• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Armagedon voćarstva II Dio

D

Drazen

Guest
Dragi moji,

Nisam dugo bio sa Vama, iz par razloga, ali najbitnije je što sam bio zauzet ne toliko sa poslom koliko sa promišljanjima i razmišljanjima kako krenut dalje nakon ove krize.

Prvi članak koji sam objavio u BUSINEES.HR bio je naslova ARMAGEDON, ali ovo je ipak II dio.

Pročitao sam par postova na forumu i moram reći da se još uvijek divim entuzijazmu Vas dragih ljudi koji se trude nešto napraviti u životu i to ne samo za sebe nego i za druge. Međutim da li je to sada dovoljno? Da li će uz ovakvu politku (ovdje nemojte misliti da kudim ovu vladu, ne ne, ovdje govorim o početku osnutka Naše države) koja se trenutno vodi dovesti do prosperiteta našeg voćarstva, ratarstva ili inog rstva, to ostaje pitanje.
Iskreno ja taj prosperitet ne vidim, ali vidim nešto drugo. Vidim ponovo nastajanje kmestsog odnosa, samo što ovaj put ne govori o Agrokoru, ili bilo kojoj drugoj našoj tvrtci.
Razgovaram tako neki dan sa jednim uvaženim gospodinom u Lisinskom i tako on meni priča kako je sada trenutno u krizi jer je građevina stala, a sva mu je lova ostala zarobljena u zemljištima po Zagrebu i to par stotina miliona EURA. I meni sada nije jasno zašto toliko nariče kad će on meni. Pa zar nisi vidio šta je bilo na sastanku između Kosor i Merkel? Iskreno nisam imao pojma da su se i sastali, a kamoli šta drugo. EEE, pa ti ne gledaš najbitnije. A šta je to tako bilo? Jedna izjava koja se potkrala novinarim i Merkel je rekla Kosor da imamo super zemljište za uzgoj eco nasada.

Nakon ovoga sve mi je postalo jasno.

Kud se mi to petaljamo, to je odavno sve rješeno. Da li je to bilo rješeno još 90-tih godina prošlog stoljeća, ili je datum malo kasnije, to ostavljam vama na promišljanje, a ono što znam je da ćemo uskoro vidjeti na ZK izvatku DEUTCHLAND, a što će biti sa RH, e o tom potom.
I da se vratim na gornji moment. I gospodin se dao sav u naricanje što je zamrzno novce, jer je sada mogao zaradit enormnu količinu na kupovini poljoprivrednog zemljišta. Međutim ima jedna kvaka, sve je to već ionako kupljeno. Sve je to davno bilo napravljeno, Hrvatske šume, Hrvatske vode, dao bog da nam barem naslov ostane Hrvatsko, a tko će biti pravi vlasnik, e o tom potom.

I u svemu tome sjetim se svojih 25 ha voćnjaka, sjetim se toga svega i jeza me hvata. Bili su svi kod mene, svi me tapšali, svi sve obećavali. Naravno, naša stara izreka kaže obećanje ludom radovanje, pa nije baš da sam vjerovao Ministrima kada su govorili ODE o mojim voćnjacima, o trešnjama i inim drugim čudnim invocijama koje sam uveo po svojim voćnjacima.

I sada gledam na svoje dvoje klinaca i mislim da li je to ono što njima treba? Država RH ionako nije država. E sada, prije no što me krenete bomardirat sa svojim pitanjima, kako to, pa šta država mora imati da bi država bila država?
Teritoriji - ok, kak ti imamo, ali svatko gazi po njemu kad se sjeti. Evo idem mi sada malo u NATO i baš nam je super. Mrak, nema to nikakve veze sa našom genetikom i sa tim da se na ovim prostorima koljemo već više od 1000 godina, pa naše koze imaju više vojnih znanja od svih tobožnjih nato stručnjaka, i onda kažu oni, eto mi bi malo vježbali pa na Slunj, pa udri brate s čim ti je drago. A naši se slikaju i baš su super veseli, a ovi tuku od urana do pitaj boga čeka. Ali neka mi smo u NATO i to je bio naš cilj?! Hm?? Moj, ne znam nitko me nije pitao, Vaš....
Kaže dalje država mora biti Suverena?! :lol: e to je najveći joke koji sam čuo u posljednjih godina. Suverena, pa ni ne znam šta to znači, moramo pogledat u rječniku stranih rječi da vidimo o čem se radi. Da li smo više podložni EU zbog nečga u šta idemo, a što nikom nije jasno gdje i zašto, ali ajde to je sada IN, pa idemo i mi, da li sm više SAD-u, koji nas ne mogu nać na karti, ali super mjenjamo njihove vojnike i baš je to COOL, ili kome već. Da li Italiji, koja će uskoro moć tražit otoke, Zadar i Istru nazad, jer toliko dugujemo njenim bankama da to nemamo s čim podmirit osim ovako...
Sada se o tome kome šta dugujemo može nabrajat u nedogled, ali ovdje kod nas nikako da ljudi shvate onu od mog pradjeda NE LJEPI SE TAMO GDJE OTPADAŠ, a mi brate otpadamo na svakom pokušaju ljepljenja. UŽAS!

Toliko se molit, i toliko se ponizit da se uđe u jednu tvorevinu, a koju smo već imali i koja je propala, to mi nikad neće bit jasno. Gaće smo skinuli odavno, a kako će se dalje završit, to ćemo vidjet.
itd, itd....
Ne vrijedi više o ovom debatirat, ali ajte recite ako baš hoćete.

I sada se opet svi pitate kakve to veze ima sa voćarstvom ili poljoprivredom uopće. Po meni svekojake.
Nakon svih ovih poplava, izjava našeg državanog tajnika u ministarstvu poljoprivrede - " ne očekujemo veći rast cijena poljoprivrednih proizvoda jer ionako sve uvozimo". E sad da li je mislio na fizički uvoz ili je mislio na činjenicu da je ionako sve vlasnisšto stranih banaka, pa na tu vrstu uvoza to ostavljam njemu na dušu.

U svakom slučaju, ova izjava me je zatekla, i ta izjava me potakla na razmišljanje, koliko još imamo.
Sat otkucava, ali koliko je još vremena na njemu ostalo, to je pitanje i to za sve nas.
Po meni - bližimo se ARMAGEDONU.

Srdačno Vas pozdravljam!

dražen
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

Nije samo armagedon voćarstva,iako znam da si apelirao na sve vidove proizvodnje.Sve nekako tiho i u magli dolazi,odmotava se tobožnje klupko korupcije i organiziranog kriminala,ali sve mi se cini da je to paravančina jebačka kako bi se uglizali Merkelici i inim tipovima,a onda tek kreće prava pljačka.Nismo mi nikakav narod kad samo sutimo i dopustamo da nam se usta zacepe koricama kruha kojeg su oni pojeli prije dugo vremene.Sto ces,nemas nista pa si sretan i s time,koliko god da smrdilo.

Ne znam jeste vi ljudi primijetili,nastala je neka opasna šutnja,iako sve drhti,sve se klima,a nista se ne poduzima iako bi trebalo pod hitno,ili je vec kasno,kako si rekao drazene,sve je to odavno rjeseno.

Samo se sjetim krvi i mesa koje su nasi mladici ostavili na bojištima braneći domovinu,našu malu ŠVICARSKU(Made in Široki),nisu jadni znali da su samo hrana topova političkih smradova.Netko je rekao da je jednak ratni zločin onih koji su ubijali i klali i onih koji su u pretvorbi preko noći postali tajkuni,i debelo ga potpisujem.Danas se upravo takvima kliče,jer oni unose prosperitet u našu zemlju svojim sposobnim i vještim potezima.Njima se ne smije ništa,jer zapošljavaju pola Hrvatske,i još ako kažeš nešto krivo te gledaju.
Kakvo je to vrijeme došlo kad zemlju seljaci kupit ne mogu,ne jer im se brani,nego nemaju s cim kupit,a lovu drzi ekipa u gradovima?Kakva je to zemlja gdje proizvođači hrane moraju prosvjedovat da bi opstali,dok trgovci njihovim proizvodima cvjetaju,dok u gradu postoji obilje,a na selu perspektive nema?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

...da, odnosi su podložničko - kmetsko - uvlakačko - dužnički...nažalost
 
A

atomizer

Guest
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

e dečki moji tu kad se još umješa riječ patriotizam odmah me zaboli ona stvar! 90-tih su im bila puna usta domoljublja a sve sama laž(mislim na političare) a istu tu svoju zemlju su pokrali i opljačkali i jeftino prodali.Nakon toga ti još dođe neko poput tompsona i on ti izvuče još koju kunu na temu patriotizma a mi bez gača hodamo i dalje im plješčemo.mi smo u toliko duboku komu pali da nas ni dragi bog ne izvadi.kao prvo dobro su nas društveno odgojili da budemo poslušni i nemamo pojma se boriti za svoja prava.gdje je taj patriotizam da se poštuje naš proizvod,daje njemu prednost u prodaji i bla bla....znate sve na šta mislim pod tim.tu je domoljublje kad naš novac ostaje kod kuče i dozvoli pogodna klima za domaću proizvodnju.ne krivim ja toliko možda sve te strane kompanije i ekonomske strane sile koliki smo mi idioti kao narod koji činimo ovu državu. SUDBINA JE U NAŠIM RUKAMA---to je točno samo kako smo mi sebi sudbu donjeli...
mi do dan danas neznamo kao društvo elementarne demokratske stvari i obveze!!!kad pogledate običan štrajk nismo u stanju organizirati i čemu da dalje raspravljamo.
primjerice Sanaderu smo dva mandata večina povjerila koji je pljačku stolječa izveo u ovoj zemlji a sjetite se silnih njegovih izjava o svesrdnom ljubljenju naše nam Hrvatske!!!
ali tako nam treba kad smo stoka sitnog zuba i još nam treba jer nam opet nije jasno!!!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

e sad ćete me vjerojatno poklopiti :oops: vjerojatno zato što se nez6nam pravilno izraziti
ali u nekoliko ovakvih sličnih rasprava morao sam se crveniti ni kriv ni dužan
moj stav je da povjesno gledano više vjerujem jednom mesiću , račanu ili MANOLIĆU (namjerno veliko slovo, radi usporedbe), nego jednom sanaderu, šušku i BEBIĆU
Prva dvojica su dovela SR Hrvatsku do promjena i mirno predala vlast, treći je bio komunjara i to ostao (pošteno od njega) a mogao je isto kao bebić postati velika hrvatina ( i bebić je bio komunjara i antihrvat 70tih)
a sanader i ostala ekipa ???
sve uspješni poduzetnici :mrgreen: takva nam je sad i Hrvatska
a ako ćete teoriju zavjere : tko nam garantira da to nisu ubačeni strani agenti (izdajice) koji su poslani da RAZJEBU Lijepu našu
ŠTO SU I USPJELI
Inaće moje je mišljenje i da se ovaj nesretni rat mogao izbjeći ili bar ublažiti (tuđman-milošević, reihl-kir i kažnjenička b.)
Ovime sam samo htio da objasnim naćin mog razmišljnja
a sada ću vam predočiti neke konkretne dokaze;

-povrat kapitalnih ulaganja - zašto je to moralo ići preko banaka? država je davala 25-40 % kolko su od tih novaca uzele banke sebi i seljake dovele u dužničko ropstvo ???
-RAZJEBALI su kombinate, firme, zašto??? da bi ih netko mogao muzsti i krasti godinama i kad padnu na koljena jeftino kupiti
-kao izrazito poljoprivredna i turistička zemlja uništili smo domaću proizvodnju hrane, uništili smo jedinu ozbiljnu tvornicu traktora TORPEDO (nepokrećem temu kakav je torpedo traktor ali sjetite se da i danas rade RX i DX traktori i da su to dobri traktori koji nsu se mogli i poboljšati), pa kad onda kupite bilo koji traktor sjetite se da ste poklonili strancima novac a svoju djecu zadužili
-pritiskali su naše proizvođaće kojekakvim EU standardima (a EU kilometrima od nas) a kojih se ni proizvođaći u EU nemoraju pridržavati ( inox, sanitarni uvjeti i sl.)

Mogao bih ovako danima, ali žalosno je to
ovo što se do sada radilo trebalo bi proglasiti ZLOČINOM PROTIV NARODA i VELEIZDAJOM DRŽAVE
i na kraju da ponovim što sam jednom ćuo
Kažu Tito je puno ljudi pobio i pozatvarao na Goli otok. Greška . PREMALO JE POZATVARAO, premalo

neznam dali ste me shvatili što sam htio reći, vjerujem da ne, možda bi bilo bolje i da šutim, ali dokle???
neću više politizirati da me ne prozovete Yugonostalgičarem ali kad se sjetim još nekog dobrog primjera HRVATSKE GLUPOSTI to ču da vam napišem
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

DRAŽEN je napisao:
CITIRAM:
Da li Italiji, koja će uskoro moć tražit otoke, Zadar i Istru nazad, jer toliko dugujemo njenim bankama da to nemamo s čim podmirit osim ovako...

E moj Dražene, što se oružjem otme, oružjem se može i vratiti (to nam je pokazao Tito "45)
ali što se proda PRODANO JE
tko nezna povjest,neka provjeri čija je bila Aljaska , tko ju je kupio , pošto je platio, a koliko sada vrijedi ta Aljaska

Ako se to desi Hrvatska više nikad neće imati što je imala, a da vratimo sa oružjem premali smo i nemamo nikakvo pravo niti legitimitet
VELEIZDAJA
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

Za 30 dana od Hrvatske države napravim gospodarsko čudo!!! Samo je problem što ne bi bili u BRIGAMa kao Jugoslavija već bi 30 dana ( bar ) punili sve novine svijeta i mrzilo bi nas bar pola svijeta. Što bi prvo trebalo napraviti?

1. Aktivirati stručne ljude i pokreniti hrvatske laboratorije.
2. Dati svim zviždačima i stručnjacima diplomatski imunitet i novi indetitet (ukoliko traže).
3. Aktivirati državno sudstvo od narodne porote (bar 100 ljudi) sa radnim vremenom 24 h.
4. Otvoriti Goli Otok.
5. Aktivirati Dozvolu za ubijanje (Bond, Udba, državna sigurnost...)
6. Aktivirati državnu sigurnost koju joj predsjedavaju 100 narodnih ljudi iz svih oblasti.

Za početak... A dalje nekom drugom prilikom...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

Kontam kaže:
Za 30 dana od Hrvatske države napravim gospodarsko čudo!!! Samo je problem što ne bi bili u BRIGAMa kao Jugoslavija već bi 30 dana ( bar ) punili sve novine svijeta i mrzilo bi nas bar pola svijeta. Što bi prvo trebalo napraviti?

1. Aktivirati stručne ljude i pokreniti hrvatske laboratorije.
2. Dati svim zviždačima i stručnjacima diplomatski imunitet i novi indetitet (ukoliko traže).
3. Aktivirati državno sudstvo od narodne porote (bar 100 ljudi) sa radnim vremenom 24 h.
4. Otvoriti Goli Otok.
5. Aktivirati Dozvolu za ubijanje (Bond, Udba, državna sigurnost...)
6. Aktivirati državnu sigurnost koju joj predsjedavaju 100 narodnih ljudi iz svih oblasti.

Za početak... A dalje nekom drugom prilikom...

S tim punomoćima za 15 dana ti bude drago to rukovoditi, pa bi ti bilo šteta, da bi se to stanje završilo i evo nama novog Jožeka.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

tine kaže:
Kontam kaže:
Za 30 dana od Hrvatske države napravim gospodarsko čudo!!! Samo je problem što ne bi bili u BRIGAMa kao Jugoslavija već bi 30 dana ( bar ) punili sve novine svijeta i mrzilo bi nas bar pola svijeta. Što bi prvo trebalo napraviti?

1. Aktivirati stručne ljude i pokreniti hrvatske laboratorije.
2. Dati svim zviždačima i stručnjacima diplomatski imunitet i novi indetitet (ukoliko traže).
3. Aktivirati državno sudstvo od narodne porote (bar 100 ljudi) sa radnim vremenom 24 h.
4. Otvoriti Goli Otok.
5. Aktivirati Dozvolu za ubijanje (Bond, Udba, državna sigurnost...)
6. Aktivirati državnu sigurnost koju joj predsjedavaju 100 narodnih ljudi iz svih oblasti.

Za početak... A dalje nekom drugom prilikom...

S tim punomoćima za 15 dana ti bude drago to rukovoditi, pa bi ti bilo šteta, da bi se to stanje završilo i evo nama novog Jožeka.
sa prvih četiri se u potpunosti slažem, ostale su krajnosti
a u krajnosti nevalja ići
a što se tiće Jožeka, kad je Jožek "otišao" a nakon njega kad je otišla i Yuga zajedno sa KPJ ,sve je ostavila nama i našoj djeci.
Baš me zanima za nekoliko godina kad "ovi sad" odu nekud što će još biti naše i ćiji ćemo mi biti :scratch
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

DRUGOVI moji dragi manite se vi politike i kojekakvih planova pa mi nismo složni bili niti u Domovinskom ratu .....
u fajtu pravom je jedva bilo oko 1% LJUDI ....a di čemo onda protiv cijele EU ......
ajmo bolje o posovima a ne o politici.. :mrgreen:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

tako je vjeverice
što si ova stoka sitnog zuba zamišlja, da će njih netko nešto pitati :twisted:
šteta što sam bio premlad da i ja idem nekoliko dana u " fajt" pa da sada lijepo uživam u 5-6oookn mirovini
a ne da sad moram od 7-19 raditi za 2500-2700kn mjesečno
jbg. ja i svi mlađi od mene moramo smislit neki rat za nas, pa kad i mi dobro smjestimo naše guze, onda ćemo i mi vikati ma dobro je, što nam fali,DRUGOVI,i ono nije valjalo ali ovo je bolje i nemožemo mi protiv EU.

Problem današnje Hrvatske nisu ni ustaše ni drugovi ni nekonkurentnost hrvata
problem je što mi slijedimo neki zamišljeni pravac, a zapravo se ponašamo ko guske u magli
a usto taj pravac nema ni svoju alternativu

što ako:
i guze smo dali samo da nas prime u EU, što ako EU propadne prije nego mi dođemo do nje, ili što ako propadne kad mi udjemo u nju
10 godina "trčimo " za njom i nje odjednom više nema, a mi se izgubili , neznamo put kući, slovencima dali teritorij da nas propuste, talijanima i inima dali ZERP tj, hrvatsko more
ostalima poklonili banke,željezare ,INE i HEPOVE

he he , biće rata i za moju generaciju :mrgreen:
kako je ono jožek rekao: -radite ko da će 100 godina bit mir,a spremajte se kao da će sutra biti rat
a mi sve naopako, radimo kao da je sutra rat ( tj. nikako) a spremamo se na 100 godina mira

nevalja nam to
imamo ljude , resurse, imamo sve da prozvodimo i radimo ali naše ništa nevalja a tuđe je sve bolje,
i super lijepo je živjeti na kredit

Neće moći tako još dugo, a što čemo tad prodati???
Hočemo li se i tad svađati koliko je tko prolio krvi za Hrvatsku, i čija je krv vrijednija, ili ćemo i tada o partizanima i ustašama
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

A lijepo je jos Bruno Bušić rekao:

"Da smo složni i čestiti davno bi imali državu.
A bit će rođenje,rodit će se slobodna Hrvatska kad padne Berlinski zid i kad se budu rušila
komunistička krvava carstva kao kule od karata. Nema nijedne države da je nastala bez krvavih gaća.
Vjerojatno ćemo se i mi morati pobiti za slobodu sa Srbima, a možda i sa Turcima.
Teret rata morat ćemo podnijeti svi podjednako ....
No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu,vidjet ćete kako tek naši kradu.
Svak nas je stoljećima krao i potkradao,a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali
te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice.
Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?!"



Nije bitno što nismo iste političke opcije ali sve ovo napisano mislim 1975.g. ima gorku i tragičnu potvrdu u sadašnjosti.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

znaći on nam je već prorekao sudbinu?
a jel ima nastavak, što nam slijedi? jel koliko vidim dvije trečine nam je već pogodio, sad me zanima kako čemo završiti???
mene malo smeta kad netko kaže da nismo iste političke opcije
zašto bih ja uopče morao imati političku opciju???
neka stvar me može zanimati ili ne, to je moja stvar, ja samo želim da svaki građanin ove zemlje ima izbor i ista prava, i da za svako pitanje političari smisle i alternativu
dakle ako ja živim i radim u ovoj zemlji i plačam sve komunalije i poreze, zašto bih ja imao veća ili manja prava od nekog isto takvog
dakle ja mogu biti za neku stvar, ili protiv nje, ali mogu biti i suzdržan (nezainteresiran)
dakle ja nemam političku opciju, imam stav i mišljenje, i imam samo jednu domovinu u kojoj sam rođen , živim i radim i u kojoj podižem svoju djecu ( a bez asa u rukavu)
Uopće me nesmetaju ni srbi ni turci ni kinezi ni bilo koji došljaci, dok god imaju ista prava i obaveze kao i ja, problem je kad oni dobiju veća prava od nas domorodaca, ušto sam se nekoliko puta sam uvjerio

Naslov je armagedon voćarstva, mislim da je ispravnije nasloviti armagedon hrvatske
jer nije samo katastrofa u voćarstvu već i u ostalim granama poljoprivrede, a da o HR industriji i ne govorimo
kriza tek dolazi u HR, samo da se zna ,neće budže da stradaju u krizi, najviše će stradati mali obični ljudi
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

ilegalac kaže:
znaći on nam je već prorekao sudbinu?
a jel ima nastavak, što nam slijedi? jel koliko vidim dvije trečine nam je već pogodio, sad me zanima kako čemo završiti???
mene malo smeta kad netko kaže da nismo iste političke opcije
zašto bih ja uopče morao imati političku opciju???
neka stvar me može zanimati ili ne, to je moja stvar, ja samo želim da svaki građanin ove zemlje ima izbor i ista prava, i da za svako pitanje političari smisle i alternativu
dakle ako ja živim i radim u ovoj zemlji i plačam sve komunalije i poreze, zašto bih ja imao veća ili manja prava od nekog isto takvog
dakle ja mogu biti za neku stvar, ili protiv nje, ali mogu biti i suzdržan (nezainteresiran)
dakle ja nemam političku opciju, imam stav i mišljenje, i imam samo jednu domovinu u kojoj sam rođen , živim i radim i u kojoj podižem svoju djecu ( a bez asa u rukavu)
Uopće me nesmetaju ni srbi ni turci ni kinezi ni bilo koji došljaci, dok god imaju ista prava i obaveze kao i ja, problem je kad oni dobiju veća prava od nas domorodaca, ušto sam se nekoliko puta sam uvjerio

Naslov je armagedon voćarstva, mislim da je ispravnije nasloviti armagedon hrvatske
jer nije samo katastrofa u voćarstvu već i u ostalim granama poljoprivrede, a da o HR industriji i ne govorimo
kriza tek dolazi u HR, samo da se zna ,neće budže da stradaju u krizi, najviše će stradati mali obični ljudi


Sve napisano sam i sam htjeo napisati jer tako živim i tako se ponašam ali bez namjere da ikoga uvrijedim, zbog životnog iskustva kad me netko pita kako si ja kažem dobro bez obzira na stvarno stanje isto tako sam naveo druge političke opcije jer mi se neda objašnjavati sve ovo što je ilegalac gore napisao jer su me bezbroj puta budale dotukle svojim iskustvom ali vidim da Vi ovdje niste takvi.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

jer su me bezbroj puta budale dotukle svojim iskustvom

IZJAVA STOLJEČA, BRAVO :D
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

Primjer vlastiti:

Pripremajući se za berbu višanja nazove me jedna gospođa iz grada i pita hoće li biti višanja. Ja kažem da hoće i da oraganizira nekoliko rukica i da dođe brati koliko joj god treba, jer ja da nekome dam i dukat nemam koga nać za u nadnicu.
Ona zaprepaštena kaže kako to a toliko nezaposlenih i tolika kriza.
Moj odgovor je bio da je kriza samo za one koji rade i pokušavaju nešto stvoriti i živjeti od svog rada a za ostale nema krize.
Mislim da je to ogoljena istina.

Primjer naš - zajednički.

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp ... STI=127410
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: ARMAGEDON VOĆARSTVA II DIO

čuj Hrvatsku će dotući ova naša birokracija ( koja se namnožila posljednjih godina) , koja je nesposobna :oops:
sjetite se kad je Jaca zabranila zapošljavanje , a onda za potrebe približavanja EU ipak su morali zaposlit nove ljude,
bilo je pitanja zar se nije moglo preraspodijelit neke ljude?
Nije moglo jer nemaju sposobnih ljudi sa traženim kvalifikacijama :?: to nam dosta govori
Puno ih ima ,velike plače , a posao si smišljaju da nebudu besposleni, pa onda gnjave sa papirologijom, upisnicima, itd

Što se tiće vašeg problema ja takvih problema nemam, imao sam sa rabotom problema jedino zato što sam ih razmazio
kod mene je obično pola rabote rodbina a pola plačenici, i onda kad je berba (zbog rodbine) kad se ujutro krene prvo ide kava rakija, doručak ,pa poasao. oko 10-11h ide opet kava keksi pivo ,sok ((po volji) pa onda oko 13h idemo kući ručak sat vremena ( jedi i pij koliko hočeš) pa se vratimo i završimo posao do 3-4-5 sati pa prije razlaza kava piće itd (opet sve po volji (a bilo je koji su znali i pretjerat)).
A što sam mogao ? nemogu reći ljudima ti pij pivo a ti vodu, ili mi idemo kući jest a ostali jedite sendvić :scratch
i onda su počele zajebancije , neki neće da rade, neki "zaborave" doći, neki mi broje sate od 7 do recimo 5h =10h, iako su od toga gotovo dva sata sjedili , jeli i pili :evil:
E ove godine nama više, neke neću uopče više zvati, a sad kad smo višnje brali kupio 1,5kg parizera 5 kruha narezana, 1kg sira, paket piva i soka i dva kanistera vode :mrgreen: ( i voda im je novina) na 15 ljudi
nema doručka ručka , samo 20minuta pauza i jedna kava
da vidite kak se radi, i sad su svi zadovoljni jer sam ih platio od 7-5

Što se tiće ovg vašeg problema, nisu radnici krivi, zakon je takav da destimulira rad
meni stvarno nije jasno zašto osoba na birou, koja prima 1600kn naknade nebi mogla/smjela ići na sezonski rad da pokrpa svoj proračun, jer zna se da se sa 1600kn nemože živjeti, zašto im se ne ostavi mogučnost do recimo 4-5000kn da zarade mjesečno zajedno sa naknadom, ali to strogo ograničiti od onih sa ugovorom na određeno vrijeme
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
zamrla nam tema a armagedon nam sve bliži
moja procjena ,prije godinu dana je bila da najgore dolazi za Božić 2010
sve mi se čini da ću pogodiiti


motivi za nastavak teme :

prasci 10 kn kg
grožđe 1,5 kn kg
kukuruz 140kn/m
itd

selo i seljaci su u kurtzu
 
F

FELDER

Guest
sadržaj poruke obrisan zbog vrijeđanja..
Mrki88
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
kome nije dobro u rvackoj nek ide recimo u bosnu,srbiju ili negdje gdje mu je bolje.niko nikom ne brani.i nek niko ne dira rvacke borce.jel ak mu ja dojdem....

Citat od FELDERa na PP : de se odseli iz hrvatske ak ti ne valja u njoj i ti i tebi slični


tko si sad pa ti? i kakve veze imaš sa vočarstvom , osim one jedne bukve
ja sam se ovdje rodio , živim i radim a ti? ako se tebi nesviđa "rvacka" odi si u svoju BiH
i koji si ti "borac" ? minhen brigada?



bezbroj puta su me budale dotukle svojim iskustvom
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh