• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Nije tolko problem samo zbog zamjene filtera,nego smo imali sad u zadnje vrijeme problema sa bosch pumpom i par put ju skidali itd.. svaki put ga odzracuj,prepumpaj a nemas kak..sad smo stavili drugu pumpu i sad bu isel ali svejedno npr. Negdje na cesti krepa,ostane bez goriva i onda ga prepumpaj ak mores..pogotovo to fin Lucas-ova pumpa na Fordu i trunkica zraka i nebu upalil da ga je*es
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Ta Lukasova pumpa je smeče ..... probleme s njom buš rešil ako na njeno mjesto ugradiš Bošicu i mirna bosna.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ma znam,rijetko tko da nema s njima problema,ali radi ona odlično kad je sve vredu i podihtano,ali nek vuce negdje zrak onda da se postavis na glavu nebu dobro..inace se radi o 1.8TD motoru i stvarno radi odlicno i prima gas i ima snagu,jedina boljka im ta bosch pumpa i zrak..stara je počela šrotat nutra heh i opet je motor normalno vukel i sve samo tu i tam malo regulator pocel zahebavati..a presla je kilometara i kilometara,tjerala i ložak i plavu i diesel ali odzvonilo joj..sad smo bili uzeli polovnu od sierre jako malo vozila,covek dopelal auto izvana i ostavil vodu u kileru kroz zimu i spucal mu blok pa uzel pumpu dole.bas sam ju danas ugradil gore i stvarno odaziv motora odlican i lijepo radi..nek su radili preinake i stavljali bošice gore ali vele da nema neke vajde od toga,kao da smo prednost življi start motora od nule i neosjetljivost na zrak,ali puno rastrošnije pumpe
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Te Lucas-ice na Fordu imaju odzračnik na samoj pumpi. Najlakše je onda skinut dolaz u filter i iz neke boce spojit naftu slobodnim padom da puni sistem dok na odzračnik ne izađe sav zrak.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Najbolje zamjeniti auto

Eh majstor nikad nebuno pozalili sto smo kupili taj auto i za koje pare,je da je malo bila limarija sređivana..presel je cijelu hrvatsku uzduz i popreko,podravinu i slavoniju pogotovo,s tim da je vozil i po 600 kg kukuruza ne do susjeda nego u okrugu 50 km a odvrtel je kod nas kilometara i kilometara inace se radi o monde-u karavanu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Te Lucas-ice na Fordu imaju odzračnik na samoj pumpi. Najlakše je onda skinut dolaz u filter i iz neke boce spojit naftu slobodnim padom da puni sistem dok na odzračnik ne izađe sav zrak.
Odzračnik? Misliš na povrat?
To je najjednostavnije riješiti vakumom ili prepumpavanjem.
Inače ta pumpa šljaka i bez gornjeg poklopca, imam negde video pa kad nađem stavim.

Nekad davno jednom prilikom je rečeno:
Fiat, Ford i sused Fulir iz dvorišta van i nikad više na njega.....
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Odzračnik? Misliš na povrat?
To je najjednostavnije riješiti vakumom ili prepumpavanjem.
Inače ta pumpa šljaka i bez gornjeg poklopca, imam negde video pa kad nađem stavim.

Nekad davno jednom prilikom je rečeno:
Fiat, Ford i sused Fulir iz dvorišta van i nikad više na njega.....

Vrijedi to i danas....FIAT ...Fehler In Alle Teile...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Das auto das problem...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Dok ide ide,dok nejde onda u otpad z njim ili po djelovima..bili smo gledali mečke,dadnu se kupit po nekim razumnim cijenama i onda imas pravi auto..mi nikak da se odljepimo od švaba,bil i bmw,vw,sad ford i gledamo nekaj mečke mozda uleti koja na dvor
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Je... i ja sam odavno čul to kaj švabi vele za Fiata. I uvijeril se u to kad sam ga jednom imal.... Od tad, taj proizvod od tzv. auta više na moje dvorište nejde !
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Dok ide ide,dok nejde onda u otpad z njim ili po djelovima..bili smo gledali mečke,dadnu se kupit po nekim razumnim cijenama i onda imas pravi auto..mi nikak da se odljepimo od švaba,bil i bmw,vw,sad ford i gledamo nekaj mečke mozda uleti koja na dvor

Nemaš računa ići van po to, neznam o kojem se modelu radi, ali evo, e klasa 2007 god, nije ispala niš jeftinije tu u hrv nego da sam išao van po nju, možda par sto eura.
Mondeo je zakon auto za svašta prevest... 252 tis, promjenjen kinetički, termostat i maf senzor... na toj km i eto skoro 18 godina staža :D:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ja ga se nebi ustručavao opet uzeti, kad se ovaj pokazao dobar, samo šta je moj benzinac... ford i ostalo je auto, al nišan je nišan hehe :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
@ Zetorboy, buš ti nišanil kome da ga utopiš kad prve bubuljice na rubnjacima pokaže ispod plastika. Dotle su na pragovima teške rane, a pod prednjim blatobranima veliko provjetravanje.....
Nije mečka ni blizu onoga kaj je bila, nekad se mala brusilica zdimila da bi obrusila zaštitu ako je trebalo radi unfala nekaj napraviti. Lim im je danas katastofa, ustvari kak i svima unazad dvadeset let.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ovu godinu nebu, a dogodine ode ća, idemo na mlađe :) A ima još i garancija na prohrđavanje, pa nek idući gazda vodi brigu :eek::
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
krivo si skuzil,nemislim nista uvazati..na mojem smo zamjenili komplet pragove i iza samo rubove,klasika..rijetko na kojem da to prvo ne nastrada...ništa mlađe od mene heh tam oko 95.tog godišta se dadnu najti dobri auteki..nije za mene nekaj novijeg,bi me srce bolelo kad bi ga zatjeral na polje u blato ili pa se vozil po strništima ko s ovim.nemam neke kriterije kaj se tiče godišta,više gledam na stanje mehanike,limarija me ni najmanje ne muci,u garazu s njim lijepo po zimi,nutra pec i udri po brusilicama i popravljanjem..sve se dadne srediti
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
To na mondeu? Ma to je drek posao.. radio sam na svom mondeu, ruke i materjal malo manje od 5000 kn... koda si u drek dirnuo, a ovak izgledao ok.. pragovi i rubnjaci.. a dalje spektakl :D: al ok sve u svemu..
 

Najnoviji postovi

Na vrh