno i on... on je bez boce i kolutom zice ganc nov (euro prikljucak, 3m kabal) kostao 1700kn...

Alat se ne kupuje svaki dan i vjerujte da se tu ne treba zaliti novce. Susjed kad je vidio kako inverter pali elektrodu za zavarivanje gusa, malo malo dolazi posuditi aparat i prezadovoljan je kako dobro radi...
 

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
@Bobo ,ja mislim da je Tecnica nesto jos bolje,a da je Technology tu u sredini,ali mislim!ne ide mi se sad do radionice da trazim katalog od leta imam kad sam ja kupovao tamo ima svi TELWIN proizvodi
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
nisam profesionalac treba mi tako da zavarim tu i tamo kajkaj kežete na ovog

1 ES BA 180 Aparat za TIG zavarivanje
Buddy Arc 180 ESAB
kpl 1,00 1.990,00 1.990,00 1.990,00
Prijenosni profesionalni aparat za TIG/MMA zavarivanje.

Tehnički podaci za ESAB Buddy Arc 180:
- napon napajanja: 230 V; 50/60 Hz; osigurač spori 25 A
- raspon struja zavarivanja: MMA (DC) 5-180 A
- Intermitencija 25 % A/V 180/27,2
- Intermitencija 60 % A/V 130/25,2
- Intermitencija 100 % A/V 100/24,0
- napon praznog hoda: 59,8 V
- stupanj zaštite IP 23, S
- dimenzije (DxŠxV): 310x140x230 mm
- masa: 6,0 kg
Isporuka uključuje:
- aparat za zavarivanje Buddy Arc 145
- kablovi za zavarivanje 3 m dužine
opcija TIG:
- Intermitencija 35 % TIG 180/17,2
- Intermitencija 60 % TIG 130/15,2
- Intermitencija 100 % TIG 100/14,0
Tig gorionik (polikabel) ET 17 V
Jamstvo: 12 mjeseci prema uvjetima proizvođača.
UKUPNO: 1.990,00 1.990,00 + 25%
Za platiti: 2.487,50
 

Najnoviji postovi

Na vrh