• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Nema, to je pumpe-dize motor. i da dobar je, pogotovo ako nema dpf..


@ Matija6 ; 2008 je godina kad je vw uveo common rail motore i kao i sve prvu seriju motora je najbolje preskočit iako vw s njom i nema problema
2006-2008 2.0 pumpe dize motori nemaju nikakvih mana te neovisno o seriji, servisnoj knjizi i garantnom roku SVIMA su besplatne nove dizne makar na tim serijama dizne više niti nisu odlazile..
2.0 2005-2006 u pravilu je dobar iako ima loših primjeraka
2.0 2003-200k u pravilu su loši zbog čega su svi 2.0 na lošem glasu
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Diesel Pertikel Filter ili filter čađe na ispuhu.

Nije loša stvar al ak imaš puno gradske vožnje i auto se puno paljucka i vozika na kratke relacije onda zaje.ava jer da bi funkcionirao treba mu jako visoka temepratura koju ne može dobit na kratko...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Za gradske je vožnje možda bolje imati benzinca, osim ako nije u pitanju prestiž - pa zbog susjeda i ostalih mora u garaži biti dizel :biggrin:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Benzinca sa plinom za grad ili kakvog starijeg dizela i nema brige.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Frend je prije dva tjedna u senica starog 11godina,1.6,16v ugradio plin za 6500kn i veli da na 450km potroši 100kn plina i da je prezadovoljan.
Drugi pak vozi senica 1.6dci,uvoz iz belgije i da mu troši oko 6.5l i isto je prezadovoljan,a isto 10-11god. stari,sada budi pametan kaj uzet i kaj se manje kvari???

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Definitivno benzinca, jednostavniji i jeftiniji za održavat. Današnji dizeli su za moj žep preskupi za održavanje, tu mislim na polovne primjerke.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I sam takvog razmišljanja,i tako i vozim,dva benzinca.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Kao neke umjetničke :icon_cool:

IMG_20160514_142100_zpso3odudqa.jpg~original


IMG_20160514_155338_zpsfc2xyqll.jpg~original
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Poštujem svaku pomoć elektronike u vozilima, ali ovakva autonomija kamiona mi nije simpatična "na cesti".
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma počeli su zmišljat gluposti u mercedesu i w pasat koji se sam parkira sam koči sam skreče po zavojima,ma više nebu ni vozač trebal uskoro..n

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
e kad bi znali kaj sve šofer ovakvih kamiona raditi ne bi tak govorili , zašto ..više nema malipulativnih radnika na isvarnim pretovarnim rampama , šofer sam mora pelatarom izvačiti 22 palete u uvuči je u skladište , pripremiti i kontrolirati papire , utovarili ili istovariti prazne palete i gas dalje .

uza sve to dok to radi tahograf stavi na odmor ...pa kad zakoča ceradu sjeda u sjedalo " odmoren "a maločas je navlačio 25 tona na paletaru ....i tako oet , vozi 500 km , tahogra prebaci na odmor pa tovari 22 palete ..i tako odmoren natrag na cestu ....i onda su oni drogirani , neispavani i rade saboračajke a ustvari si izmučeni , izsisanii ..i tako do kaj mi htjeli do šezdesetosme , lol
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Onaj s tvojeg linka bi magarcu rep mogel isčupati, a šofer su danas zaštičeni ko lički medvedi.
Nekad su putem morali mehaničari biti, manuelci biti, rage s mehanićkim volanom voziti, nije ih tahograf zanimal ko ni provedeno vreme za volanom i još k tome znatnu količinu alkohola pretočiti.
Ovo danas je mačji kašalj.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Poštujem svaku pomoć elektronike u vozilima, ali ovakva autonomija kamiona mi nije simpatična "na cesti".

A neispavan,živčan,pijan ili drogiran šofer prolazi?
Kad budu sva vozila autonomna,vjerujem da će se smanjiti broj nesreća.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Ne kolega. Prvo moramo znati uzroke koje je djelomično ekipa ovdje na forumu natuknula, dakle uzeti u obzir da li je vozač izrabljivan na radnom mjestu ili ne. Ja sam na stanovištu da se s puno vozača danas od strane vlasnika prijevozničke firme postupa kao sa "bezvrijednom imovinom". Posao je vlasniku "jako bitan", zarada prije svega, a tehnička ispravnost kamiona, radno vrijeme vozača - ma koga za to briga.
Dakle možda je dio vozača živčan, ali je to posljedica, pijanog za volanom kamiona budemo danas jako teško našli, drogiranog - na tom planu je svašta moguće, recimo ako je zapalio koji dim itd.
Kako god sva vozila bila autonomna u cestovnim gužvama slaba korist bude, nije vožnja u prometnom kaosu kao pokazna vožnja s filmeka.

Ovo su moja osobna stanovišta. Moramo se založiti "kao društvo - ne biti i dalje samo šaka jada" da se zaštiti svakog radnika od izrabljivanja, pa tako automatski i takve vozače, time bude manje živčanih, manje stresa, a one koji proizvode i prodaju drogu "kažnjavati drakonski, derati im kožu".
 
Na vrh