• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Auto-prikolice

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Imam takvu prikolicu dužine 250 cm sa dvije osovine i ima nastavke. Vozio sam sa njom 1300 kg. Prikolica je dosta loše napravljena, imam osjećaj kao da je od kartona. Pojačal sam joj stranice sa kvadratnim cijevima i stavil sam na pod još jednu bosanku debljine 18 mm. Nisam prezadovoljan sa kvalitetom, ali za moje potrebe bude dobra.

Loša je, ali si vozio u njoj duplo od njene nosivosti?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,083
Nosivost je na papiru smanjena da se može registrirati svake 3 godine.Ipak je to tandemka. Ako si siguran da su dobre onda kupuj, 750 kg će sigurno nositi. Ja ju više ne bi kupio.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ova je sada na nekoj akciji i uvjerljivo najjeftinija u tim dimenzijama. Vjerujem da bi za moje potrebe bila dobra, ali želim čuti iskustva od ljudi koji ih imaju.

Kakva je razlika između ECO i PRO? Na slikama ne mogu baš primjetiti neke bitne razlike.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Nebo i zemlja.
ECO ima slabu C šasiju, dok PRO ima deblju i profiliranu šasiju, te jače rudo. Mana je da su galvanski cinčane, pa je to prikolica za po suhom... Nedaj Bože voziti po slanoj cesti.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Pro je puno bolja. Bio je sa šogorom gledati. I na kraju uzeo pro. 2 i pol metra. 1 osovina. Arnjevi i cerada.

Ali kao što kolege kažu. Trigano manje novaca. Kvalitetnije izgleda.

Ili ova neptun što sam sad kupio. Iz prve ruke mogu reći da je sve kvalitetnije na njoj.


A sad. S druge strane 5 godina sam imao tema red. I nema šta nije prevukla... Šute, cigle, materijala.

Imam vagano, negdje i papir. Kompostana Osijek. Supstrat za sadnju što su s fazosom radili. 940 kg vagano + težina prikolice... Druga dva puta sam po 700 kg tovario + težina prikolice...i 60 km do kuće tako...

Tako da ti ja za temu red mogu reći da trigano izgleda kvalitetnije i bolje. Ali sam bome je svoju temu red prodao ispravnu a prevukla je da je ružno za reći. U pretovaru i to teškom je bila 50% vremena. Zato sam ju i prodao da ju ne pokidam.

IMG_20220329_142953.jpg IMG_20220528_123531.jpg
IMG_20190306_131814926.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Mi smo imali Eco, a sad Pro 2312, obje s jednom osovinom. Eco je bila 200x125 mislim, Pro je duža, i puno viši arnjevi tako da se lagano ulazi. Ali naravno visina arnjeva ovisi o modelu.. Pro ima prednje otvaranje stranice, jača je ruda, ima kopče na krajevima za stezanje tereta i još neke sitnice.

Slabi su jedino arnjevi meni su počeli pucati profili bočno, to sve skupa treba pojačati sa kvadratnim cijevima i mrežom, nazad vrata i onda stoku može voziti. Na eco smo to bili doradili. Gledamo da ne vozimo preko 600kg, ali vozi 700-800 naravno laganim tempom. Možda mana ove pro je ta visina rude, ali to ovisi i o autu i visini kuke. I na golfu stoji malo prema nazad ako nije natovaren..

EDIT: Mogu dati samo usporedbu da smo imali Bauhaus 105cm širine, to je plesalo na 80 iza auta, na autoput nije išla.
 

Prilozi

  • IMG_20221015_192447.jpg
    IMG_20221015_192447.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 45

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Meni je taman bila visina. Ali šapa je na 4 sarafa. Ubaciš pod nju nešto da ti bolje leži ako ti smeta
IMG_20180330_175812197_HDR.jpg IMG_20190808_102148464.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja ništa ovako sa slika ne bi vozio...

Par stotina kila gnojiva, sjemena, možda pokoji plug ili neki manji stroj. Ovakve pretovare siguno ne.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Je je. Tako sam i ja pričao 😂... Ali onda dođeš. Natovaris pola prikolice i skuzis da si na tih 550 kg nosivosti... A prikolica polu prazna.

Ma sunce joj nije ona mene kupila nego ja nju. Nova osovina je 200 eura. Barem bila onda. Tovari dokle ide.

I tako jednom i tako drugi puta... I onda kad vidiš da od 5 pretovara nije bilo ništa. Onda misliš da neće ni od 55.

Ili kad dođeš na stovariste po pol kubika pijeska. A baja natovari punu kašiku i pita koliko si ono rekao da trebaš?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Ja ti iskreno kažem. Prevezao sam u njoj da je sramota za reći.

Ali od kad je nova bila žarulje ispadaju iz ležišta. Sve spojeve na svijetlima morao raditi.

Blazujka je toliko tanka da imam osjećaj da ću propasti kad stojim na njoj

Blatobran mi se bio u voznji iscupao iz stranice. Znači napravip rupu na stranici koliko su dobre i kvalitetetne.

Ali sasija i osovina. Nepoderivo. Ali da se na nekim stvarima stedjelo to je.

Sad opet. Ja sam s njom svašta vozio, i makadama je vidjela što nije 99% auta vidjelo u životu.

Ali opet. Ova nordica što sam kupio je skuplja. Ali se cijela prikolica čini duplo kvalitetnija. A i nju sam bacio u pretovar. Eno 8 metara drva na 3 puta pa računajte koliko je to po turi 😂.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
@Marko355, bjež od toga.
Gledaj Trigano, puno su solidnije napravljene, širji sanduk, vruće pocinčane i imaju Knott osovinu s 4 gume, a ne ono Stema g...no.
Osim toga, otvara im se prednja stranica, pa možeš produžiti rudo. Onda ti ne treba tak dugačka.
Ako misliš voziti neke teže stvari, kupi s tandem osovinom, jer je puno stabilnija.
Stema su medju boljim prikolicama..tak da ono....
Samo kod nas ih nema neki izbor.

Ak hoces prikolicu dok si ziv humbaur ko moja i gas..sam kaj je sanduk 16000 kn sad.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Znam ja da je skupo dobro. Ja bi ovu uzeo jer je jeftina, a da imam svoju kad mi treba.

Imam trenutno C kategoriju, plan je nekada položiti CE i onda bi si kupio nekakvu veću koja ide na E kategoriju i miran sam. Gledao sam jučer cijelu večer, ovo je najpovoljnije u tim dimenzijama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Još jednom, pogledaj Trigano. Puno više za podjedanko novaca.
Zapadne su samo bolje ušminkane, a iste su komponente u njima.
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
A da za te novce uzmes kvalitetnu polovnu?
Nije bas da se haba. Uzmes s naletnom kocnicom, arnjevi cerada
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Stema su medju boljim prikolicama..tak da ono....
Samo kod nas ih nema neki izbor.
Moja isprika...mislil sam na AL-KO osovinu (često na Stema prikolicama, pa sam zato napisal krivo).

A da za te novce uzmes kvalitetnu polovnu?
Nema ih baš...a cijene rabljenim su koma...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Od tih jeftinijh bi radije uzeo onu u pevcu tpv, bar ima i sasiju ispod i nisu stranice od papira.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Marko, ova bi bila taman za tebe, možeš staviti plug ili tanjuraču na nju :D

Šalu na stranu, prije nekoliko god sam planirao kupiti novu autoprikolicu, i jedino što mi se dopalo su Intermetalis prikolice.
Bio sam kod njih u radionici, prikolice imaju šasiju na koju se kasnije šarafi šperploča, nisu kao 90% drugih da im je dno najvažniji konstruktivni dio.

Na kraju sam slučajno naišao na rabljenu njemačku prikolicu po jako povoljnoj cijeni (pa sam joj oprostio što nema šasiju nego je dno opet najvažnije u priči).

Svi vi koji spominjete česte pretovare, valjda imate to čime i povući, a i stati kad treba?
Ne treba zanemariti ni zakonske probleme pogotovo ako se dogodi kakva nezgoda.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Je je. Upravo zato teram prikolicu u pretovar, a ne da kupim s naletnom kočnicom pravilno atestiranu. Uz to još imam novaca za Q7 s kojim ću je sigurno vući 😂
 

Najnoviji postovi

Na vrh