• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prijatelj je za novog a3 1.6tdi platil servis van zagreba u ovlaštenom 1800kn.
Kolega za novog megana 1.9dci u ovlaštenom 1900kn.
Tak da danas u ovlašteni da al samo prve dvije godine dok je garancija na motor.

Ja da sam znal kolko je twingo praktičan štedljiv i jeftin za održavanje kupil bi si ga prije 10god!

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Zetorboy,o tome ja pričam,oderu te ko sansku kozu i onda se čude zakaj nitko ne ide kod njih.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Odi u Hok pa pitaj, tam sam policu radio.
Recimo, zubak u sisku.. Uništili su od kolege passata.. klasičan kvar na 2.0 tdi sa cr... 2 mj su oni šerafili po autu, nisu znali šta je, pa išli sustavom eliminacije..jel im je dijagnostika pokazivala uvijek nešta drugo.. sad dize.. dize nove, nije.. onda egr ventil...pa pumpa goriva, pa ovo pa ono.. e nije ni to..dovezao je auto s pol tanka goriva, ovi su skurili sve do rezreve...spalili katalizator.. e onda bi mogla turbina biti..... e kad bi bila turbina, plati on njima oko 20 000 kn za te njihove gluposti, odvezao privatno u Zokijev šor i riješio kvar, da bi ispalo da nije uopće greška bila u pol stvari šta su oni šerafali, sam je osao problem u katalizatoru koji košta dosta.
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Meni za Punta 60 ks polica sa 50% bunusa u Eurohercu dođe 1200 kuna.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Meni je polica za E 91 105 kw 1280 kn u Alliance, puno su pojeftinile u zadnje vrijeme.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Cijene polica isto nisu jednake za sve gradove, ima razlike i to dost.. Meni je hok najpovoljniji, a imam i 5 polica na sebi, tak da i na to dobiješ neki bonus :)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
Postavljaju se pitanja ići ili ne ići u servis, ili zašto ići "na zamjenu ulja u servis"?

Netko je spomenuo bitne razloge kao radi održanja lizinga, pa drugi radi održanja garancije itd.

1. Danas je sve manje automobila na cesti na kojima se može doma zamijeniti ulje i filter i resetirati servisni interval. (Nećemo sad o tome kako je na kojem automobilu to riješeno.) Mnogi bi mogli zamijeniti ulje i filter ali ne mogu resetirati servisni interval. Da li je to bitno - pa je ako ti zbog toga auto stane jer to nisi napravio.
2. Danas je sve više automobila za koje je potreban specijalni alat. U redu je, znam da mnogo ovdje prisutnih i uvaženih forumaša ima na dvorištu traktore, kombajne i svu silu mehanizacije, ali nisam siguran da alat za popravak Fergusona, Štorea, Zetora ili Zmaja može biti dostatan za servis novijeg VW, Opela, Forda, Fiata a kamoli Mercedesa. Nisam čak ni siguran da bi mnogi našli ključ za svjećice kakve se skrivaju duboko u glavi pojedinih modela.
3. Osobno sam morao posuditi u zubakovom servisu kod školskog kolege jedan ključ da sam sebi iz kotača izvadim kamen, iz čeljusti disk kočnice. Uletio je zacvikao se i strugao je kao sam vrag. Ja nadobudno dizalicu u ruke, kotač dolje i iste sekunde utvrdim da sam naivan, ne bu išlo, zahebo me brat iz VW, nemam ja doma takav ključ. (Imam nešto malo alata :icon_mrgreen:) Da ga idem kupovati samo za tu priliku, ne pada mi na pamet.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Za druge neznam, pošto ih nemam, ali na mercu bez dijagnostike servis nemožeš ni napraviti, jel mu izbaci mj dana prije svašta nešta za interval na kompjuter čim daš kontakt. Ima i drugih vrhunskih majstora privatno sa dijagnostikom i alatima, izuzev ovlaštenih.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Ja sam fordu ulozak uljnog filtera promjenio tako sto sam nasao cep od parfema koji odgovara 100% na tri zubica koji drze ulozak [emoji2]

Na njemu radim sam sve, kad vidim da u fordovm ovlastenom, a i svim drugim privatnim masni segrti sjedaju bez najlona u auto i cigara obavezno visi iz usta.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
Ima i drugih vrhunskih majstora privatno sa dijagnostikom i alatima, izuzev ovlaštenih.
Nigdje nisam naglasio da servis treba biti ovlašteni, to je privatna stvar svakog od nas kamo, kvaka je da doma servisirati bude što dalje - to sve "teže", zbog licenci za dijagnostike, zbog sve zahebanijih alata, naprava, "štoseva".

(Na jedan od tri ranija BMW-a u firmi gdje radim je bio ugrađivan Mul-T-Lock®. Poslije je na instrument ploči nešto pisalo, kao javiti se u servis. Ignorirali su to, kao nešto bez veze. Auto je za samo par dana jednostavno stao u vožnji, na auto cesti i morao je biti natovaren na šlepu i otpremljen u servis. Pojasnili su u servisu da je auto trebalo dovesti na resetiranje u određenom programiranom roku, zbog intervencija na kablovima za vrijeme radova, nije se došlo na vrijeme i on je stao.)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Snalažljiv čovjek ni na Wc-u ne ostane gladan tak je i sa alatima potrebnim za šarafanje novo izmišljenih vijaka koje ugrađuju na pojedina mjesta iako mislim da ih je to pustilo.
Istina da se ne isplati kupavati za jednom ali ako imaš doma takav primjerak onda nije za jednom.

Ona priča s firmama, kaj su tražili to su si i kupili :icon_wink:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Nigdje nisam naglasio da servis treba biti ovlašteni, to je privatna stvar svakog od nas kamo, kvaka je da doma servisirati bude što dalje - to sve "teže", zbog licenci za dijagnostike, zbog sve zahebanijih alata, naprava, "štoseva".

Ma nije tolko problem ni u alatima, danas si tog nađeš jeftino, koliko je sam problem u dijagnostici bez čeg si danas bogac, a i to već ide na autima s kraja 90-ih godina, kad pogledaš i to auto koji ima već 15+ godina, jbg.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Ma daj ZJ, najdi nekaj gde je sve free, a ne samo shipping :icon_wink:
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
nisu ni svi servisi tak loši. ovisi i s čim dojdeš na servis, tak te i gledaju.Ja sam par godina delal u jednoj firmi kao vozač uprave i voditelj voznog parka. U firmi je bilo četrdesetak zaposlenih i tridesetak automobila od clia, megana, mazdi, bmw-a i poršea. Sinek od gazdarice je moral, naravno zbog imiđa, vozit poršea i tak sam ja vozil auto na prvi servis v jankomir. Ostavim auto, dok rješavam papirologiju, dolazi kavica, mislim zvati kolegu s posla da skokne po mene, oni nedaju. Nude mi da izaberem zamjenski auto jer navodno to je već uključeno u prvi servis koji je ionak besplatan. Izađemo van, kad tam neki audi q7, rs4 i mercedes. Naravno da sam zel mercedesa e klasu koji je bil samo par mjeseci star i tak sam se moral snjim ni kriv ni dužan tjedan dana voziti na posel. Imali smo i dosta renolčekov v firmi i svi su bili kupljeni kod baotića. Kad sam dogovaral kupovinu, prodavač je bil tak susretljiv, nudil svakakve opcije, imal strpljenja z menu, a kad je bila isporuka, auto nema radio, prazan rezervoar, čudili se kad sam pital gdje je prva pomoć, trokut. A kad sam s autima dolazil na servis, uvijek neki problemi dok nisam otišel od njih v zaprešić v accl. Tam je delal jedan Marko koji je sam k nama dolazil po aute, servisiral i vraćal ih nazad.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Jel zna mozda netko nesto o 2.0 sdi motorima?
Ugradivani su u golf 5, jel hoce i oni potrositi ulja kao i 1.9 sdi i jel se isplati kupiti 5-icu s tim motorom?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemoj se zajebavati, idi na provjereno 1.9 TDI, sve ovo ostalo nema sreće.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Koji točno 2.0? Recimo na golfu 6 imaju 110-140-170ks.. I koji je sad najbolji? I jesu svi common rail ili?

Ivan bježi od sdi što dalje..
 

Najnoviji postovi

Na vrh