• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da, radil se do 2012. Ja imam E 91, nekih pola godine zadovoljan sam. Motor je isti na 316, 318 i 320d, samo sam za te probleme s lancem čuo. Pročitaj malo na BMW forumu. Ako ideš na uvoz, novijeg, 318 ima nešto manju trošarinu zbog manje količine co2. Ako uzmeš automatski mjenjač, ta ušteda ne vrijedi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A 320d, tamo iz 2004. godine?? Onaj motor 2.0 od 140 ili 150 ks??
Kak se to pokazalo?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
U 2004. Godini se radila E46 serija, motor je isti kao u početnoj E90 seriji. Znaci M47. Ne bi smjelo biti problema s njima, Al pripazi na druge stvari, kao limarija ovjes.. obično imaju i puno prijeđenih kilometara.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Na dosta e46 je puknut zadnji most,tj nosači.

Dizeli koji imaju one Vanos mislim plstične ventile u usisnoj znaju ih progutat ako ih netko nije zamjenio ili maknuo.

Dođe ti ko same, ide ide pa stane i košta :D
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ovo da hoce progutat te plastikice kod nas zovu klapne cuo sam od majstora za bmw i on kaze da su motori malte ne isti u potpunosti na novijim i strijim serijama. Vozio sam se u 535 zvijer od kola

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Jbg...na kraju bude ipak Honda presudila :)

Dobra dilema između ta dva proizvođača. Oba imaju veze s onim čime se bavimo- Poljoprivreda!
Honda proizvodi motokultivatore a u Steyr-u se proizvode motori za BMW
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Kolko vidim po slici, ovo kučište ima rupu za vijak kroz sredinu pa izgleda da uz njega ide još i donje alu. kučište koje dolazi ispod uloška pa se skupa stegne sa donjim i gornjim oringom.

Mislim da bi bilo jednostavnije neko kučište sa pumpicom za navojni filter.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Auto otpad pa potraži od nekog Peugeota ili forda dizelaša.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Kolko vidim po slici, ovo kučište ima rupu za vijak kroz sredinu pa izgleda da uz njega ide još i donje alu. kučište koje dolazi ispod uloška pa se skupa stegne sa donjim i gornjim oringom.

Mislim da bi bilo jednostavnije neko kučište sa pumpicom za navojni filter.

Tako je,jos ispod aluminij ispod filtera,danas sam uspel nekaj najti od kamiona pumpicu i pripadajuce ventile tak da bum zmislik nekaj
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Stariji modeli citroen dizel su imali odličnu gumenu pumpicu koja je bila na dovodnoj cevi goriva i po potrebi si mogel lepo napumpat i odzračit filter.Jednu imam doma za pretakanje goriva jer je odlična i za tu svrhu.
Evo i slike te pumpice.

upload gambar
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Takva nova pumpica koju Abarth spominje košta oko 50 kuna.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Takvu pumpu smo nekad imali na Peugeotu 305 dizel i ispod filtera je bil vodeni grijač nafte. Kaj je to bil dobar auto [emoji2]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
viš kak je to sve pešlo kvragu , nekad je bil grijač nafte a danas ima hladnjak nafte , eve naopako ,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Neki dan sam našel jedan takav nosač ali s električnim grijačem, sve si mislim nebi li to ugradil ali pitanje je ima li potrebe za tim, nafta se ionak več dulje vreme ne parafinira.
 

Najnoviji postovi

Na vrh