• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Imam Octaviu,al benzinac... 2000god. i jos na sebi nema trunku korozije, i jos ako je kako kazu isto motor VW onda nema greske...
Za tu lovu bi se dala nac 2005god,a zar par tisuca vise vec imas onu noviju liniju(2006god.)koja je stvarno pila,i izgleda vrhunski...
Tak sta da imas ,komadi ima da zjevaju kad se pojavis :rolleyes:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I upravo ti modeli vozila sa tim 1.9 tdi motorima ima najmanje 90% njih skinute kilometre!

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
To znaci da su ocito jako dobri i da mogu jako puno kilometara napraviti. Svojedobno sam gledao po njemackom oglasniku skode iz 2006 godine. Jedna je imala 750 000km.
A kilometraza se vidi ne samo po brojkama nego i po habanosti volana, sjedala, loka mjenjaca i slicno. Ne moze se tocno znati ali barem otprilike se moze dobiti privid kilometraze auta.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to je točno,mogu,ali klasični,pumpe dize ne toliko.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Pusti ti pohabanost,nije on u par godina napravio 500+tkm u gradu!!
Švaba(pa i kod nas skoro) izadje na autoput i ide 200km daleko na posao,tu ishabanosti unutrašnji djelova nema!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
A i sam motor i ostali dijelovi, na taj način (vožnja na dulje ture) puuuuno više kilometara napravi, tak da je to sve relativno.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Istraživanja su pokazala da se motor najviše troši prilikom paljenja i gašenja a osobito prilikom hladnog paljenja!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
jedino mi je dosta bitno kod auta da je sacuvan iznutra, da nisu sicevi i unutrasnjost pohabani i unisteni..

A sto se tice ovog golfa s linka zal mi je kaj ga nisam odmah jucer otisel pogledati, dal bi mu odmah tih 3800 na ruke..

..
Nemoj biti previše tužan, ima u oglasu previše detalja koji su "navlakuše", važno da je napisana hrpa toga, pogledaj ponovo, ovo je copy-paste:

Dodatna oprema vozila:
Brisač stražnjeg stakla
Sjedalo vozača i suvozača podesivo po visini
Nasloni za glavu - otraga
Mehan. mjenjač 5-brzina
Treće stop svjetlo
Osiguranje otvaranja vrata za sig.djece CHILD LOCK
Vanjski retrovizori i branici u boji vozila
Naslon(i) za ruke otraga
Učvršćenja za mrežu
Filter protiv prašine
Brojač okretaja
Priprema za radio/4 zvučnika
Rezervni kotač standardne veličine
Izravnavanje svjetla, električno
Nasloni za glavu - naprijed
Osvjetljenje u vratima
Tonirana stakla
3. stop svjetlo
zatamnjena stakla
Sigurnost:
Standardizirane kopče za dječje sjedalo (ISOFIX)
Zatezači sigurnosnih pojaseva naprijed
Sigurnosni pojasevi naprijed, podesivi po visini
Sigurnosni pojasevi stražnji, podesivi po visini
ABS (sustav protiv blokiranja kočnica)
ABS

samozatezajući sigurnosni pojasevi
isofix (sustav vezanja sjedalice za dijete)
Zračni jastuci za vozača i suvozača
Zračni jastuci: vozački + suvozački

Udobnost:
Podesivi stup upravljača
Sportska sjedala naprijed DA LI SU TO DOISTA SPORTSKA SJEDALA NA FOTKI?
Vanjski retrovizori s podešavanjem iznutra
Preklopiva stražnja sjedala 1/3-2/3
Asferično ogledalo/a na vozačevoj/suvozačevoj strani
Servo upravljač
djeljiva stražnja klupa
el. podešavanje ogledala
upravljač podesiv po visini
servo upravljač
sportska sjedala
Klimatizacija: ručna
Autoradio: autoradio/CD/mp3
Sigurnost protiv krađe:
Elektronska blokada motora
blokada motora

centralno zaključavanje
centralno zaključavanje s daljinskim

multilock
završetak copy-paste, i TKO TU KOGA VUČE ZA NOS?
Ima toliko automobila na tržištu da ih ljudi žele i prodati, veseli se imaš novu priliku :icon_keel: i biraj
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Večinom kada sam nešto tražio, vidim nešto za čega bi odmah dao pare, propustim priliku, onda mi naiđe još bolja prilika.

Oko takvih stvari smao strpljivo!
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A ova stvar oko opreme sta je kolega naveo, postoji automatsko dodavanje opreme od strane njuskala ovisno o autu, tipu motora i paketa opreme. Tako da ovo sto je boldano je stvar tog automatskog dodavanja.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pa ovo sta je nabrojano ima moja octavia iz 98 god cak ako i ne vise opreme od ovog!!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Karlo, znaci to je onaj tdi 85 kw za kojeg kazes da je najkvalitetniji?

Plus, sve sam ja to primjetio da je par puta isto napisano, ali to je samo da se cini kao da ima vise opreme i da dobije cim vise para..
A prvo sto sam pitao jel trosi ulje, covjek je rekao da trosi do 2 deci na 15 tis i ako potrosi vise da mu ga vratim i da mi on vrati pare, a i sam znam da ti stari tdi nisu bas potrosaci ulja, dok sdi kojeg ima stari, ima 187000 km (kupio ga novog) trosi vec sad 1l na 1000 km, ali tu je dosta njegova krivica jer auto nije odrzavan nikako..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Taj 85kW je PD jel tak najkvalitetniji i najizdrzljiviji je 66kW!!
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Jeste. Kao sto rekoh, samo je tvornicki dignut u kompjuteru na 85kW.
Ali ne znam zasto se bunite protiv PD motora. Moj stari ima skodu octaviju, 1.9 TDI, 77kW, 340tkm, PD, 2007.godiste, samo osnovno odrzavanje i gas. Auto ne trosi ulje, a ide ko blesav.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ne nije 81kW 110ks je bos pumpa ovaj s 85kW je pd kak je tvornicki dignut nevjerujem da mapa odgovara!!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Osvrt na komentar Marko 355
Vecinom kad trazim nesto(auto,traktor,mehanizacija...) i nadjem nesto sto mi se stvarno svidja... skuzim da nemam dovoljno para :mur:
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
A ova stvar oko opreme sta je kolega naveo, postoji automatsko dodavanje opreme od strane njuskala ovisno o autu, tipu motora i paketa opreme. Tako da ovo sto je boldano je stvar tog automatskog dodavanja.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Karlo ništa nije automatski, nego ja, ti ili neki ini to "naklikamo", e sad jedni iz neznanja, drugi s određenom namjerom :icon_mrgreen:. Boldano su im podnaslovi, a s bojama sam nastojao složiti / označiti, ukazati, na istovrsne i po meni nepotrebno duplicirane dodatne opreme, koja to zapravo i nije. (Kakva je to dodatna oprema pripremna grupa za radio, a onda par redaka niže naglašava da je u autu radio - pa nije valjda bez zvučnika i tako slično. Nalazimo se u 21 stoljeću, zar ne.)
Misliš da Njuškalo samo napiše da su u tvojem autu sportska sjedala - ja tvrdim da ne napiše.
Ponavljam moj stav: kolega forumaš ne mora biti previše nesretan zbog ove nerealizirane namjere, jer ima auta na ponudi, da mi oprostiš na izrazu k'o *ovana :icon_mrgreen:

Moj konačni stav je da svaki čovjek slobodno kupuje za svoj novac što god mu je volja (samo poslije brzopletog kupovanja nema kajanja, zar ne) :icon_mrgreen:

Plus, sve sam ja to primjetio da je par puta isto napisano, ali to je samo da se cini kao da ima vise opreme i da dobije cim vise para..
A prvo sto sam pitao jel trosi ulje, covjek je rekao da trosi do 2 deci na 15 tis i ako potrosi vise da mu ga vratim i da mi on vrati pare, a i sam znam da ti stari tdi nisu bas potrosaci ulja, dok sdi kojeg ima stari, ima 187000 km (kupio ga novog) trosi vec sad 1l na 1000 km, ali tu je dosta njegova krivica jer auto nije odrzavan nikako..
Prijatelju, iz velikog osobnog iskustva, dopusti da zaključim da kod kupoprodaje vozila trebaš biti izuzetno oprezan.
To da ti neko vrati tvoje "pare" uglavnom se u HR vješa mačku o rep.
Nemoj da te život na tvojoj koži uvjeri da sam ti govorio istinu, ja ti to ne želim :icon_mrgreen:.
Od mojeg zeta je Pasata frajer kupio, isplatio i lijepo ga zamolio da budu tablice na njemu dok ga ne otpremi u njegovu, drugu županiju. Poslije se frajer pravio blesav i vozio sve dotle dok nije došlo do više mjesečnog isteka registracije, tek onda je vratio tablice. Dotle je zet kupio drugi auto, te morao uzeti nove registracijske tablice, a svoje od Pasata preuzeti tek nakon par mjeseci, dok se "budala" smilovala. Da imao je nepotrebni trošak, tako ti eto trguju pojedini naši poštenjačine. Budi ti pošten pa si heben. (Nemoj me pitati: zašto se nije prijavilo na MUP, jer se prijavilo...)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh