• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Gle, ak uzimaš polovno za te novce takvu klasu auta onda moraš imat još sa strane spremno barem 2-3000€ ak ne i više za odradit kvalitetan servis plus za još barem jedan set guma i imat primanja da bi to mogal kvalitetno održavat.
Kolega je uzel astru karavan 1.7 cdti 2011 god. za cca 12000€ sa 125000 km i svom mogućom opremom. Auto provjeren na sve moguće načine i sve je štimalo. Do sad je uloženo u auto oko 1000€ na razno razne kvarove plus redovni servisi, ima ga 2 god. Brat moj je uzeo novog I30 sa 5 god. garancije za iste novce i u 4 god. kolko je kod njega nije imao ni kune izdatka osim redovnog servisa koji ga dođe oko 900 kn. Sve stvari koje su se mijenjale, treće štop svjetlo, kugla ručice mjenjača i set kvačila su išle pod garanciju.
I sam ću vjerojatno za godinu dana uzimat drugi auto i mislim da ću ić rađe na novo ili nešto staro do 1 god. u toj cijeni ako razmišljam glavom. Istina da srce vuče na nešto drugo al mislim da će ipak glava presudit na kraju.
Ovih primjera imam još dosta oko sebe da ljudi uzimaju aute više klase pa na kraju plaču ili im auti stoje kod mehe po par mjeseci.

Veliki servis hiljadu kn sa rukama,a jedina investicija na njemu su mi bile zimske gume i felge..
Opel... opel je čisti drek, mom starom se na vectri B 2000g, redizajn, ošo motor u k...c na 166000, ecotec 1.6 74 kw. Iako nije bilo kvarova što se tiče elektronike baš nikakvih, čak su i kočnice, ovijes i sve s prve ugradnje, al eto, motor vrisnuo, a uzeta s lizinga par mj stara bila i sa 8000 km.. a o limu da ni ne spominjem, sa 6 godina je dobivala već cvjetove po rubovima vrata....
Dacia duster, opravdava svoju cijenu kvalitetom, koju sam imao osobno prilike vidjeti odozdola kod svog majstora šta je radio mondea, taj auto odozdola, u muldama, vratima, nigdje nema ni kapi zaštite, osim tu i tamo negdje malo našprican bitumen po spojevima odozdola, a sve je prešpricano samo onim sivim prajmerom šta se može naći u prtljažniku i tim djelovima kaj nije lak uhvatio.. 5 godina i poda nema.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zato riskiraš 200kn i lakirer ti ga zaštiti odozdol kad ga kupiš,i miran si 5godina,pa opet.
Zato se voziš u novom za 9000€ recimo.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Recimo, imaš gajnc novi auto na kojem trebaš u startu šerafiti i ići kod majstora, a dal si za njega 10 hiljada eura ili oko 100 000 kn kolko duster dođe.. i nikad ta zaštita nije ko tvornički kad se napravi... :D:
I eto, kupiš novo i u startu ti izbije 150-200 eura :D:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da nije isto al 5godina drži i bitumen od glasurita recimo.
A nisi kupil auto od 20000€ nego 10000€.
Nema šarafanja na novom,garancija mu je 4godine činimise.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Da, a kak češ vrata našpricat i mulde ak ne rastaviš plastike van, tapecirunge, auspuh dole, itd.. i više nije tvornički, jel se sve vidi kaj čačkaš po njemu.. Kupiš novo, a imaš polovno, ili imaš novo pa za 5 godina radi limariju..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Kažeš Dacia ima slabu zaštitu, pa ona nova košta od 105tkn i voziš ju 5 godina i uzimaš drugi nakon 5 god. Al 5 godina si na miru, praktički sve ti je pokriveno garancijom. Žalosno je kad auto od 300tkn ima slabu zaštitu, a ima danas ko dreka.
Evo susjed kupio pred godinu dana A6 3.0 tdi quattro automatik 2011 god. Išao je sam direktno po njega u Njemačku i sve ukupno ga platio sa registracijom ovdje oko 17000€. Auto je stvarno pojava i lijepo izgleda, nisam baš ljubitelj audia al auto mi se stvarno sviđa. Ovo ljeto je nešto šerafao oko prednjeg ovijesa pa sam malo zastao i gledao. Skoro pa ni jedan šeraf nije mogao otpustit kolko je bio hrđav, onaj dio gdje su vilice pričvšćene na most je bio dobrano načet hrđom. Kakvo je stanje poda i zadnjeg mosta ne znam, nisam gledao. Sijalice mu ili pregaraju ili jednostavno ne rade jer su svi kontakti oksidirali. Sinoć sam mu držao lampu dok je zadnje sijalice mijenjao i kontakte strugao da mu to sve skup proradi. Zadnjih pola godine kad ubaci u rikverc cijeli auto se strese, kaže da se boji ić u servis jer zna da vjerojatno nema za popravak. Znači to je auto star 5 godina i čini mi se da ima na satu cca 200tkm.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Dacia ima boljku a to je limarija... a pod garanciju bog zna kaj sve spada... eno moj susjed kupio Kiu ceed i dođe na servis, vele mu da ima garanciju samo na amortizere... On ih poslo u ono mjesto i ošo kolegi na servis...
Mojoj thaliji su se malo nakon kupnje odljepile pakne na zadnim kotacima i zablokirali i to nisu uzeli pod garanciju
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Jel nema led iza?
A polovan auto, s upitnom kilometrazom i prosloscu nije bas za primjer.
Nema led, ima naprijed za dnevna svijetla.
Kak nije za primjer, pa vodi se rasprava jel bolje dat 11-12000€ ili više za polovan auto ili za novi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Polovni je bolji uvijek onom tko je do sad imao sreće da nalet na dobro održavane ali da je naletio kao ja na kantu pod kojom si koliko se i voziš onda malo drukčije misliš.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Bem ti opremu. Passat iz 2005 ima serijski.
Dobro, da. Mozemo mi raspravljat ali dzep vecinom odreduje. I koliko tko voli cesto mjenjat.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Gle, situacija kod nas je takva da malo ljudi ima tolko keša u džepu. Većinom ljudi dignu kredit i kad ti na polovnom tak nešto ode onda plaču jer nemaju za popravak. Zato osobno bi rađe uzeo nešto novo za te novce nego živjet u strahu od nekog nepredviđenog kvara.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ne pokriva garancija sve, ima razlike od proizvođača, baš kako @Tino veli. Znam se s kolegom koji radi u Peugeot servisu, npr. Ne priznaje se garancija na kvačilo, isto tako i na kočione obloge. To spada u potrošni materijal. Vani se vozila kupuju namjenski, i obično prolaze puno kilometara, ali s može naći i jako očuvani, naravno gledati što novije godište. A u vezi hrđe na tim uvezenim automobilima, to je stvar zimskog održavanja cesta kod njih, naročito vožnja autocestom, gdje se diže ta slana magla, i zahvaća čak i dijelove motora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Kad si zračunam da za novi auto dam deset soma euriča (i još k tome na kredu) i da bum kad otplatim za sedam let petnaestak dal, a za njega dobil pet (ako) ......
I još k tome se vozim u jeftinoj plastici koja cvrči sa upitnom sigurnošču .....
Servisi i rezervni dijelovi skupi prvih par let dok kopije ne krenu, jedino ako kaj paše od starije linije ....
I još nedaj bože da ga skršim.....

Ja bum radije kupil staru kantu, malo ju prisložil pa kak bog da.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na svakom autu se gubi evo moj primjer žabar plačen 82 700 kn do reg rođak kupil rabljenog Mercedesa za 10 000 Eura ja sad mogu (možda) dobit pola vrijednosti od plačenog a on ima 9 000 eura za svoj auto .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zaboravite vi to sve,ovo je budućnost...
(najbolji dio je na 3.57)

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=P8-Et8QSJH0[/YT]
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
moj prijatelj uzima aute na licitaciji od lizinga. U zadnjoj turi je zel aute od vindije među kojima je i auto u kojem se vozil dir. Drk. Radi se o MB E320 CDI 4matic iz 2008. g. Vjerovali ili ne auto ima 800 000 km i na jakuševcu mi čovjek prizna da njegov koji ima 120 000 i prvi vlasnik, nije tak uščuvan. I jošje gledal servisnu da se uvjeri u km. Takav auto je uvijek trebal bit spreman za odvozit svaku rutu i na takvom autu se nikad u servisu nije štedjelo. Opremu neću ni nabrajati. Za mene takav auto bez obzirana km vrijedi tih 11000 € i sigurno će kupac na njemu za 2-3 godine manje izgubiti nego na nekoj dacii ili nekom korejcu. Ak je ko na sajmu, more ga videti.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Dečki evo ja sam si uzel Maloga Daewo ticoa iz 2002 god auto ima 92 tis. km 35 kw 50 ks vozim se več v njemu 5 mj. limarija je v odličnom stanju kao i kompletni auto uzel sam ga zato jer ga je pajdaš hitno prodaval kad su mu novci trebali , vozim se z posla i na posel celi tjedan za 50 kn benzina , imam 10 km do posla , i za na posel i z posla i tak koje kud navažanja auto je perfrktni mala potrošnja održavanje je smešno , pouzdan je auto i praktični , jest da je mali i to sve al kad spustiš zadnje siceve ide v nutra kaj očeš , a reg i osiguranje za njega košta sve skupa 1500 kn , za sad sam pre zadovoljan , uzel sam ga tak bezveze , a sad se ne odvajam od toga auta , i morem reči da kaj se tiće vožnje je sasvim oke 50 ks mašinica na onu školju od auta sasvim super i lijepo auto povuće sve u svemu služi svrsi i za ušaparati na gorivu , perfektan.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj prijatelj je imal tico iforda eskorta , tico je bil No1 .

znam da je to smješno čitati onimkoji imaju bemvej , ali jebi tak je
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Željko,tvoj punto je kupljen novi za 11.509€ a kolko je mercedes taj koštal novi,pa zračunaj razliku gubitka na godine,dojdeš na isto.
Ti si zgubil 50%,a on je zgubil i više na godinama.
Samo pogledaj cifre novih i nakon 5-8god starih.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh