• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Auto-prikolice

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
U slučaju da ti je auto npr. 1000kg onda u prometnoj ograniče dozvoljenu nosivost prikolice.
Moja prikolica je samogradnja npr. a nosivost prikolice mi je u pisana u knjižicu 370 kg+160 kg je težina same prikolice.
Auto sa kojim vučem prikolicu je težine 950 kg.
Pitaj u stanici za teh. pregled za detalje oko toga.
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
Uf,uf.
Auto je 900 kg, a svaka prikolica nova ili rabljena je nosivosti 750 kg.
Što bi značilo da nesmijem ništa prikopčati bez kočnice.
Jer nosivost je 500 kg prema knjižici za nekočenu,a za kočenu 1000 kg.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Nisi me shvatila, nema veze što je njena nosivost 750, oni ti u knjižicu upišu dozvoljena nosivost npr. 400kg.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Nisi me shvatila, nema veze što je njena nosivost 750, oni ti u knjižicu upišu dozvoljena nosivost npr. 400kg.
To mi nije jasno,kako mi može upisat u prometnu drugu nosivost,kakve veze ima prikolica sa autom?Auto mogu mjenjat svaki dan.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam shvatil da se upiše u knjižicu od auta (ako ima kuku). Upis smanjene nosivosti u knjižicu prikolice je debilno.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Na knjižicu od prikolice sam mislio, jedno vrijeme je bilo na snazi da na prikolicu pri registraciji dobivaš ponovljeni registarski broj od auta svog.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Ima, itekak.
NDM prikolice bez kočnice smije biti 50% neto mase vozila.
Uz prikolicu se gleda prometna dozvola vozila koje ju vuče, jer inače propis nebi imal smisla.
Ograničenje od 750kg se odnosi na definiciju lake prikolice.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ima, itekak.
NDM prikolice bez kočnice smije biti 50% neto mase vozila.
Uz prikolicu se gleda prometna dozvola vozila koje ju vuče, jer inače propis nebi imal smisla.
Ograničenje od 750kg se odnosi na definiciju lake prikolice.
Ali to je čista glupost,ja prikolicu mogu kačit za recimo 5 različitih auta,kako onda možeš upisivat u prometnu od prikolice ovo i ono.Danas npr. vučem sa Golfom,sutra sa Navarom i kako ondasvaki dan moram ići na prepravljanje prometne...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Onda prikolicu registriraš s Navarom...ili kupiš prikolicu s kočnicom...jer ak imaš za Navaru...😊

Slažem se da je po jednoj strani glupost, ali kak to bolje napraviti?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Onak kak sam napisal. Auto koji ima kuku za prikolicu treba imati u dozvoli napisano koliku prikolicu slobodno vleče, a u knjižici prikolice treba pisati podatak za nosivost na koju je atestirana. Policajac bi onda trebal prekontrolirati obje knjižice, jer moraju biti zadovoljena oba propisa.
Nije komplicirano, samo treba malo dobre volje za primijeniti logiku koja zadovoljava više varijanti.
Dok je prikolica bila vezana na auto (jednaka reg. tablica), bilo je logike da se upisuje nosivost u knjižicu prikolice prema mogućnostima (masi) vučnog vozila. Sad kad prikolice imaju svoje neovisne reg. tablice, logična je primjena kak sam napisal u početku posta.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Onda prikolicu registriraš s Navarom...ili kupiš prikolicu s kočnicom...jer ak imaš za Navaru...😊

Slažem se da je po jednoj strani glupost, ali kak to bolje napraviti?
Imam za Navaru,sječaš se od prije da sam ju kupio novu i bio sretan da sam je se rješio,ali dobro ta sad manje važno,sad sam baš pitao susjeda kako je regao prikolicu,veli kako,pa po papirima koje sam dobio od proizvođača,a voku ju je na tehnički sa citroenom Saxo.Veli da ga niko nije nista pitao.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Dečki ima li se gdje kupiti šapa za prikolicu za cijev fi 70 mm. Trebala bi nosivosti 800 kg, toliko je bila i stara, naravno može i veća nosivost. Bih sam gotovo čitavu zvao za cijev fi 70 nitko više nema.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Malo obojana i kupljen pomoćni kotač. Nakon 20 god opet kao nova:
 

Prilozi

  • DSCN1035.JPG
    DSCN1035.JPG
    135 KB · Pregleda: 21
  • DSCN1036.JPG
    DSCN1036.JPG
    120.1 KB · Pregleda: 20
  • DSCN1037.JPG
    DSCN1037.JPG
    99.3 KB · Pregleda: 22

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
bok..

molim preporuku za stražnja svijetla od autoprikolice, po mogućnosti LED...
trenutno su gore original od prikolice (Tema) al to je toliko loše da mi je dojadilo i skinuo bih to sve i montirao nove... naime, kako se cesto vozim po makadamu i cesti, one zarulje sve poispadaju od vibracija... zato bi bilo najbolje da su LED, i da imaju sve pozicije (zmigavci, stop, pozicija, svjetlo za tablicu...) kupio neke sa eBaya al to ne svjetli ništa... hvala na preporuci, lp
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Uzmeš lemilicu i polemiš sijalice umjesto onih kontakata na dodir. Ostaviš samo onaj nosač sijalice.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kakva su iskustva sa ovim autoprikolicama? Znam da nisu neka ekstra kvaliteta, ali mogu poslužiti? Jel može to zbilja nositi 750 kg, ili?

 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,086
Imam takvu prikolicu dužine 250 cm sa dvije osovine i ima nastavke. Vozio sam sa njom 1300 kg. Prikolica je dosta loše napravljena, imam osjećaj kao da je od kartona. Pojačal sam joj stranice sa kvadratnim cijevima i stavil sam na pod još jednu bosanku debljine 18 mm. Nisam prezadovoljan sa kvalitetom, ali za moje potrebe bude dobra.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
@Marko355, bjež od toga.
Gledaj Trigano, puno su solidnije napravljene, širji sanduk, vruće pocinčane i imaju Knott osovinu s 4 gume, a ne ono Stema g...no.
Osim toga, otvara im se prednja stranica, pa možeš produžiti rudo. Onda ti ne treba tak dugačka.
Ako misliš voziti neke teže stvari, kupi s tandem osovinom, jer je puno stabilnija.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Od ovih jeftinijih prikolica definitivno Trigano. Kad pogledaš uživo jednu i drugu, to je razlika dan i noć. Po mogućnosti tandemku kupi. Puno mirnija vožnja.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh