• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo heroji,presla zima?,trebam navleci alu felge ali su lose na oko.
Jeli neko, more :icon_confused: opisat kak ih vrediti i ofarbati da budu opez kaj nove.
Na nekim mestima se ljusti lak i oksiderale su,kak to obdelati,kakve farbe zeti i kaj prije laka napraviti,htel bi na krom pofarbat.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Super Antonio imas gemist,nej ga jebat,kak ofarbat.Ide kakov spric prije laka(farbe) i poslije bezbojni?
Imam kompresor i neksi hobi pistolj,kuliko bari?jeli dati negdi zmesat farbu,valjda je neko farbal felge.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
E to moras iskusnijeg majstora pitati..
Ja sam pitao svojeg za aluminijske, da bi to bilo kvalitetno
obavezno opjeskarit, e sad rekel je da idu još neki špricevi i farbanje, nisam popamtil baš sve.
Meni je za aluminijske 17 cola rekao 1200 kuna za 4 komada. Za čelične ne znam.
Ja sam probao sam doma urediti čelične, ali bezuspješno bez pjeskarenja...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Rijesi problem sa audijem zasad....otisla kajla na remenici zupcastog dole na radilici
Remen nije preskako vec se radilica pomicala za 3 zuba....
Veci problem je sto je i leziste kajle na radilici osteceno pa ima malo lufta.Mastor je saraf kroz remenicu sto ide zategao koliko je mogo pa cemo vidjet hocel popustat od vibracija

To se nebi ni desilo,nego je ta saraf bio otpusten i tu je klapalo
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hotela odi kod Jeleniča iza ciboninog tornja i budu ko nove,mislim da uzima za pjeskarenje i plastificiranje 200kn po felgi,al ju mora videti da ti veli cijenu.
Lak nebu dugo na njima,brzo bu otpal ili spucal,žali bože truda.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Sto mislis da bi lak pucao....pa pogledaj na guglu ,kako ljudi sreduju i ukrasavaju felge,
Ko hoce moze nac citav postupak pripreme i farbanja felgi
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam gledal na googlu nego iz iskustva pišem,al vi možete kak vam paše.
Plastificiranje je deblje i čvršče od bilo kojeg laka i samim time i traje duže,a po ralu ima boja kolko ti srce želi.



Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo heroji,presla zima?,trebam navleci alu felge ali su lose na oko.
Jeli neko, more :icon_confused: opisat kak ih vrediti i ofarbati da budu opez kaj nove.
Na nekim mestima se ljusti lak i oksiderale su,kak to obdelati,kakve farbe zeti i kaj prije laka napraviti,htel bi na krom pofarbat.
Hela odi k Ludi v Novo selo Rok, sredil bu ti felge za jeftine pare da budu ko iz dućana. Dećko je majstor za te stvari.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Rijesi problem sa audijem zasad....otisla kajla na remenici zupcastog dole na radilici
Remen nije preskako vec se radilica pomicala za 3 zuba....
Veci problem je sto je i leziste kajle na radilici osteceno pa ima malo lufta.Mastor je saraf kroz remenicu sto ide zategao koliko je mogo pa cemo vidjet hocel popustat od vibracija

To se nebi ni desilo,nego je ta saraf bio otpusten i tu je klapalo
imao si dosta sreče , tj jako puno sreče da od bregaste nije napravilo bregaste za mookultivator ..a to onda znači i druga glava .


dakle trebaš obraditi čelo radilice , za to postoje alati koji to obrade na autu , tako da se radilica ne skida .
https://www.youtube.com/watch?v=e2DD86PYl3k
na radilici se napravi novno mjesto za kajelu ako je ovo razlokano
Obavezno nova remenica , i SVAKI PUT KOD SKIDANJA REMENICE NOVI VIJAK ...naravno zategnuti kako kaže knjiga .( mislim da je 9 kila + 2 x 90 stupnjeva )
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kaj sam ja rekel,ipak bu morala nova remenica.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Druga remenica je morala bit stavita zato sto je ta kajla ustvari zub na remenici koji ulazi u zlijeb na radilici....

Valjda na tim 19 benzincima nemogu stici klipovi ventile u slucaju pucanja remena
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Mi jednog 1,9 105ks 6 brzna imamo od 2008 god, 90k km sad ima, od prvog dana nekad ima izraženu želju za NE paljenjem, jednostavno nekad nece upalit.

Tak je od prvog dana, problem s nepovratnim vventilom u pumpi visokog pritiska, slično ko šananin same sto se mučio.

Turbina zamjenjena na 80k km,na 40 se počela jače čut, izrisano bilo usisno kučište i začađen i blokiran variabilni dio turbine.

Inače ok auto, uglavnom ga koristim za vuču prikolice.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Kakva su iskustva sa Golfom V? Koji motori su se najbolje pokazali u njima?

sdi i 1.4tsi nikako

1.9 je klasika

2.0 140 je bez greške nakon 2006 god ( do tad su napravili 4 revizije glave)
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
OD 2008 2.0 TDI je "popravljen"
a ovi prije i valja i ne valja ak su injektori promjenjeni u garantnom roku nebi smjelo bit problema
a kaj se tice 1.9 TDI 105 konja imam ga i u golfu i touranu i nikakvih problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh