• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
upravo i mig mag tražim ali sam ograničen sa monofaznom strujom, a uzeo bi što jači jer nikada ne znaš gjde će mi i za šta trebati
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kvalitetan aparat ima pravu nazivnu snagu.svi ovi kinezi i kopije koje cije jedno pise a u radu nema snage ni upola.170-180A mislim da imaju monofazni i to ti je sasvim dovoljno.pravo varenje plocevina i debljih stvari samo bazicnom elektrodom se moze garantovati kvalitet vara i izdrzljivost.bolje i polovan ispravan aparat nego ovi novi jeftini.meni je zao sto nisam kupio industriski co2 od 160A .tezak preko 400kg.proizveden 1969god i nikad se nije pokvario a vari ko da ima 300A.predvidjen da radi 24cas.samo euro kabal menjaj kad se ugreje i teraj dalje.bio 250 eur.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
kvalitetan aparat ima pravu nazivnu snagu.svi ovi kinezi i kopije koje cije jedno pise a u radu nema snage ni upola.170-180A mislim da imaju monofazni i to ti je sasvim dovoljno.pravo varenje plocevina i debljih stvari samo bazicnom elektrodom se moze garantovati kvalitet vara i izdrzljivost.bolje i polovan ispravan aparat nego ovi novi jeftini.meni je zao sto nisam kupio industriski co2 od 160A .tezak preko 400kg.proizveden 1969god i nikad se nije pokvario a vari ko da ima 300A.predvidjen da radi 24cas.samo euro kabal menjaj kad se ugreje i teraj dalje.bio 250 eur.



a u ku... evo gledam neki reklamni letak, Einhell bt-gw 150 -399 kn + gratis 5 ploća 180 za inox. to ću sutra naručiti a ako ne valja, lagano ga šutnem i šaljem dalje, moža ga neka budala kao i ja kupi
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ode sa konja na kozu. hoces ti da varis lim ili da zavaris aparat
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
a u ku... evo gledam neki reklamni letak, Einhell bt-gw 150 -399 kn + gratis 5 ploća 180 za inox. to ću sutra naručiti a ako ne valja, lagano ga šutnem i šaljem dalje, moža ga neka budala kao i ja kupi

to j ebilo u letku od Alessa al je greškom stavljena druga slika i nepripadajuća cjena radilo se o nekakvom običnom aparatu na elektrode
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Imam aparat za varenje rade koncar.Moj deda je bio bravar.Umro je pre 7god,a aparat od tad nije koristen.Neznam da li radi,ali radio je pre nego sto je deda umro.Nisam ga otvaro posto se nerazumem,ali znam da treba da se zamenu kabal za struju i masa.Evo ja sam staso,pa bi zeleo da naucim da varim.Treba mi savet dali da ga opravljam ili da kupim nov onaj mali kineski,ja sam gledo po prodavnicama i on je negde oko60-70e.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Imam aparat za varenje rade koncar.Moj deda je bio bravar.Umro je pre 7god,a aparat od tad nije koristen.Neznam da li radi,ali radio je pre nego sto je deda umro.Nisam ga otvaro posto se nerazumem,ali znam da treba da se zamenu kabal za struju i masa.Evo ja sam staso,pa bi zeleo da naucim da varim.Treba mi savet dali da ga opravljam ili da kupim nov onaj mali kineski,ja sam gledo po prodavnicama i on je negde oko60-70e.

vario sam sa koncarom od 140 a. nije neki ekstra aparat ali za pocetak ti je dovoljan. kineze nemoj kupovati jer nisu nizasta.dve elektrode i bimetal izbaci. kod koncara je najveci problem sto malo podesavanja amperaze ima [samo 4 stepena] pa nekad je prejak a nekad fali malo snage. malo ga sredi za pocetak i nemoj ga previse forsirati . 10-15 elektroda mah pa odmor ,da se ohladi. otvori limove pa cu ti pomoci da resis kako kablove da izmenjas. slikaj ga kad otvoris
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
imam končara 160 a.star je najmanje 25 god.radi odlično stric ima Einhell 160a.svake 3 elektrode ugasi se i čekaj
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,497
Ako je plasticni oklop uz vijke sa strane treba odvrnuti i gumene nozice od ispod pa se onda tek moze rastavit. Zamjenit kabel struje je skroz jednostavno.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma ti kinezi su cisto sra.... prvo da bi aparat duze radio mora imati dovoljnu povrsinu trafo limova zbog indukcije i posebno hladjenja. kinezi jedino namotaju zice da ima amperazu trenutno a jezgra od limova ko da je za 30-40a a ne za 160 . zato i iskace bimetal jer se odmah pregrevaju. sad pogotovu ih ima mnogo sa al. namotajima ili pola bakar pola aluminijum . stari aparati su najizdrzljiviji jer su robusnije pravljeni pogotovu profesionalnije verzije. u firmi smo imali stari vareks od 160 a iz 60 godina . nas dvojica smo ga jedva podigli koliko je tezak a nikad nije otkazao. to moze variti 4mm elektrodom ceo dan .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Imam i ja rade končar aparat sa žutim oklopom, star oko 40-tak godina, 135A, još radi i ne pregrijava se.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja imam Telwina force 165,prije godinu dana nabavio u Mercatoru.Pored aparata išla je i avtomatska maska,plačen 230 eur.Ima 150A i vuče EVB 3,25 bez problema.Dosad se mi još nije isklopio zbog pregrejavanja,a moram reč da napon u kuči je dobar.Nije baš neka znamka više hoby program ali mislim da je verovatno bolji od nekog kineza sličnih karakteristika.Dosad je spalio nekih 15kg elektroda,pa mislim da te pare vredi.Koliko dugo če da radi pa čemo videt.Ako ima još ko takvog nek napiše svoje iskustvo sa njim,za mene i moje potrebe je OK. L.P.:drink:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja imam lose iskustvo bas sa Telwin force 165.posudio sam ga od starog i nakon 5 elektroda se samo zadimio i zaljepio elektrodu a garancija istekla par dana prije.............i to je bilo to izgorila ploca......

Nakon toga sam cim sam skupio pare kupio ESAB.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja imam lose iskustvo bas sa Telwin force 165.posudio sam ga od starog i nakon 5 elektroda se samo zadimio i zaljepio elektrodu a garancija istekla par dana prije.............i to je bilo to izgorila ploca......

Nakon toga sam cim sam skupio pare kupio ESAB.

sad mozes u profesionalce . to mi je aparat u srcu da ga kupim ali se mora skupljati jos podugo u ovoj krizi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
radio sam sa njihovim inverterima jos 2001 u firmi .odusevili su me a i co2 sam kolegi nastelovao i pokazao posto nije nikad radio sa njim . ipak su to profi aparati ,liju varove sto rekli ko naslikani. profi je profi . ja imam varstroja 160/180 nije los na trofaznoj ali voli brljaviti na monofaznoj .cela serija ima taj problem ali zasad zadovoljava dok nedodje bolje vreme
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
ja imam lose iskustvo bas sa Telwin force 165.posudio sam ga od starog i nakon 5 elektroda se samo zadimio i zaljepio elektrodu a garancija istekla par dana prije.............i to je bilo to izgorila ploca......

Nakon toga sam cim sam skupio pare kupio ESAB.

Pa valda sam te sreče da ovaj moj radi nešto duže,ali ak ode razmišljat ču u tvom smjeru.Sad sam baš toliko naučil varit da bez njega ne ide.Baš ovih dana varim neku skalameriju pa ne bi bio baš hepy da mi propuši,pa i mome je baš istekla garancija tako da se mogu je--t.Pa možda je jedan od onih par komada koji ne propuši tako brzo:icon_winkle:
 

Najnoviji postovi

Na vrh