• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Auto-prikolice

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Problem takvih prikolica je kaj su gabaritno velike pa ih teret prevari.
Ne velim da nemre voziti, more, samo kak dugo.

Ja sam na nekoj švapskoj vozil dva metra drva (cjepanice) cca 20 kilometara i to mnogo puta, pa je izdržala, ali rudo joj je bilo teško ko ova cjela.

Nkad se namještaj nije dal rastaviti (danas dnevni boravak na suvozačkom sicu dopeljaš) pa se uvjek na cesti poznalo koji kamion namještaj vozi..... tak i ove limenjače......
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
E baš to, može ona i 800 samo pitanje koliko dugo.. Nemam nit volje ni vremena za uzaludne rasprave..

Kome odgovara cijenom i kvalitetom nek kupi, kome ne nek pripremi duplo više love, ali da bude duplo bolja- nebude.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Dida je nedavno prodao njemacku neku, Ingolstadt i jos nesto je pisalo.
Sa 1000 kg je napravila desetine tisuca km. Prije par mj . 1200 sam odvezao 150 km i vuce se perfektno.
A prodao je za iste novce kao i ove limene nove.
Naravno arnjeve i ceradu je imala.
Autoprikolica mi nije u interesu ali kad bi uzimao samo bi takvu trazio.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Je, samo ima slomljen mehanizam naletne kočnice, koji košta ~3000kn.
Dal bi mu pol tražene cijene, jer niše i ne vrijedi.
Cerada i arnjevi mi ne trebaju.

Da, tak i je cijena mehanizmu, ali to kad zbrojiš, dođe isto ko i nova. Vidiš, slika prevari jbg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
A štel bi prikolicu s A rudom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Gledal sam Boeckmann i Humbaur lake prikolice v Gudovcu.
Razočaranje totalno. Ni jedna nema šasije, već im pod nose stranice. Bas poput Pongratz prikolica, s kojima se nitko previše ne hvali.

Poslije sam pogledal TEMA prikolice, em rastavljene em sastavljene, i one imaju šasiju od U profila. TEMA PRO ima čak C profil. Iskreno, izgledaju puno ozbiljnije od razvikanih. Stranice su im, istina, malo tanke, ali je zato donji postroj vrlo solidan.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
I sam sam ti rekao da Tema nije tako loša i da je bolja od precijenjenog Pongratza..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Vidim da TEMA PRO na istoj šasiji ide do 1500 kg NDM. Jedino im je tanak pod (šper 8mm), no vjerojatno ni drugima nije deblji.

Čini mi se da je ovaj ECO model sasvim OK za prikolicu bez kočnica, dok bi stvarno OVA bila ono kaj bi me potpuno zadovoljilo. Nažalost, ne prodaju ih pri nama.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Imam problem, ustvari nebi imao problem da nisam bio u Pevecu. Kupio sam autoprikolicu preko njuskala od covjeka koji ju je koristio samo da se preseli iz Njemacke u Hrvatsku. Sve ispravno na prikolici, do odlaska u Pevec.. Sve super, dovezao sam ju praznu kuci. I cujem cement na akciji u Pevecu, 25 kg 15 kuna.... i natovarim prikolicu i krenem kuci. Prikolica ima kocnice. I pred svakim semaforom i pred kucom prikolica koci, tocno se osjeti kocenje. A supa u koju sam htio spremiti cement mi je skroz na kraju grunta i samo na rikverc mogu do nje, i nizbrdica je. I ja krenem u rikverc dolje, kad ja po kocnici, prikolica nestaje.... jedva sam spustio prikolicu jer nekoci... zovem bivseg vlasnika i on kaze da koci fantasticno, ali ja mu objasnjavam u naprijed da u nazad ne....

da nije mozda problem u mojoj kuki na autu?
 

Prilozi

  • received_10214227258333573.jpeg
    received_10214227258333573.jpeg
    48.9 KB · Pregleda: 101

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Kapiraš kak radi kočnica, ima ped priklopom feder i on reagira na opterečenje.
Ak ideš nizbrdo u rikverc je feder raztegnut i nemre kočiti. Probaj u rikverc u brdo.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Suti Zoki dobro si proso,to ti je naletna kocnica i koci samo naprijed.Kad ides u rikverc niz brdo prije malo zategni rucnu da koci na pola.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Trebas sami okrenuti onaj vijak kaj ima zeger iza i to bude to.. to je i mene jebavalo ma novoj isto. Nije kvar ;)
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
okrenuo sam vijak, i probao i koci sada i unaprijed i natrag, ali sada me brine drugo. Sada je glava vijka okrenuta tako da ako isoadne zeger odmah i vijak ispadne. Kako sada to rijesiti?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
seger ima one dvije rupice , seger osigurava da ne ispadne vijak a žica kroz rupice da ne ispadne seger, čvor na žici da ne ispadne seger s žicom..itd ..na kraju GPS lokator osigurava da pronađeš izgubljenu prikolicu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Punuti, znaš onaj vic:
Zaustavi pandur Muju u Sloveniji i veli mu:
- Tovariš, vam ne dela migalec!
Izađe Mujo iz kamiona, hoda okolo i čudi se.
- Nedela vam migalec, ponovi pandur.
- je*eš migalec, a gdje mi je prikolica????
 

Najnoviji postovi

Na vrh