• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Auto-prikolice

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Pa i pregiba se ali točak je većeg prečnika i nemože da stane u onu viljušku na kojoj je osovina , zapinje za centralnu cijev.
To bi se moralo produžavati a ne čačka mi se to , radije potražim odgovarajući prečnik.

I kod nas su cijene prikolica bezobrazno skupe , pogotovo fabričke koje su registrovane na original papire a ne na samogradnju.
Ova moja ima original papire i to je bilo presudno da se odlučim za nju.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Kolega, s čime vučeš to? To treba biti ipak malo žešča mašina :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Sharan je tegli , inače mi treba ova veličina zbog gabarita tereta , u njoj je teret do 500kg težine , za sada ne više ali ako nabavim i agregat e onda će to već biti i malo teže za povući.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Ma to ide, a kaj je najbolje šta ti auto i ovijes ne trpi toliko. Htio ja uzeti s duplim osovinama, (bila razlika neke 2000 kn) ali nemožeš više voziti s b kategorijom, rega svake godine.... neisplativo..
Tvorničko stanje moje... nakon 3 godine korištenja.. a prevezli smo svašta nešta več :D: i hrpu km... Inače vučem ju s mondeom. Prije toga sam imao pongracovu, to je živa katastrofa bila, a i svake godine pred tehnički mjenjaj selen blokove, stabilizatore.. opruge popucale.. s ovom već treću godinu ništa baš, i još se više tereta poveze neg sa starom
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Obzirom da imam sve (osim D) kategorije to mi nije problem.
Što se tiče vožnje , ako je u prikolici veći teret a u autu nema ništa osjete se trzaji koje generiše prikolica ako pričamo o ležećim policajcima ili nekim većim neravninama.

Kod nas se sve prikolice registruju godišnje.
Za ovu moju je nešto skuplja registracija ali ne marim za to , nije to neka razlika u cijeni ali ne strahujem od vage , nosivost mi je oko 900 kg jer je prethodni vlasnik skinuo atestom pošto mu je zbir ukupne mase sa vučnim vozilom prelazio 3,5t.

Kod nas je malo čudan zakon , ako auto prikolicu vučeš sa putničkim autom , nisi ograničen ukupnom masom.
Ali ako vučeš sa teretnim i ako taj zbir prelazi 3,5t e onda ti treba trista čuda , uključujući i tahograf.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
...da sam u nabavci.. otišao bi pogledati ovu.. naletna, ok godište, sanduk i cijena. Takva nova dođe nešta oko 10 000 kn (sanduk) , + kaj si sam napraviš arnjeve kak ti paše. cerada za nju ti je nekih cca 1000 kn
Je, samo ima slomljen mehanizam naletne kočnice, koji košta ~3000kn.
Dal bi mu pol tražene cijene, jer niše i ne vrijedi.
Cerada i arnjevi mi ne trebaju.

Savo, u HR se godišnje registriraju prikolice NDM>750kg, bile da su 1-osovinke ili tandemke. Za njih treba B+E.
Do 750kg NDM, bilo s kočnicom ili bez, registriraju se na 3 godine. Za ove je dovoljno B.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde da i ja nekad imam sreće, hehe.
Nije neki novac, pa sam mislio probat.
Kolko su izdržali ti ležaji?
Čak sam mislio i glavčine sa ležajem kupit, one su 46 kuna komad, pa nek stoje ako bi nekad možda pravio još neku prikolicu za jedno pet metara drva ,hehe.☺
meni je trebalo na banzeku , ugradio sam staru glavčinu s starim ležajem i to je izduralo 10 godina , duralo bi još ali je fučkalo .
novi je odmah imao više lufta nego stari , izdržao je tjedan dana
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
A koju onda kupiti? Važno mi je ja ima širok sanduk (125cm)

Točno tu koju si i naumio, bratic je uzeo i još par ljudi i odlične su osobito za te pare samo im je ona orginalna cerada malo tanka.

Ja imam ovakvu manju kakva je obnavljana gore samo s ceradom i ona ce na njuškalo a uzeli bi ovakvu kakvu si ti stavio isto.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
A koju onda kupiti? Važno mi je ja ima širok sanduk (125cm)
Kolega to je bila i moja dilema.. Dakle imao sam Pongratz nekih 10 godina i sva je otišla u mp3, na 60-80 je počela samarati i nisi se mogao brže voziti. Prodao sam je za 2500kn.. I odemo u Bauhaus nova takva Pongratz 220x105 cca 6500kn s arnjevima, kotačem i ceradom. To mi je bilo puno preskupo..

I tako pretragom po internetu naletim na "temu" za 4000kn s pdv za gotovinu s arnjevima i unutarnjom širinom 125. I evo imam je već pola godine, vozi ko prava, daleko ljepše se vuče iza auta nego Pongratz, a vrlo je povoljna. Velim za sad su utisci odlični, nek služi kolko služi pa idem opet po takvu novu :). Moj savjet je uzimaj iako ti nemogu konkretno više reći kad je nemam predugo.

Po meni prednost je ova široka ruda jer je jača od one uske.. Meni se čak bila i izvukla ruda na Pongratzu i svašta.

Silokombajn od 600-700kg je dovezla 200km do kuće..
d7246ddbae7de05ff720163209b02076.jpg


Gume 12.4-28 stanu u nju, dok u 105cm širine ne stanu..
5ba75ee1c4296c470ff2b1a376d3ad18.jpg


Arnjevi su nešto niži, ali meni to ne predstavlja nikakav problem.
38a0cc53afd6fbe3cd3ce78ad0581ace.jpg
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Savo, u HR se godišnje registriraju prikolice NDM>750kg, bile da su 1-osovinke ili tandemke. Za njih treba B+E.
Do 750kg NDM, bilo s kočnicom ili bez, registriraju se na 3 godine. Za ove je dovoljno B.

Tehnički gledano kod nas je isto kao i u bosni.

Ali ako vučeš sa teretnim i ako taj zbir prelazi 3,5t e onda ti treba trista čuda , uključujući i tahograf.


Kod nas s autom, i b kategorijom možeš vozit skup vozila cije najvece dopuštene mase zbrojeno ne prelaze 3500kg, s tim da masa vozila koje vuče mora bit veca od mase prikolice.

Dakle to sa B možeš vozit.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Da , i kod nas je potrebno BE za one preko 750 , nebitno koliki je broj osovina.
Ali uvijek se nađe neki ''padnur Đura'' koji tumači zakon onako kako njemu odgovara.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kod nas ne treba obavezno b+ e za preko 750 kg ako se kompozicija složi kako treba.

Ja sa golfom NDM 1950kg vozim aute na prikolici NDM 1500kg i to mogu vozit sa b kategorijom jer je skupo vozila 3450kg.

..
5ba75ee1c4296c470ff2b1a376d3ad18.jpg


[/IMG]

Ovo si 40x20 cjevi za okvir koristio i na njih mrežu vario ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad se teret pravilo rasporedi i učvrsti na prikolicu i da je od kartona ne smije se raspasti .

A baci , hiti , prekreni i povuci je za prikolicu od 3 mm
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ima i ona TEMA PRO verzija, kojoj se otvara prednja stranica. Samo je skuplja.
Netko ju na Njuškalu prodaje za 7,5t kn, više neg nova u dućanu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jesi probal kontaktirati za ponudu Korunić centar iz Šenkovca tu kod nas, ima prodaju Mitsubishi auta i auto prikolice prodaju usput.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
ZJ, jasno ti je da ovo s linka nije ništ od prikolice. Ali ako nebu išla po terenu za tebe bu dugo, dugo nepoderiva.

Nekaj slično je uzel kolega i ubili su ju ubrzo, to je sve skupa bilo napravljeno od piganog pleha, ali bilo ju je milina vuči za sobom, lagana kao perce.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moja je Pongrac 180 sa ravnim rudom limarija totalno kilava (pocinčana) ali služi i lagano se vuče vozim dosta puta 600 kg posija i ide od kuće do kuće ponekad neznam gdje je . Osim lima solidna .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Ovo si 40x20 cjevi za okvir koristio i na njih mrežu vario ?[/QUOTE]

Nz napamet koje su cijevi.. Ali to mi je radio jedan majstor naknadno. Zasad za Temu i manje prevoze svaka pohvala do 600kg.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Vozila 1000 kg umjetnog gnoja ovjes drži i ide ali "Plavi Anđeli ??"
 

Najnoviji postovi

Na vrh