• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kada je Telwin zapusio izgorio je i osigurac u ormaru a varili smo jadranke 2,50 na maloj amperazi oko 90 a..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
najgore za aparat je ako zalepi elektrodu par puta. ovi novi kvalitetniji inverteri imaju zastitu i trpe ali i los radni napon mnogo utice na aparat. zato koristim steznu rucku koja lako oslobodi elektrodu ako zalepi a ne one na zavrtanje. bolje nju promeniti ako oslabi kontakt nego aparat. iskocio je osigurac jer je nasto kratki spoj od ploce.ima kod nas ekser majstora pa popale i instalacije. crkne osigurac one licne oni stave ekser ili namotaju vise licni nego debljina instalacije. svasta sam se nagledao
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
To da ode invertor po mome mišlenju je verovatno i loši napon i njihanje napona pa zbog toga dolazi do pregrijavanja i na kraju do odlaska k vragu.Obični transformatori(bakar ne aluminij) bolje podnose njihanje struje u ostalom pa i nemaju neke elektronike tako da oni su skoro večni.Samo sad inventeri več nadvladuju,lakši manji bolje pale pa i dosta pristupačne cene ali za dugotrajnost je zakon transformator.Ali i mi nečemo bit zauvek aj živeli.:drink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To da ode invertor po mome mišlenju je verovatno i loši napon i njihanje napona pa zbog toga dolazi do pregrijavanja i na kraju do odlaska k vragu.Obični transformatori(bakar ne aluminij) bolje podnose njihanje struje u ostalom pa i nemaju neke elektronike tako da oni su skoro večni.Samo sad inventeri več nadvladuju,lakši manji bolje pale pa i dosta pristupačne cene ali za dugotrajnost je zakon transformator.Ali i mi nečemo bit zauvek aj živeli.:drink:
kvalitet elektronike je najbitniji. obican trafo aparat vari naizmenicnom strujom i vari kiselom ili rutilnom elektrodom ali nemoze bazicnom. bazicna se vari jednosmernom strujom i tu su u pocetku bili rotacioni aparati a sad invertori koji su jako lagani a jaki i rade na visokonaponske diode. znaci ploca elektronike i diode . bazicni var je najace cvrstine i najpriblizniji materijalu koji se vari. kod nas su pravili sa trafo od jaceg aparata i dodavali jake diode od viljuskara pa su mogli variti bazicnom samo je trebao i jaci ventilator za hladjenje . eto vam jednostavnog aparata za bazicnu ali mora biti trafo jaci jer bazicna trazi jacu amperazu. skoro 50% jaca struja varenja za istu debljinu elektrode sto znaci za 2,5 treba stvarnih bar 110-120a
 

Torpeddo 4806

Novi član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
13
Kada je Telwin zapusio izgorio je i osigurac u ormaru a varili smo jadranke 2,50 na maloj amperazi oko 90 a..

Znam da pitam možda smjesnu stvar ali ima li ko iskustva s ovim cudom

http://www.njuskalo.hr/strojevi-obr...vanje-rel-tig-wtl-glt-200-a-nov-oglas-5441214

Starom mom je san raditi s tim Inverterskim aparatom i slini na njega vec dugi niz godina iako je bio Profesionalni varioc kaže da s tim aparatom nema puno nauke i var je kvalitetniji nego s obicnim a ima i hrputih Bazicnih elektrodi koje bi iskoristio.

Gledam malo i ima ih svakojakih a koliko sam skuzio ni taj Telwin nije Made in Italy već s polj riže*

A gledam bas i ovu masku http://www.njuskalo.hr/strojevi-obr...avarivacka-maska-shine-as-3000v-oglas-5714224
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imas dosta kopija kineza i tajvanaca ali su losi. varstroj inverter bih ti preporucio od 170a ili 200a. odlicno su se pokazali ali i cenom su duplo . imali smo u firmi kopiju tajvansku varstroja i crko je jako brzo.ovaj od 170 je negde oko 550-600eur kod nas bio. 3,25 bazicnu tera celu smenu bez odmora iako to nebih preporucio
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
jeli taj aparat crveni i plastični oklop

Jeste crven sa plasticnom maskom,a star negdo oko 40god.Inace moj deda je iz zemuna i bio je najboli bravar u zemunu,a nema coveka u zemunu i okolini kojem moj deda nije sa tim aparatom nesto vario.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Neka mišljenja o ovom švasaparatu?
http://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-metala/varstroj-varmig-230-supermig-oglas-7218420

Kak vam se čini cijena za ono kaj nudi?
Namjena bi mu bila za svakojake poslove u poljoprivredi,nebi morao radit 8 sati bez prestanka,nego za povremena zavarivanja različitih stvari..
nije los aparat. da se razumemo nije profi verzija a nije ni hobi. imam po obliku i funkcijama isti samo je slabiji 160/180A. mozes prilicno debelo zavariti sa njim .na monofaznoj ti je za limove do 3-4mm debljine a preko moras na trofazni prikljucak. jedina mana im je sto se dugo nemoze variti jer se pistolj ugreje. profi aparati imaju hladjenje pistolja sa tecnoscu i mnogo duze mogu raditi. ali za tvoje poslove sasvim dovoljan i kvalitetan. mojem aparatu je vise od 15god i nemam problema nikakvih tako da je rec i o dugotrajnosti dobar.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovaj mi se ne čini skup za 200A i 2 godine garancije ali opet me nkako strah jer nisam nikada čuo za to neki no name

http://www.ipo-tools.hr/tehnika-zavarivanja/artikel/inverterski-ureaj-za-zavarivanje-arc200m/3

a ovoga škicam pomalo Elektromaschinen
http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/aparat-varenje-inverter-oglas-7069263
mislim da su oba kinezi. za elektromaschinen sam siguran. varstroj je dobra marka i koliko sam cuo licenca mig maga. inverterski varstroj bih ti preporucio sigurno jer su se jako dobro pokazali . od 170A ili 200A jos bolji. u bivsoj firmi smo imali preko 20 kom koji su radili skoro 2 smene stalno. nijedan nije otkazao za 2god koliko sam bio tamo i imaju servise svud. treba i na to misliti. inverteri rade svim vrstama elektrode i najkvalitetniji var ima sa bazicnom. za debele plocevine idealan a moze sitnu bravariju raditi. to ti je moja preporuka ako hoces inverter jer je najbolji po pitanju cena -kvalitet.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
he da a koji sada više nije kada navodno i Varstoj ovi manji modeli dolaze iz Kine, sve je to od tamo skoro sva tehnika, mobiteli, televizori kopjuteri i sve ostalo
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
vica dobro kaže, malo je skuplje ili pričekaj neku akciju i kupi inverter varstroj malo jači i možeš variti i osovine i svašta i puno je lakše varit sa njim, a možeš i bravariju radit, ja sam pogriješio kad sam kupovo što nisam kupiom inverter, kupio sam trafo varstroj 180 ampera ali to je amperaža na kojoj ako treba neki duži var napravit od recimo metar - 2 metra on se ugrije i izbaci bimetal i onda čekaj da se ohladi ,makar i na rate ako se može.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sad cu ti reci. velika je razlika cist kineski ili tajvanski aparat ili bilo sta ,i ono sto se po licenci radi[ znaci varstrojeva fabrika u kini]. pricam ti sto znam. imali smo varstroj od 200A koji je sila od aparata i od 20kom nijedan nije otkazao. dobili smo dva tajvanca koji su potpuno identicni i isto 200A crkli su bar po 3-4 puta svaki pod garancijom. i velika razlika u varenju samom izmedju njih. tajvanac nema tu snagu i dolazi do zamora pa pocne da brljavi. to je takozvana inpedansa aparata koja je jako bitna
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ma jasna stvar ali koliko sam skužio jeftini inverteri su problem a u biti i nemam potrebu za njim a pogotovo da dam 600-700 e to za moje potrebe netreba, ima mi otac Varstroj 160/180 star nekih sigurno 20 godina i još nikada nije zaštekao a vario se da mu se kabal na djelu gdje je spojen na spojnicu pregrijao i takoreći rastopio, imam i nekoh einhela o na njemu piše 151A sive boje, koji se nakon 3-4 elektrode grije, 3,25 ne može tjerati t.j kada ga nafrljim do kraja ide ali je problem da ju zapali a i teško ju topi ali rutilne elektrde 2,0 i 2,5 pali i radi bez greške s tim da za 2,0 moram smanjiti amperažu jer je prejaka i užari ju, dok mu najbolje dođe 2,5, radio sam bravariju s njim (cjevi 3x3 cm 2x3,) spaja on to brz problema a pošto je ovaj Telwin isto transvormator i ima max 200 a, morao bi 3,25 topiti bez greške i na dobroj stuji raditi dobar var evo imam vremena pa googlam o njemu ali još nisam našao ništa pametno
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma jasna stvar ali koliko sam skužio jeftini inverteri su problem a u biti i nemam potrebu za njim a pogotovo da dam 600-700 e to za moje potrebe netreba, ima mi otac Varstroj 160/180 star nekih sigurno 20 godina i još nikada nije zaštekao a vario se da mu se kabal na djelu gdje je spojen na spojnicu pregrijao i takoreći rastopio, imam i nekoh einhela o na njemu piše 151A sive boje, koji se nakon 3-4 elektrode grije, 3,25 ne može tjerati t.j kada ga nafrljim do kraja ide ali je problem da ju zapali a i teško ju topi ali rutilne elektrde 2,0 i 2,5 pali i radi bez greške s tim da za 2,0 moram smanjiti amperažu jer je prejaka i užari ju, dok mu najbolje dođe 2,5, radio sam bravariju s njim (cjevi 3x3 cm 2x3,) spaja on to brz problema a pošto je ovaj Telwin isto transvormator i ima max 200 a, morao bi 3,25 topiti bez greške i na dobroj stuji raditi dobar var evo imam vremena pa googlam o njemu ali još nisam našao ništa pametno

ako imas varstroj 160/180 sta ce ti bolji .njega malo sredi to su odlicni aparati . mana im je spojka kablova za aparat [ gubi kontakt] ,ali to ima da se kupi i zamenis. on ima stvarnu snagu . problem je sto novi imaju debelu zicu a nemaju jezgro [trafo limovi mnogo manji] i tu lezi zec. bolje i polovan ispravan takav varstroj ili iskra nego ovo sad i to trazi sto stariji gde su svi namotaji bakarni. ti su najbolji
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nabavi invertera neče ti bit žao.Kupi nekog od 160-200 ampera za tvoje potrebe če bit dosta.Makar je i kinez,samo ga kupi tamo gde češ imat 5 godina garancije.Neki bauhaus,obi ili slično,pa ak krepa ideš po novi i briga te.Važno je da ima što duže garanciju,pa marka i nije tolko bitna sad skoro svi ugradjuju kineski mozak unutra. L.P.
 

Najnoviji postovi

Na vrh