• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

B

Bobo

Guest
Ovo je nesto pre jeftino kako kolega kaze... i REL i TIG za tu cjenu a da je aparat dobar, nema sanse...

Samo da se ne bi iznenadio, kolega varioc mi rekao da je boca argona za TIG oko 800kn pa ti vidi jesi li profi ili ne ;)
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
6306 Sigmat d.o.o. Slavonski Brod : ESAB BUDDYARC MMA 180A ESAB BUDDYARC MMA 180A 2.699,00 Kn plus pdv.3,373,75kn
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ako želite pravi aparat koji bu trajal godinama onda definitivno Fronius. Skupi su ali vrijede svake lipe.
 

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
Argon nije tolko skup bar kod nas,boca co2 od 40l kosta oko 20 e,a argon oko 30e.znam jer ga kupujem.a taj buddy mozda ima tig ali samo mogucnost bez kablova,i pistolja,a 145 a je jako mali aparat,a vec sam pisao,kad sam zvao esab zastupnika,rekli su mi da buddi nije esab,samo caddy,a da kad se buddy pokvari,moze da se baci,jer nemoguce ga je popraviti,jer mu je ploca zalivena,a nova kosta skoro kao takav nov aparat.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Fronijus je dobe da dobar vrhunski ali za mene amatera je skup
 
B

Bobo

Guest
Jbrtka, ne bih znao, nisam kupovao ni ja ni kolega... Moj aparat ima mogucnost TIG zavarivanja, ali samo s LINCOLN kablom koji i nije jeftin. KOlega je varioc i na poslu je pitao koliko kosta boca argona i koliko kosta boca feromix-a jer CO2 i nije nesto kad se zavaruje vani, feromiix je zakon... rekli mu koliko dodje boca pa je na dupe pao... nismo provjeravali ali sad hocemo, jer ovo i nije pretjerana cjena...
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Svaki inverter rel može varit tig postupkom i to u biti i jesu jeftini aparati koji pale na kresanje .
 

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
Bobo,feromix je mesavina co2(18%)i Ar(82%)i dosta je skup naspram cistog co2 ili argona,sa feromixom je mnogo lepsi var,a za zavarivanje napolju nije ni jedan gas,jer ga vetar oduva,za te stvari se koristi punjena zica.a za tig aparate,ja neznam sta ce to nekom ko radi amaterski,to je zavarivanje za tanke delove,i za sam postupak varenja treba biti maher.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Imao moj kolega ni je baš nešto za puno variti tak tak treba mu preinaka i dorada a namotaj od AL pa ti odluči !:shock:

kakvih preinaka, što znači to da je od AL (aluminij?) dali je onda bolji izbor ISKRAVAR 210
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
kakvih preinaka, što znači to da je od AL (aluminij?) dali je onda bolji izbor ISKRAVAR 210

Preinake oko motorića za žicu držaća bužira gumica na bužiru kod šobe pojačan ventilator i na kraju odustajanje kupljen iskra 160 profi razlika nebo zemlja .;)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
amaterska verzija i retko ko se njime pohvalio.kod mene je 160\180 varmig i nemogu se bas pohvaliti .to je poluprofi verzija bakarni namotaji. od varstroja je jedino za pohvalu inverter aparati 170 i 200 A ,u bivsoj firmi svi su ih pohvalili a licno sam i vario njima. moj co2 aparat na trofaznom napajanju dosta bolje vari ali na monofaznom rezimu nisam zadovoljan. nerazlivaju var kako treba.pre sam imao mig mag 140 nemacki koji je za svaku pohvalu u svojoj klasi
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
amaterska verzija i retko ko se njime pohvalio.kod mene je 160\180 varmig i nemogu se bas pohvaliti .to je poluprofi verzija bakarni namotaji. od varstroja je jedino za pohvalu inverter aparati 170 i 200 A ,u bivsoj firmi svi su ih pohvalili a licno sam i vario njima. moj co2 aparat na trofaznom napajanju dosta bolje vari ali na monofaznom rezimu nisam zadovoljan. nerazlivaju var kako treba.pre sam imao mig mag 140 nemacki koji je za svaku pohvalu u svojoj klasi

u pravu si a slao vari na monofaznu iz razloga što je na monofaznu samo 110 A,,

- dali je RHINO neka marka u redu ili isto samo na papiru, našao sam ovaj
http://www.sigmat.hr/shop/industrij...nje/stroj_migmag_250a_rhino_220v/default.aspx
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije to u pitanju.koliko sam primetio ima izlazni radni napon manji nego kod mig maga i jos nekih koje sam gledo.mora variti lim od 1 -1,5 mm na 80 -90 A. medjutim on brlja tesko zapocinje var .sa drugim co2 sa kojim sam radio nije se imalo sta brusiti. konstruktivno trafo nije dobro resen ili proracun.imao sam i varstrojev 160 A isto se desavalo,a varstroj 1700 je sasvim druga prica. nastelujem ga i przi sto rekli.nisam mogao da verujem.za tu marku nikad nisam cuo. esab aparati su jako dobri. u firmi smo imali iskrin cini mi se od 200A dosta dobro se pokazao i nismo imali kvarova a radio je po dve smene.da negovorim o mnogo jacim aparatima i markama u brodogradnji jer ti to sigurno netreba.mozda ti je iskra najisplativija ili mig mag .
 

Najnoviji postovi

Na vrh