• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,211
Pravi je to auto... :fiery:

13260256_476865995844516_6290086688928722300_n.jpg


13232874_476866015844514_504790999207526122_n.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Vjeruj mi da je Xsara Picasso autobus prema Scenicu.
I ti auti nemaju kaj tražiti s motorima manjim od 1.6 ili 100ks, jer su užasno teški (Picasso HDI ima ~1400kg prazan!).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Nisam nikad sjedio ni vozio Xsaru tak da ne znam. Starije linije mi se ne sviđaju a sad ove novije su mi sasvim ok, jedino treba vidjet kako su cjenovno dostupne.
Jako mi se sviđa Toyota Corolla Verso i Auris u karavanskoj izvedbi. Vidjet ćemo drugi mjesec jel bude sve išlo po planu pa ćemo onda krenut lagano u potragu.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nisam nikad sjedio ni vozio Xsaru tak da ne znam. Starije linije mi se ne sviđaju a sad ove novije su mi sasvim ok, jedino treba vidjet kako su cjenovno dostupne.
Jako mi se sviđa Toyota Corolla Verso i Auris u karavanskoj izvedbi. Vidjet ćemo drugi mjesec jel bude sve išlo po planu pa ćemo onda krenut lagano u potragu.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
Mane, nije do djelova vjeruj mi jer mi je šogor radil u auto djelovima tak da se zna sa svima od ic-a, tokića, vele prometa, auto krešo... i svugdje imam minimalno 25% tak da nikad ne kupujem škart jer mi se ne isplati. Ja nebi niti znal za serijsku grešku na tim motorima, nego me slućajno poznanik koji radi u austriji u renaultu centru onak isput pital dali šrota. Reko svako malo na mrzlom startu zašrota, veli on meni to ti je serijski falung jer on ima senika 2009 isti motor i njegov isto šrota, a da ima rešenje garant bi si ga on prvi složil. Veli da to taj neki ventil ne zadržava ulje u sebi i onda lager okrene na suho pa zašrota dok pumpa ne digne gore.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Ak su španeri i rolice od zupčastog remena problem onda to nema veze sa podmazivanjem i dizanjem ulja. Sve koje sam dosada vidio su van motora i ne podmazuju se iz motora nikako.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo decki ja vozim Piksaca,2005g,prva linija i odusevljen bogatstvom prostora i prtljaznika,potrosnja vecinom relacija,7,1l a motor 1.6i 16v(109 ks) meni zgodna digitalna instrument tabla kao i vanjski izgled.
U nutrasnjost nije toliko uredjena(plastika) kao inace kod citroena i meni je malo pretvrd posto vozim osim njega C5 hidraulicara,no kolege ne vide tu zamjerku.Inace jako vozni auto zbog preglednosti,rucice mjenjaca i prostora kao i raznih pretinaca.
Auto 2007g ima 86 000km i do sada jedino mijenjane prve kocion obloge,zarulje farova uz normalni servis ulja(20 000km).

Zemljak Kawassaki,valjda si sam delal servis,nej ti bilo fale da ti to mester napravi.:icon_rolleyes::icon_anal:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ak su španeri i rolice od zupčastog remena problem onda to nema veze sa podmazivanjem i dizanjem ulja. Sve koje sam dosada vidio su van motora i ne podmazuju se iz motora nikako.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
Tak sam ga svatil da neki ventil na nekom hidraulićkom španeru ne zatvara i zbog toga kao dolazi do tog šrotanja kod hladnog starta. Zanimljivo da zašrota kod prvog paljenja u jutro dok je hladan ili dok stoji cijeli dan pred firmom po ljeti na vrelom suncu, topao nikad. Gle nije to stalno, možda 2x na tjedan, nekad 2-3x na mjesec, ali ga je ružno za čut u materinu.
Evo decki ja vozim Piksaca,2005g,prva linija i odusevljen bogatstvom prostora i prtljaznika,potrosnja vecinom relacija,7,1l a motor 1.6i 16v(109 ks) meni zgodna digitalna instrument tabla kao i vanjski izgled.
U nutrasnjost nije toliko uredjena(plastika) kao inace kod citroena i meni je malo pretvrd posto vozim osim njega C5 hidraulicara,no kolege ne vide tu zamjerku.Inace jako vozni auto zbog preglednosti,rucice mjenjaca i prostora kao i raznih pretinaca.
Auto 2007g ima 86 000km i do sada jedino mijenjane prve kocion obloge,zarulje farova uz normalni servis ulja(20 000km).

Zemljak Kawassaki,valjda si sam delal servis,nej ti bilo fale da ti to mester napravi.:icon_rolleyes::icon_anal:
Prva dva su bila pod garancijom odrađena jer sam im j... sve po spisku, a treći prošle godine na 97000km u servisu kod prijatelja. Gle osnovne servise radim doma jer je tast radil dugo godina u renault servisu, doduše kak auto limar, ali dok nije imal kaj raditi u limariji, onda je šarafil sa dečkima u servisu, ali sa velikim se mi ne isplati zezat. Uzmem djelove, pajdo si ga otpela, dečki slože i dopela mi ga doma.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Puno nas srajfi doma,do ne zdanja sam vecinom sam srajfil citrace,vecinom hidrauliku jer su ovi u Cakovcu malo fusarili.
No roku na srce stvarno si uporan,tri servisi na sto jezer bogme ja bi im se po spisku na tvoji mesti al imam kolegu koji je drugoc zenil istu gospu i pak je ne srecen a dvaput mu je rekla DA.:icon_fU:

Vrag je dok naletis na falingasti auto, inace ne razmem kak japonci neznaju tak estetski naprajti aute a kak su odlikasi v tehniki i elektronici.
 

modul

Novi član
Tu od
30 Stu 2014
Poruka
6
Tak sam ga svatil da neki ventil na nekom hidraulićkom španeru ne zatvara i zbog toga kao dolazi do tog šrotanja kod hladnog starta. Zanimljivo da zašrota kod prvog paljenja u jutro dok je hladan ili dok stoji cijeli dan pred firmom po ljeti na vrelom suncu, topao nikad. Gle nije to stalno, možda 2x na tjedan, nekad 2-3x na mjesec, ali ga je ružno za čut u materinu.

Prva dva su bila pod garancijom odrađena jer sam im j... sve po spisku, a treći prošle godine na 97000km u servisu kod prijatelja. Gle osnovne servise radim doma jer je tast radil dugo godina u renault servisu, doduše kak auto limar, ali dok nije imal kaj raditi u limariji, onda je šarafil sa dečkima u servisu, ali sa velikim se mi ne isplati zezat. Uzmem djelove, pajdo si ga otpela, dečki slože i dopela mi ga doma.

ovak....šrota ti varijabilna remenica na usisnoj bregastoj..ona radi na pritisak ulja...to se promjeni i sve ok, obično se to mjenja na velikm servisu ili ako i kojim slučajem i solenoidni ventil koji pušta ulje u nju isto nije ok onda se i on promjeni al to je rijetko
 

modul

Novi član
Tu od
30 Stu 2014
Poruka
6
kolega forumaš @mikula samo se raspiši..baš je zanimljivo čitat iskustva s one strane bare :)
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
No, ima nas koje na muce kauboji prek bare,jer se i ponasaju ko kauboji :icon_butt:,mi smo zeznuli jer smo odjebali socijalizam u zamjenu za kapitalizam i tu nam je sad.

Mortik kauboji imaju neke prednosti al medalja je medalja no mogli bi se mi vrnuti na temu a ove nase zelje i iskustva porinuti v neku drugu temu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
E tako već da, i nije to samo kod Renola problem. Ima još proizvođača sa takvim problemima.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Hotela, 2007 je već negdje zadnja godina Xs Picasso. Ta je već bila blago redizajnirana.
Pri meni je iz 2000., HDI 90ks. 270t km.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
U subotu sam se imao prilike voziti (taxijem) u e klasi ko moja (2004 godina), ni manje više, 1 140 000 km, bez otvaranja motora, izuzev nekoliko pizdarija sa senzorima i jednom reparacijom turbine... . 2.2 motor 110 kw u kombinaciji sa automatskim mjenjačem (generalka mjenjača na cca 600 000 km) Auto iznutra izgleda potrošen kao opel ili škoda sa 200 tkm... tolko o tome.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
ovak....šrota ti varijabilna remenica na usisnoj bregastoj..ona radi na pritisak ulja...to se promjeni i sve ok, obično se to mjenja na velikm servisu ili ako i kojim slučajem i solenoidni ventil koji pušta ulje u nju isto nije ok onda se i on promjeni al to je rijetko
Gle, mjenjano je svaki put sve kaj ide u veliki servis, baš bum potražil račun od djelova pa da vidim kaj je sve gore. Poslje svakog servisa je bil miran 1-2 mj. i opet po starome. Sad se više niti ne zamaram sa time, nek krepa ako misli i u prvu grabu sa njime.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Puno nas srajfi doma,do ne zdanja sam vecinom sam srajfil citrace,vecinom hidrauliku jer su ovi u Cakovcu malo fusarili.
No roku na srce stvarno si uporan,tri servisi na sto jezer bogme ja bi im se po spisku na tvoji mesti al imam kolegu koji je drugoc zenil istu gospu i pak je ne srecen a dvaput mu je rekla DA.:icon_fU:

Vrag je dok naletis na falingasti auto, inace ne razmem kak japonci neznaju tak estetski naprajti aute a kak su odlikasi v tehniki i elektronici.
Je možda taj tvoj prijatelj, prva žena drugi put, z Kraljevca?
 

Najnoviji postovi

Na vrh