• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Auto-prikolice

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Možda tvoj berač nije imao dobro spojen utikač :(giggle):
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bok drustvo,evo danas iso na teh.pregled,odnosno registrirat autoprikolicu.Naime kupio sam novu u Austriji s racunom na moje ime kako mi je savjetovala sluzbenica sa teh.pregleda te da trebam onda platit homologaciju i napravit tehnicki.
No razocaranje,prikolica(NOVA) ima i dodatne stranice te pomocni kotac,te je nemogu stime reg.:confused: odnosno moram napravit atest jer je to dodatna oprema.Ktome bila guzva danas te mi preporucili da dodjem ujtru rano,sad cu sutra odlucit kad saznam cijenu atesta,sa ili bez stranica ak me naljute registrirat cu je u AUT. jer tam delam.

Inace sam nazvo i trgovinu di sam kupio i rekli da u AUT netreba za to atest zasto nasi kompliciraju.Takodjer imam jednu na aut. table pa me jednom zaustavila carina i napomenula da se prikolica samo povremeno smije koristit u HR.Stoga da izbjegnem neugodnosti, fino posteno sve po zakonu ali ovakve gluposti to je malo previse… to je ko da bi na autu moro radit atest zbog krovnih nosaca ili kofera.:mur:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,536
E dragi Hotela koji te vrag teral da to ovdje registriraš ovdje kod nas što bi trebalo biti jednostavno naši dragi vlastodršci zakomplicijaju do bola tako da običnom puku koji nešto radi ili proizvodi polako ali sigurno pucaju živci .
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
A u Austriji ti radi kako znaš, ovdje propise donosi CVH. Dobar dio STP je u vlasništvu CVH.

Privatna firma.

Teče i teče, teče jedan slap;
Što u njem znači moja mala kap?

Kapne tvoja prikolica, moja homologacija, njegova kabina na traktoru

Nakaplje pol milijarde kuna prihoda godišnje,
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Trebal si ju regat u AT.
Od kud sad da su stanice za tehnički vlasništvo CVH? Tj većina njih? Prvi glas iskreno.

New York-Paris-Peckham
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
E to je drugo, u svakoj stanici za tehnički imaš to, tablu CVH jer rade po njihovoj licenci ili čemu već, odobrenju, a najviše STP-a su u vlasništvu Croatie osiguranja.

New York-Paris-Peckham
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo drustvo da se javim i izjadam.Prikolicu jos nisam uspio registrirat a u AUT bi vec sigurno i Tramvaj registriro.Nekako su je homologorali sa stranicama al sad moram na svaki tehnicki sa njima doc,nesmijem ich izgubit ili sjeebat.
No sad je problem jer ovi ne kuze Koje je godiste prikolica a na typesajnu odnosno knjizici s podacima i COC papiru pise Datum odobrenja tog modela 2017g a gore iznad tablice je naveden Datum 29.1.2018g.No zenska mi nije vjerovala da je to taj Datum i da moram ili na racunu imat godiste prikolice ili donijet neku dodatnu potvrdu.:(sweat):
Otiso ja u AUT u trgovinu di je uze,ovaj me gleda i nevjeruje da su nasi toliko nesposobni ili je zakon sjeeban.Nazvo covjek direkt firmu u Becko Novo Mjesto di iih proizvode te ga glavni sef prodaje za a.prikolice uvjeravo da je to gore taj Datum i da dosad nije imo probleme s prodajom u RH.
Doso ja v Petak sav radostan,no ova ne pusta ko da je pitbul kaze nazvace nekog u Zagreb da pita jel to taj Datum,nemoj Zagreb Mislim ja tamo su jos gluplji.I bi tako,kaze mi zenska da mi napisu racun sa godistem ili neku potvrdu gdje pise g.prikolice.:icon_axe:
Opet ja se tamo sramit pred covekom,no on ljubazan i mase glavom te mi dopisa na racun taj famozni datum29.1.2018g. te udari ispod pecat a na moju molbu mi napravi idodatnu potvrdu s pecatom i potpisom.Opet ja sav radostan ko djeca kad idu zskole,danas direkt iz AUT u stanicu.Radi neka 3. zenska na salteru i veli sad je u redu te damogu otic popit kavu i d se vratim za nekih pola sata ili 45min.
Ulazim ja konacno po svoje tablice no vec s vrata mi govori "gospon nebremo vam resiti jer je" djevojcica "kaj je radila homologacciju napisala vec gore 2017g( a to je g. dozvole za taj model)te morate sutra dojti da vam to ispravi.:mur:
A ja za sutra vec dogovoril ekipu za sumu, donesel paprenog jegera iz AUT da ga sutra okrecemo na vatri AL JEEBIGA NEMAM JOS TU PROKLETU PRIKOLICU ILI SRECEEEE.:icon_hang:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
A da li bi ti bio mogao skinuti te dodatne stranice i otići na teh. bez njih i zajebat ih !:icon_e_smile:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ma nisu sad problem stranice,niti Datum ,vec sluzbenica,a kozna sta ce biti sutra problem.:icon_weed:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
A kaj takvih prikolica nije bilo za kupiti pri nama, kaj se toliko zaj... s njom? Ili je neka posebna?
Inače, ak imaš upisanu nadogradnju ili ceradu, na registraciju moraš dojti s tom opremom, a možeš ju skinuti kad ti ne treba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Pri nama se prodaju još jeftinije poljske TEMA prikolice, jako slične ovima.
Na svima njima su "stranice od papira" pa ih se vrlo brzo ošteti.
Meni su baš zbog toga draže prikolice s drvenim stranicama.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moja Pongrac isto ima kilave stranice u svojih 6 godina dopeljala tone i tone priključaka i tone posija i zadnje dopeljala novi malčer i samo ide ako malo paziš služi svrhi i još ima obično a ne V rudo da može više skrenati .
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo konacno s njom na cestu i sumu,no krenulo je lose jer prvo nismo spili nikaj za hrabrost.Naime mi kakvi jesmo srusili kostanja na susedov vinograd i ode pet stupova,zica i nekaj trsa.Kad te nece onda nece.:mur:
Inace prikolica sa stranicama i ceradom 150x92cm tam dojde 559€ na akciji i nije tak losa kak se cini no nije ni robusna.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Bok svima,

imam ovu prikolicu vec tri godine ( Tema ECO 1611 fotka na https://www.njuskalo.hr/image-w920x...ica-ceradom-165x112x112-mm-slika-48258598.jpg ) i prevezla je na tone tereta do sada. Max nosivost je 630kg po papirima, osovina je atestirana na 750kg. Ugl, s obzirom na gotovo svakodnevnu upotrebu, a i vjerojatno preopterecenje nekada, osovina je popustila i sada kada se nakrca s teretom od parsto kila kotači tj gume stružu po branicima.
Htio bih zamijeniti osovinu s nekom jačom od 900-1000kg nosivosti. Da li je to pametno?
Da li je moguće nekako, tj ako imate ideju, pojačati nosivost uz pomoć nekakvih amortizera ili sl da se napravi?

Zahvaljujem

LP
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Trebal si poslikati kak je osovina zakopčana na šasiju jel imaš kakve opruge ili torzionku sve se može pojačati bitno da se osovine nije spigala .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slične osovine su imale 4 gumena prstena koji su se mogli promijeniti kad su otišli rukavac se klimal gore dole .
 

Najnoviji postovi

Na vrh