• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Asestic

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
asestic kaže:
Dane001 pogledaj si malo na ovom posu pa ako te još što zanima pitaj
Pozdrav Anđelko! 8)

e svaka čast majstore,pa to te ja pitam,sad je već malo jasnije to što se tiče plastenika. nisam vidjeo tu temu *o nama*,ostale teme sam sve prostudirao par puta :D . ajd ti sada meni reci ovaj 30x8 me zanima jer nisam još vidjeo da netko ima tolik razmak u širinu,koliko bi meni metara cijevi trebalo da ja napravim jedan takav ali ne toliko visok,nego neki standard možda,pa ću onda vidjeti koliko me cjevi koštaju pa da izračunam,i koji ti je rzmak među lukovima? i jedan bi bio 20x6,oba bi trebala biti za papriku,rajčicu ili krastavac,znači jača konstrukcija zbog težine plodova itd. neke cijevi već imam pa da vidim šta bi se dalo napraviti,obilazio sam tu kod mene malo šta ljudi rade ali više mišljenja ne škodi a ovaj kod tebe mi izgleda sasvim ok.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Godina je mislim 2007 kupio sam oko 100 cijevi za 6000.00 km debljine 42,33,27,22, mm razmak između lukpva je 2 mm
što se tiče visine to ti je to jer kada motaš dvije cijevi od 6 m dobiješ širinu 8m visina je oko 4m ako hoćeš uži i niži onda si moraš izračunati kako rezati cijevi i da imaš što manje otpada zato je ovaj takav i dovoljno čvrst da drži 500 paradajzova i krastavaca.


Kemičar ima nešto odmetaka ali mi je ova godina malo lošija tako da berba kasni što se tiče temperature moraš zasjeniti plastenik ili ga krečiš ili stavljaš zelenu mrežu a imaš tu i ventilatore prošle godine sam imao lutrasil 17 na plasteniku za papriku i pomaglo je .

Pozdrav Anđelko! 8)
 
K

kemicar

Guest
e "otkrio" sam vrlo jeftin način hlađenja. Kad se digne temp na cca 30 stupnjeva polijem ga vodom. Voda isparavanjem troši toplinu te mi temp padne za cca 5 stupnjeva. Ne moram farbati, montirati sjenila lijepo ga poprskam i gotovo. Probaj. Dalo bi se i automatizirati prskalice na termostat.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
asestic kaže:
Godina je mislim 2007 kupio sam oko 100 cijevi za 6000.00 km debljine 42,33,27,22, mm razmak između lukpva je 2 mm
što se tiče visine to ti je to jer kada motaš dvije cijevi od 6 m dobiješ širinu 8m visina je oko 4m ako hoćeš uži i niži onda si moraš izračunati kako rezati cijevi i da imaš što manje otpada zato je ovaj takav i dovoljno čvrst da drži 500 paradajzova i krastavaca.


Kemičar ima nešto odmetaka ali mi je ova godina malo lošija tako da berba kasni što se tiče temperature moraš zasjeniti plastenik ili ga krečiš ili stavljaš zelenu mrežu a imaš tu i ventilatore prošle godine sam imao lutrasil 17 na plasteniku za papriku i pomaglo je .

Pozdrav Anđelko! 8)

kažeš 2m razmak između lukova,jel to nije puno zgog snijega mislim,jel ne upadne najlon? i kažeš 500 paradajzova i krastavaca,kakav krastavac sadiš,jel salatar?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ne nema problema sa snjegom jer je najlon dobro zategnut u ovaj neloko još nisam sadio krastavce samo paradajz a krastavce sadim i tunel 5x30 i na kolce i mrežu.
Pozdrav Anđelko! 8)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
asestic kaže:
Ne nema problema sa snjegom jer je najlon dobro zategnut u ovaj neloko još nisam sadio krastavce samo paradajz a krastavce sadim i tunel 5x30 i na kolce i mrežu.
Pozdrav Anđelko! 8)

predpostavljam da si od ovih cijevi 42mm radio glavne lukove a ostalo sa manjima? koliko se to zabija u zemlju duboko,to si sa svrdlom bušio rupe pa si onda polagao lukove ili nekom drugom metodom? a razlika između tunela i plastenika je što su tuneli dobri samo ako češ raditi sa kolcima a nečeš vezati na špagu,to je kao leja nešto,smotaš lukove i staviš najlon jel tako,ili ima još nekih nedostataka?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Da svdlom sam bušio rtupe i u njih satvljao užu cijev i lopatu betona na koju se natiče luk 42 mm u ovom sličaju mislim da je 33 mm dubina ti je 60 cm u zemlju i 20-30 cm izvan zemlje.A tuneli su baš tako kako kažeš od tanjih cijevi za papriku niski paradajz krastavce na kolcima sve stvar mašte i ideja.
Pozdrav Anđelko! 8)
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Evo malo proizvodnje.
dsc00063nv.jpg

dsc00061n.jpg

dsc00070c.jpg

[imghttp://img687.imageshack.us/img687/7527/dsc00071fp.jpg][/img]
picture015n.jpg

[imghttp://img718.imageshack.us/img718/2962/picture016o.jpg][/img]
Pozdrav Anđelko! 8)

Kompa evo ovdje imaš dvije fotke u ranijoj fazi da sadio sam tornado krastavac je dobar rodan glatke kore sam što kod mene slabije prolazi na tržnici kako sam već pisao bolje se prodaje kornišon 3 klasa i još krupnije jer je šaren domaći.
Pozdrav!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Kompa evo ovdje imaš dvije fotke u ranijoj fazi da sadio sam tornado krastavac je dobar rodan glatke kore sam što kod mene slabije prolazi na tržnici kako sam već pisao bolje se prodaje kornišon 3 klasa i još krupnije jer je šaren domaći.
Pozdrav!

pa da,malo je ružan na prvi pogled,ali reko idem probati,nirit seed je pa sigurno valja,rodnost me zanima. bumo vidjeli. koje razmake sadnje koristiš i kako gusto smije biti? mislio sam na dva reda po 0,40m razmak u redu,jel može i manje si probao?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
pa da,malo je ružan na prvi pogled,ali reko idem probati,nirit seed je pa sigurno valja,rodnost me zanima. bumo vidjeli. koje razmake sadnje koristiš i kako gusto smije biti? mislio sam na dva reda po 0,40m razmak u redu,jel može i manje si probao?

Sadio sam ga prije 5 godina tako da ti o kilaži nemogu puno reći ali kao što vidiš iz fotki da iz jednog pazuha raste 4 5 komada mislim da u katalogo od nirit seeds ima i fotka od njega a što se tiče sadnje ja sve krastavce sadim u dva reda na foliju i razmak 40-45 cm njega sam vodio u špagu sada kornišone stavljam na mrežu.



http://www.virginia.rs/g/Tornado-01.gif
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Sadio sam ga prije 5 godina tako da ti o kilaži nemogu puno reći ali kao što vidiš iz fotki da iz jednog pazuha raste 4 5 komada mislim da u katalogo od nirit seeds ima i fotka od njega a što se tiče sadnje ja sve krastavce sadim u dva reda na foliju i razmak 40-45 cm njega sam vodio u špagu sada kornišone stavljam na mrežu.



http://www.virginia.rs/g/Tornado-01.gif

a 6-7kg će valjda dati. čuj,a jel bi bilo gusto da rajčicu isto tako posadim,mislim na visoke hibride?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
a 6-7kg će valjda dati. čuj,a jel bi bilo gusto da rajčicu isto tako posadim,mislim na visoke hibride?

Okilaži ti je malo teško pričati sve se vrti oko vode i prihrane ali toliko mora biti do sada sam rajčicu sadio isto dva reda na foliju i 50 cm u redu ove godine bih probao na 45 cm ali ne dobiva se nešto puna više biljaka.
Mislim da bi to prošlo uz redovno kidanje zaperaka i donjih listova.
Pozdrav!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Okilaži ti je malo teško pričati sve se vrti oko vode i prihrane ali toliko mora biti do sada sam rajčicu sadio isto dva reda na foliju i 50 cm u redu ove godine bih probao na 45 cm ali ne dobiva se nešto puna više biljaka.
Mislim da bi to prošlo uz redovno kidanje zaperaka i donjih listova.
Pozdrav!

kod mene 1km folije jedan red na razmak 0,40m stane 2500 kom,a dva reda na razmak 0,50 stane 4000,a kad bi stavio na 0,40 još tisuću više,odnosno 5000 komad,čuj 7 tona više otprilike. e sad jel bi o bilo gusto neznam,nisam sadio pa neznam. e Queen je poluvisoki hibrid jel?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
kod mene 1km folije jedan red na razmak 0,40m stane 2500 kom,a dva reda na razmak 0,50 stane 4000,a kad bi stavio na 0,40 još tisuću više,odnosno 5000 komad,čuj 7 tona više otprilike. e sad jel bi o bilo gusto neznam,nisam sadio pa neznam. e Queen je poluvisoki hibrid jel?

Pa slušsj ako idu na mrežu uz malo truda možeš pokidati zaperke ako bude gusto da Queen je polu visoki hibrid.

Pozdrav!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Pa slušsj ako idu na mrežu uz malo truda možeš pokidati zaperke ako bude gusto da Queen je polu visoki hibrid.

Pozdrav!

jel se i na poluvisokom kidaju zaperci?
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Evo me nazad, lutam sjemenarama i nigdje nemogu naći partenokrapne sorte kornišona, a bogme ni motive ili ajaxa. POMOĆ javite ako netko zna, ovi kod kojih sam do sada uzimao ne bave se više time sad je sranje. @dane001 jel to znaš gdje ima.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Zvao nemaju, evo sad zvao kadmo, imaju motivu i camon, pićim za zg, fala care, bit će para, biti će robe,,,,,, :partyman:
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Zvao nemaju, evo sad zvao kadmo, imaju motivu i camon, pićim za zg, fala care, bit će para, biti će robe,,,,,, :partyman:

Ako hoćeš mogu pogledati u BiH da li imaju ajax naravno kada budem išao.
Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh